ימי הבידוד

חיינו בOne Location

פתק
קרדיט: pexels

ספת השנ”צים שאף פעם לא ניקית, הלפטופ הישן והכבד שקנית בחיסכון ועכשיו אין מצב שיוחלף בחדש, המקרר שפתאום נראה קטן מידי… נא להכיר, אלו דמויות המשנה בסדרה בה את/ה חי/ה. הדמות הראשית, היא כזאת שבוקר אחד קמה למציאות בה היא חייבת להסתתר מפני מגפה שמתפשטת ברחובות, הבית הוא המקום היחיד הקיים בסדרה והעיסוק העיקרי הוא צפייה בסדרות…

“החיים בצל הקורונה- בידוד”

אם גם אתם/ן אומרים/ות לעצמכם/ן שאין מצב שתצפו בסדרה שכזאת ובטח שנטפליקס לא יוציאו אגורה בשביל לייצר שיעמומון שכזה, סימן שגם אתם/ן, כמוני, מסרבים להכיר בכך שהמציאות שלנו בחודש וחצי הפכה לסדרת One Location לא מוצלחת במיוחד אבל כזאת שכולם/ן חייבים/ות לחיות בה.

One Location הוא מונח מעולם הקולנוע אשר מדבר על התרחשות של סרט או סדרה, אך ורק במקום אחד. לדוגמה, סרט שלם שמתרחשת במכונית או בחדר המקלחת או בגרסת הקורונה, החדר או הדירה שלנו. אני מודה, עד לפני כמה ימים, גם אני חייתי בהדחקה בלתי נפסקת, אמרתי לעצמי ססמאות כמו:” זוהי תקופה מבורכת”, “הכול לטובה”, “זהו הזמן להגשים חלומות”. אך כעת נפלה עליי ההבנה הבלתי נמנעת, הסדרה בה אני חי, פשוט לא מתפתחת לאף מקום מעניין.

מצד שני, אם אני חושב על כך, גם החיים לפני הקורונה לא היו כאלה וואו – לימודים, עבודה ולאחרונה נישואים, אני אכן אדם שמנסה להפוך כול יום לחוויה אבל אם להיות כנה, חיי מעולם לא היו סרט שובר קופות.

“הכי מוזר שיש”

סדרות וסרטי הOne location הן אולי האתגר הגדול ביותר אשר עומד מול יוצרים/ות. יש כאן את כול המרכיבים לתבשיל תפל שאף אחד לא ירצה להתקרב אליו, אך עם מספיק יצירתיות, המתכון יכול להפוך לעוגה עסיסית ומפתה.

פתאום, בחודשיים האחרונים, מאז הבידוד התחיל, אני מוצא את עצמי פורה יותר מתמיד, מצליח להיכנס לשגרה ומנסה ליצור כמה שאפשר. ספר קצר, תסריט לסרט, צילום סרטוני בידוד, התחלתי לעבוד על שני סדרות, מאיפה מגיעה כול האנרגיה הזאת פתאום?

אם אחזור לז’אנר הOne Location, הז’אנר של הסרט בו אנו חיים/ות בזמן האחרון, הדמויות בו לא מפסיקות לפעול ולנסות למצוא כיצד להיחלץ מהקונפליקט הקיים בחייהם/ן. הדבר דומה לעכבר מעבדה שרץ בין ארבע קירות הכלוב שלו ללא הפסקה. הבעיה הפשוטה, במקרה שלנו, שאנחנו משלימים/ות עם הכלוב שלנו בצורה שלמה למדי.

מועדון ארוחת הבוקר

צילום מסך: “מועדון ארוחת הבוקר”

“מועדון ארוחת הקורונה”

“מועדון ארוחת הבוקר” הוא אולי סרט ה- One Location המפורסם ביותר. סיפורם של חמישה מתבגרים, שונים אחד מהשנייה שנאלצים להעביר כמה שעות ביחד, בריתוק, בתיכון בו הם לומדים. הבילוי הכפוי יחדיו גורם להם לחיות במין מציאות מקבילה בה אנשים כמוהם פתאום הופכים לחברים.

אני מרגיש שהקורונה היא הריתוק של כולנו והדמיון שנוצר בין החיים של כולנו הוא מטריד ומדהים כאחד. אומנם אנחנו לא חיים/ות ביחד , מתחת לאותה קורת גג, אך כמו בכול סרט One Location  טוב, גם אנחנו, בסופו של דבר, נבין שחיינו השתנו לעד.

אני חושב שאולי בגלל זה , אני חי בתקופת הבידוד, על הקו הדק שבין שיגעון לשפיות, כי אני יודע שהעולם אליו אני אצא, לאחר שהכול ייגמר, יהיה אחר, אולי טוב יותר אולי גרוע יותר, אבל אחר. ואף אחד/ת לא יודע/ת להתמודד עם שינוי גדול עד שהוא באמת מגיע.

המלצות בינג’ בקטנה מז’אנר ה – One Location

סרטים– סרטי הOne Location מתמקדים בדרך כלל בגיבור/ה, אשר בעיה שנכנסת לחייהם/ן גורמת להם/ן להיות כלואים/ות במקום אחד . “127 שעות”, “החבל”, “מיזרי”, “12 המושבעים”, זוהי רשימת הסרטים עליה אני ממליץ שתיתן לכם פרספקטיבה חדשה לשגרת חייכם/ן.
סדרה– “גור ואוח”. האם יש מישהו/י שלא מכירים/ות את שני הדמויות הכי כישלון, כישלון, כישלון שקיימות? לכול אלו מכם שצפו מיליון פעם בפרקים ולאלו שיצפו בפעם הראשונה, זהו זמן מצוין לפגוש את גור ואוח,שחיים בקרבונקל ובכול פרק נאלצים להתמודד עם החיים בתור שני תלמידים לא מקובלים. מומלץ בעת הצפייה לשים את קול ההיגיון על “השתק”.

גור ואוח

צילום מסך: ” גור ואוח”

Sharon filmmaker
נכתב על ידי
שרון Filmmaker, חי בסרט, ללא סוף, ללא התחלה, עם הרבה ביקורת וקצת תקווה
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .