התמכרויות

כיצד הסמארטפון הפך ל-BFF החדש

באדיבות ים קפלן
באדיבות ים קפלן שמרימה לעצמה

לאחרונה חזרתי להיות יותר פעילה ברשתות החברתיות (החרדתיות? תלוי מי שואל). הסמארטפון לא עוזב את חיקי והחלטתי לגייס אותו להיות חבר למשימת האיזון הרגשי והפיזי, בלי אפליקציות בתשלום. מוכנים לנסות גם?

סינון תוכן

מכירים את החברים האלה בפייסבוק שהציניות והבאסה השתלטו להם על התוכן? לא רוצים להיכנס לזה באופן אישי ולנסות לתקן אדם שהוא לא אתם כי זה פשוט בלתי אפשרי? יש מצב שבהלת המגיפה או הרעש הפוליטי מוציאים לכם את הרוח מהמפרשים? או אולי, ממש אולי, אתם כמוני ולא עומדים בפני רכישות שוות ברשת (מכה לעו”ש, בחיי)?

הסירו עוקב, הסתירו פרסומים ופרסומות, השתיקו לחודש את קבוצת הווטסאפ המציפה. תראו כמה נעים לבחור את רמות החשיפה ואת התוכן בצורה מותאמת – לבחור למה ומתי להיחשף ובאיזה מינון.

השתמשו בתזכורות

מירוץ החיים לפעמים גורם לנו לפספס ארוחות ולמנוע מעצמינו כוס מים כי צריך לעוף. ערכו רשימת ארוחות מבלי לפתוח פערים של יותר מארבע שעות וקבעו שעון מעורר עבור כל ארוחה, עם או בלי סנוז, לכל הימים בהם השגרה לא נותנת רגע לעצור. השחילו תזכורות מים בין לבין עם כיתוב נעים, אני בחרתי ב-stay hydrated, kid. ממליצה בחום לרכוש בקבוק יפה רב פעמי בצבע אהוב שקל לזרוק בתיק.

השתמשו בפתקים

פתחו בהרגל של פתקי הודיה בתחילת או בסוף היום. רגע לפני שרצים על היום או הולכים לישון ומניחים את הסמארטפון בצד, צרו פתק ורשמו בו לפחות 3 דברים שאפשר להגיד עליהם תודה. זה ממש לא חייב להיות גרנדיוזי, גם קרטון חלב שהיה בו מספיק בדיוק בשבילכם זה אחלה, או חניה פנויה בשעות העומס שהייתה בול ליד המעלית.

תגידו תודה

עופו על עצמכם

נו, בשביל מה יש סלפיז?! תעדו רגעי אושר גם אם הם לא הכי אינסטגרמיים, עם או בלי פילטר, עם או בלי לייקים ותיקוף חיצוני. תתפרעו עם תמונות של עננים יפים, פרצוף מצחיק עם מגבת על הראש, חתולי רחוב חברותיים. שמרו כמה רגעים רק לעצמכם. זה יהיה נעים לחזור לזה כשנצטרך תזכורת לכמה החיים בעצם מאושרים מספיק כדי לחיותם.

 

ימקה
נכתב על ידי
ים קפלן, אוהבים קוראים לי ימקה. אומנית פלסטית ונטורופטית to be.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .