קורונה

תנו לי להידבק ונגמור עם זה כבר?

קרדיט: Pexels-Polina Tankilevitch

“הבורסה נפלה
אנשים קופצים מהגג
גם משיח קפץ והודיעו שהוא נהרג…

האזרח הקטן
נאלץ לשלם בגדול
ואותי מעניינת
ירדנה יותר מהכל…”

שלום חנוך

 

בואו נפתח בשאלה- אם זה לא הצליח בפעם הראשונה, אנחנו צריכים עוד כמה פעמים כדי שזה כן!?

אני רחוק מלהיות רופא וכשאני אגיע לתואר ד”ר (יש עוד זמן אבל אני על זה) זה יהיה בתחום החינוך. עכשיו אני לא מבין בוירוסים, מחלות או מגפות יותר מדיי והידע הבסיסי שלי בעולם הרפואי מסתכם בזה שאני יודע שכשדם יוצא מהגוף זה בצבע אדום.

אממה?

סגר זה הרי לא פתרון לנגיף. מה שבעצם מנסים ליצור בסגר זה חשיפה מעטה יותר, מרווח נשימה למחלקות כדי שיוכלו להתמודד עם חולים שמגיעים ועוד כמה רגעי המתנה לחיסון שעתיד לבוא. ציפייה וחוסר וודאות הן חלק מההשלכות.

אני כן חושב שהוא מגיע, החיסון, אבל מגיע גם החורף, והפחד והחרדה הציבורית עולה (וכנראה בצדק)- אני לא יודע האם האקלים משפיע על הנגיף אבל כנראה שקל יותר להיות חולה בשמש מאשר בקור(בכלליות, לא קשור ל’פרובבלי’ הבירה המקסיקנית הטובה בעולם).

סיבה #1 שאני מעדיף להידבק בישראל.

ווינטר איז קאמינג           קרדיט: Pexels-Henry & Co

בנוסף, החיסון שיפותח, אם וכאשר, לא הולך למנוע את המגפה או ההתפשטות שלה- הוא אמור לעזור למי שנדבק, כך שאם יצא שחליתי הוא אמור לעזור לי, אבל בינתיים אני צריך להסתכל לשמיים ולהתפלל הגומל או ברכת המוציא נגיף מן הארץ?

  • הסגר חלקי או מלא משפיע על המצב הנפשי של האוכלוסיה כולה ומדרדר אותו כמובן.
  • משפיע על הכלכלה בצורה שלעתים בלתי הפיכה- במיוחד על עסקים ובעלי עסקים שהפכו בן לילה לחסרי אונים וקשה לי כל פעם שאני יוצא למסעדה או כל מקום לשמוע את מה שיש להם על הלב.
  • משפיע על החינוך- השנה ירד נפח החומרים שנלמדים בבגרות בצורה משמעותית , ונוספו הקלות משמעותיות בבחינות ובקבלת התעודה בכלל- לדעתי זה מאוד מוצדק לנוכח המצב ואולי זה עוד יגדל בהמשך, וזה לא מוסיף לא לחינוך, ולא להשכלה…

אני לא אמשיך בדוגמאות כי זה משפיע על רוב תחומי החיים והגיע הזמן ל’בשר’-

במספרים אני דווקא מבין פה ושם ואחוזי ההחלמה בארץ נעים בין 75-80, יחד עם ה3000 נדבקים ביום בשבועות האחרונים,

סיבה #2 שאני מעדיף להידבק בישראל.

אבל המספרים מביאים אותי לנקודה הבאה-

סטטיסטיקות והשוואות במספרים הנמדדים לא רלוונטיות ולא רק בשל העובדה שכולם מזכירים לגביי ‘יותר בדיקות-יותר נדבקים’ אלא גם מהעובדה שכשאתה עושה מצגת, השאלה היא איזו תמונה אתה רוצה להציג- כי מתקבלות שלל תמונות ממספרים נמדדים והשאלה מה האינטרס שלך במצגת/למי אתה מציג אותה.

  • אוקיי גאון, אז מה הפתרון לדעתך? בוא תפתח לנו את המשנה ותאיר את עינינו…

אין לי ‘פתרון’ אבל יש לי הסתכלות צדדית:

*הסגר לא יסיים את המגפה וגם אחרי החיסון היא כאן להישאר, ראו ערך ככה זה….

  • בברה”מ שבה נולדתי פעם, או שלפחות מאיפה שאני הגעתי, היה נהוג להביא את כל ילדי הגן לשהות ליד ילד שנדבק אצלם באבעבועות-רוח, כי בגיל 2 יותר קל להתמודד עם המחלה מאשר בגיל 20, או אפילו 10.

  • אהה חכמולוג אז אתה מציע הידבקות המונית וחוסן המוני? ואוו בהחלט מקורי…לא שמענו על זה ולא ראינו מדינות שהיו כל-כך חכמות שניסו ליישם את הרעיון הזה…

גם משיח קפץ…           קרדיט: Pexels-Tobias Bjørkli

*תן לי לסיים (אני חולה על הדיאלוג שלי עם עצמי)

אם אני כבר נכנס להסגר, הייתי נותן אפשרות לאנשים בגילאים שפחות ניזוקים מהמחלה להידבק במכוון- כמובן לתת את זכות הבחירה כדי שלא יזכיר יותר מדיי את אותה ברית-המועצות.

ואז הפלא ופלא- מספר המחלימים יזנק…

אני חושב שבתור מדינה הייתי אפילו מעודד את זה כספית- הרי כולנו רוצים יותר מחלימים.
שלא לדבר על החרדות והפחדים האישיים שלנו להדביק קרובי משפחה חברים או סתם עוברי אורח שנמצאים בסיכון- זה אגב הפחד הכי גדול שלי כרגע, פחות מפחד על עצמי גם כי חושב שאצליח לעבור את זה, מאוד מפחד להדביק מישהו אחר…

כן, שמעתי על נזק בלתי הפיך/ אולי אפשר להידבק עוד פעם/ בכל גיל אפשר להגיע להיות מונשמים ועוד ועוד ועוד….

אבל גם לאזרח הקטן נמאס לשלם בגדול וגם ירדנה שמוזכרת באותו הציטוט בתחילת הפוסט (השם המלא שמור במערכת) מעניינת אותי יותר מהכול- בציפייה שאצא בעצמי מהבידוד שאני נמצא בו כרגע (כיף חיים בפני עצמו) ואני והיא נמשיך מאיפה שהפסקנו וכולנו נוכל להמשיך את חיינו בכלל…

KingMil
נכתב על ידי
אשדודי אסלי. סופר, מרצה ואיש חינוך. לא נשוי כי רע לי גם בלי זה. בדרך כלל כותב על אהבה, על המציאות ועל מה שיושב על הלב.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .