קורונה

איך הקורונה שינתה לי את החיים?

אני וספיר
אלבום פרטי

קצת לפני מרץ השנה, ערוצי הטלוויזיה טפטפו לנו שבוע אחרי שבוע שהסגר (הגדול והמפחיד) הולך וקרב. מבחינתי באותה תקופה, סגר= סוף העולם. מה זה בכלל סגר? המילה הזו עשתה לי קונוטציה לתרבויות רחוקות וחשוכות, איך זה הגיע אלינו בכלל? שאלתי את עצמי. איך זה שהעולם משתנה לי מול העיניים, ולי אין מה לעשות עם זה?

אז חודש מרץ הארור הגיע, כמה חודשים לפני התחלתי עבודה חדשה במשרד פרסום גדול ומפונפן בתל אביב, וכל התוכניות שלי לגבי החיים היו מסודרות לי בראש כמו חיילים. אני אסיים את התואר בתקשורת (צ’ק), אתחיל לעבוד במשרד פרסום/ יח”צ גדול (צ’ק), אעבוד קשה, אתקדם במהירות וכמובן שאצליח- זו הרי השיטה היחידה בחיים שעובדת, כמה נאיבית הייתי. אבל אני לא באמת אשמה, לימדו אותי בבית שאם אלמד קשה ואעבוד קשה תהיה לי קריירה מצליחה. אבל איך פספסתי את העובדה שבחיים האלה אין גרנטי על שום דבר? ושג’ון לנון הבין את זה כבר מזמן כשאמר ” החיים זה מה שקורה בזמן שאתה עסוק בלתכנן תוכניות אחרות”. בכל מקרה, כמו שכבר אמרתי מרץ הארור הגיע ואותי הוציאו לחל”ת.

משנכנס אדר מרבין בשמחה מהולה בעצב

ביום האחרון שלי במשרד הייתה מסיבת פורים, ואני זוכרת את האווירה הכבדה והמדכאת שהייתה באוויר. כאילו כולם הבינו שהמשרד הולך לקראת המון פיטורים, השארתי את כל העטים והפתקיות הצבעוניות שלי במשרד- גם את התמונות, לא באמת חשבתי שזה הולך להיות היום האחרון שלי שם. חזרתי מהיום המדכא שלי במשרד לבית הקטנטן אבל המלא האהבה שלי ושל בעלי, שגם לו בישרו בינתיים שהוא יוצא לחל”ת. ואז במפתיע הוא הציע שנעבור לתקופת הסגר לקיבוץ שהמשפחה שלו גרה בו, בצפון הרחוק. “תהיה לנו שם פרטיות, המון אוויר נקי ונחלים. זו ממש תהיה חופשה את תראי”. התמהמהתי עם ההחלטה בהתחלה, אבל אז הבנתי שאין לי מה לחפש במרכז כרגע. אף אחד לא צריך אותי, אפילו עבודה כבר אין לי. אז ארזנו את הפקלאות ונסענו לגליל (אגב כבר מזמן נגמר סגר א’ ואנחנו עדיין פה).

המעבר לקיבוץ ושאר ירקות

אז הגענו לקיבוץ, הכול שקט ולא מתועש ויש המון נחלים, הכול ירוק ומזג האוויר מקסים. מכירים את זה כשאתם מגיעים לצימר בצפון וחושבים לעצמכם שזה היה ממש נפלא אם הייתם גרים כאן? אז זה באמת ככה. אבל משהו חסר לי, משהו כרסם בי מבפנים והרגשתי שחלק ממני אבד. הזהות שלי, הבחורה שהייתי במרכז כבר כמעט ולא קיימת. אין לי חשק כבר לבזבז מלא כסף על בגדים, או על מסעדות. גיליתי את הדברים הפשוטים והיפים בחיים, ולמרבה הפלא ממש טוב לי ככה. חצי שנה אנחנו כבר פה, ואני לא מצליחה למצוא עבודה. התחלתי לתהות, האם מקום העבודה שלנו מגדיר אותנו? אז אם כן, מי אנחנו הופכים להיות כשאנחנו מובטלים? הרי יכולה להיות לך קריירה מטורפת ואת תרגישי על גג העולם, ופתאום, בום. מפטרים אותך ואת מרגישה כלום.

בהתחלה, באמת הרגשתי ככה ונכנסתי למקום מאוד לא בריא עם עצמי- לא היה לי קל עם המחשבה הזו. אבל לאט לאט הבנתי, מקום העבודה לא מגדיר אותי. מי שאני בוחרת להיות כל בוקר זה מה שמגדיר אותי. ואם מה שגורם לי לאושר זה מי נהר זורמים ובריזה נעימה ולא קניון הומה אדם, זה לא אומר שהשתנתי. זה אומר שמצאתי דברים שעושים לי טוב, דברים שלא קשורים בכסף או חומר. האמת שהייתי עסוקה בלעבוד כל-כך קשה שאולי פספסתי את הדבש האמתי בחיים.

אני וספיר

מתוך אלבום פרטי

אולי הקורונה הזו נועדה בכדי שנעשה “פאוז” על החיים שלנו, נעצור את מרוץ העכברים הזה וננסה להבין האם אנחנו בכלל מאושרים? האם היה לנו טוב בכלל במקום העבודה שפוטרנו ממנו? אולי זה הזמן לעשות הסבה מקצועית? או להירשם לתואר שני? זה לא שכל המחשבות הללו הופכות את החיים לקלים יותר. כל יום בתקופה הזו זה מאבק, גם מאבק כלכלי וגם מאבק להבין מי אנחנו ומה אנחנו רוצים באמת מהחיים האלה. אני מאחלת לכם ולי, שבזמן הקרוב נצליח לקבל קצת תשובות.

סתיו קורן
נכתב על ידי
11 תגובות

11 תגובות

 1. Avatar

  אלמוג

  08/10/2020 19:18

  מהממים

 2. Avatar

  רונית

  08/10/2020 19:40

  הסוד הוא לחיות ללא גבולות, מגבלות והגדרות…
  את מה שאת. ללא קשר לרגע כזה או אחר.
  תהיי תרומה, שאת וכך תלכי בדרך הבחירה שלך!

 3. Avatar

  מורן

  08/10/2020 19:42

  מהממת שאת❤

 4. Avatar

  ירדן

  08/10/2020 20:46

  איזה תובנות נכונות וחכמות
  כתיבה מדהימה!❤

 5. Avatar

  צפונית

  08/10/2020 21:25

  מחכה לפרק הבא… כל ההמצאות הגדולות והעסקים הגדולים התחילו בתקופה של חוסר ודאות. תעדכני מה המשך הסיפור!

 6. Avatar

  יאיר

  09/10/2020 01:27

  עוקב. תעדכני בפרק הבא.

 7. Avatar

  כליל קורן

  09/10/2020 13:27

  ואוו אהובה שלייי❤️❤️❤️❤️

 8. Avatar

  דנה

  09/10/2020 13:34

  את מהממת, תני לעצמך להיות ולחוות
  מאמינה שהקורונה באה בין היתר לשבור לנו את כל המוסכמות שבנינו לנו בראש ולהראות לנו שאפשר גם אחרת ❤️

 9. Avatar

  אלכס הג'סי שלך

  10/10/2020 10:35

  מהמממת אחת גאה בך עד היום , בחורה מדהימה , שגם היתה לי זכות להכיר אותך אישית !

 10. Avatar

  גרשון

  11/10/2020 02:37

  .

 11. Avatar

  אלה

  11/10/2020 11:27

  נגמרה לי מהר מדי הקריאה =) אחלה פוסט מחכה להמשך

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .