קורונה

לא ראיתי את זה מגיע

קרדיט: Pexels-Wellington

אני אתחיל ממשהו שאני לא מרבה לעשות, לא אוהב לעשות ומתבאס כשאני עושה- טעיתי.

אני לא מרבה לטעות, לא מכיוון שאני גדול הדור או איזה גאון, אלא כי יש לי ‘אינטואיציה גברית’, שזה כמו שיש לנשים רק שהאינטואיציה שלי גם צודקת בדרך כלל (אצל נשים היא לא צודקת, אבל כשאתה מתבגר אתה מבין שהפתרון לכל ריב ובכלל לכל דבר זה לומר לה “את צודקת”, ושם מנעת לעצמך כל-כך הרבה דברים לא נחוצים שיש קהילות שלמות שאני שוקל לשווק להן את זה כתרופה).

אני לא אוהב לטעות כי אז אני מתחיל לפקפק בידיעות שלי, בהנחות שהנחתי, המסקנות שהסקתי ובכלל לחשוב “איך לא ראיתי את התמונה המלאה ואת זה מגיע?”

אני מתבאס כשאני עושה טעויות כי בניגוד לאחרים אני שקרן טוב אבל לא אוהב לשקר בקשר לזה, ואז אני מוצא את עצמי מודה בטעות- וזה לא מוריד ממני אבל יושב לי על הנדנוד ראש לצדדים חצי יום כזה ואז זה מראה לי שהזדקנתי בהגזמה ועוד חצי יום נדנוד ראש+ ‘איי איי איי’ כקול פנימי.

מסטיק

איך לא ראיתי את זה מגיע?                קרדיט: Pexels- Gratisography

השנה זכיתי לקחת קורס אצל פרופ’ דוד פסיג, שבהגדרת התואר שלו הוא לא אחר מאשר ‘עתידן’ (באמא שלך!??? -באמא שלי!). עכשיו רגע הבהרה לגבי ה’זכיתי’- אני לומד בבר-אילן מכיתה ט’ ומה שלמדתי עד עכשיו מכל הקורסים שלקחתי במהלך 16 השנים במוסד הזה (עם הפסקות קצרות כמובן), זה שהמרצים הכי ‘מטורללים’ (שונים/ אחרים זה הפוליטיקלי קורקט) הם גם הכי מעניינים. והסמסטר השני עם הקורונה והזומים הבלתי-נגמרים גרם לאחת ההרצאות שהוא העביר להיות הכי מעניינת עד היום שלקחתי- אפילו יותר מעניינת מהקורס האגדי ‘תורה ומדע’ עם הרב שפרן ועם ראש המחלקה לפיסיקה שלקחתי בשנה הראשונה לתואר בהמלצת אחי ושלפי ידיעתי ממלא כל שנה אולמות של 300!!! סטודנטים.

זה כנראה נכון להגיד גם על בני-אדם בכללי אבל כשזה נוגע להרצאות, אלה שמצליחות לתפוס את כל תשומת הלב שלך וגורמות לך להיות בהקשבה מלאה במשך כל ההרצאה, הן גם אלו שיגרמו לך לחשוב עליהן אחר-כך ולא לשכוח את התוכן ואת מה שאפשר ללמוד מהן- גם מהתוכן שמועבר ובמיוחד מאיך ומהאנשים שמעבירים אותן.

www.passig.com > האתר של פסיג

לגבי השאלה המעניינת… אז מה היה בהרצאה הזו? תירשמו לתואר שני בחינוך בלתי-פורמלי בבר-אילן ותדעו (באם-אמא שלך!?? – כן הייתי חייב להכניס אחת כזו, אוהב, תמותו).

ולגבי השאלה במה טעיתי-

בתחילת התקופה הזו פסיג התראיין כמה פעמים לתקשורת וכמו בהרצאות, גם שם הוא היה נראה לי כמעין ‘נביא זעם’- כששאלתי אותו בשיעור האם הוא נותן את התחזיות הפסימיות לגבי הקורונה כדי להיות ‘המבוגר האחראי’ הוא אמר שלפעמים מישהו צריך להגיד גם את הצד הלא סימפתי.

יוגה

לפתוח צ’אקרות. קרדיט: Pexels- cottonbro

משהו שחייב לציין הוא שכשפרופ’ פסיג נותן ‘תחזית’ הוא גם אומר את הסבירות שהיא תקרה, כך שזה לא כמו ללכת לקוראת בקפה שתגיד שמחר אתם תזכו בלוטו (אבל אם הלכתם וזכיתם אז 5 אחוזים הפרשה לחשבון הבנק שלי כי התת-מודע שלכם אמר לכם לעשות את זה אחרי שכתבתי וקראתם את השורות האלו- אין על מה, מקבל גם מטילי זהב או חבילות אקטימל), אלא התחזיות שלו מבוססות מחקר ויחד עמן מגיעה גם הסבירות שהן יקרו- כך אני יכול להעיד שלפני 3 שנים כשישבתי אצלו בהרצאה אחרת הוא דיבר על “הסכנה הבאה לאנושות” וציין כי אחת התחזיות עם סבירויות הגבוהות חוזה מגפה ביולוגית, וכששאלו אותו מנין הוא חושב שזה יגיע הוא אמר שמהמזון שאנו צורכים (שימו את הקונספירציות בצד ואת זה שמרק עטלפים לא נמצא בתפריט דיאטה היומית שלכם, ותבינו שהוא פגע בול).

לפני שאספר על הטעות שלי אני אבהיר כי אני כותב את הבלוג אחרי שקיבלתי ציון בקורס שלו (חנופה זו לא מילה שיש לי מובנה בפונקציות). המטרה של הבלוג הנוכחי היא לא לזרוע פחד או בהלה חלילה, אלא יותר ‘לפתוח צ’אקרות’ ודפוסי חשיבה שאולי לפעמים אנחנו מעדיפים לשלול ישר (כפי שאני עשיתי)-

אם מישהו יגיד לכם עכשיו שהוא רואה מציאות בה אנשים אוגרים מזון ואפילו נשק (ארה”ב וכו’) בגלל שהם מפחדים מ’ההמון הזועם’ כנראה שתצקצקו (אולי לא בקול).

אם מישהו יגיד לכם עכשיו שכדאי שתשתייכו לקהילה גדולה כי במקרה שמשהו כזה יגיע יהיה מי שיגן עליכם, והוא עצמו חובש כיפה וחלק מקהילה כזו, כנראה שיעלה לכם ‘נו באמת!’.

אם מישהו יגיד לכם עכשיו שהנה בעוד רגע יגיע כאוס עולמי שיגרום ליציבות הטבעית שהתקיימה עד עכשיו להתערער, ולא ברור איך ומתי הוא יסתיים ומה יהיו ההשלכות שלו, כנראה מה שיעלה לכם זה ‘את קץ העולם חזו עוד משחר העולם, לך תשתה משהו- לחצים גורמים לקמטים במצח’.

וזו בדיוק הייתה האינטואיציה הגברית שלי שאמרה את הדברים האלו בראש שלי- וטעתה!

הפגנה

‘הקיץ הקורונתי’ קרדיט: Pexels- Markus Spiske

אני מנסה להסתכל על המצב העולמי מהצד (עד כמה שניתן) ומיום ליום זה מזכיר לי את תקופת ‘האביב הערבי’- מדינות שלמות שאזרחיהן מוחים או מנסים להפיל את המשטרים שלהם. מיליוני אזרחים יוצאים לרחובות עם מטרה מאוד ברורה- הממשל צריך להחזיר את המפתחות. ראינו את זה בארה”ב אחרי רצח השוטר, בלבנון אחרי הפיצוץ, בבלרוס אחרי הבחירות(אגב נולדתי שם במקור ומאוד מקווה שהמצב יירגע), בישראל אחרי הבחירות גם כן, ועוד ועוד ועוד…

לכל אחת מהמדינות יש ‘טריגר’ שמביא לפריצת הזעם הזו כפי שניתן לראות, אבל הסיבה האמיתית להתפרצות (כנראה) היא התקופה הלא סימפתית בלשון המעטה שבה אנחנו נמצאים יחד עם הפגיעה בחופש המרחב וברצון הטבעי והאנושי ‘להתמרחב’ אשר נפגע אנושות- החל מהטיסות והחופשים שבוטלו ברוב העולם ועד סגרים וסנקציות יציאה במדינות העולם.

אז אני בא להגיד שהתחלתי לאגור מזון ואני מתכונן לאפוקליפסה? לא.

האם הצטרפתי לבליבריות כדי לא להיות לבד וחלק מקהילה כשתיגמר אבקת החשמל בתחנות? עוד לא.

האם אני חושב שאנחנו בדרך לטלטול שלטוני עולמי ושאנחנו רק בקצה הקרחון? יכול להיות, בסבירות בינונית-גבוהה לדעתי, וזה נתון שצריך להדאיג או להדליק נורת אזהרה.

ואחרון בהקשר הגלובלי והקורונתי – ווינטר איז קומינג, פריפר יורסלף!

  • ובפעם הבאה שאתם פוגשים ‘עתידן’ מציע שתזמינו אותו לקפה, זה יכול להיות הקפה הכי מעניין שיצא לכם לשתות (ואת זה אישית עוד לא יצא לי לעשות).

 

KingMil
נכתב על ידי
אשדודי אסלי. סופר, מרצה ואיש חינוך. לא נשוי כי רע לי גם בלי זה. בדרך כלל כותב על אהבה, על המציאות ועל מה שיושב על הלב.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .