קורונה

בכולנו מתחבא אנרכיסט

צילום מסך.זמנים מודרניים
צילום מסך. זמנים מודרניים

אנחנו כבר לא יכולים לשתוק. בשבועות האחרונים, אנשים שכועסים, אנשים שלא מסכימים, אנשים שמרגישים שהמצב הגיע להם עד כאן, מבינים שאם הם לא יפעלו בשביל עצמם, אף אחד לא יפעל. אל כיכר רבין, הגיעו אנשים מכול שכבות האוכלוסייה, כדי להראות שהם קיימים וצריכים לקבל עזרה. מצד שני האש שנדלקה בנו יכולה להיכבות באותה מהירות שבה נוצרה. עוד כמה שבועות כשנחזור לחיים הרגילים שלנו, כשנקבל משכורות, שנוכל לחזור לאכול במסעדות, נפסיק למצוא סיבות למחאה. זה אולי האתגר האמיתי שאחרי תקופת הקורונה, להמשיך ולהפגין 

מי מפחד מלעבור על החוק?

כשאדם מחליט לערער על החוק, הוא נקרא אנרכיסט. כלומר אדם שמחפש ליצור אנרכיה, אי סדר. תקופת הקורונה נתנה לכולנו הרגשה שסדר הוא מושג מופשט למדי, במיוחד עכשיו כשהחוקים וההנחיות שגזרו עלינו מתחילים להיעלם בקלות. אנחנו רואים בפייסבוק, בעלי עסקים שמספרים כיצד הם מקבלים דו”חות על כך שפתחו את העסק שלהם כי הם לא יכולים יותר ואנחנו מוצאים את עצמנו מזדהים איתם, עם עוברי החוק.

אולי כבר הגענו לנקודת האל חזור.

אנחנו כבר לא חושבים, שאם נעשה את מה שכתוב בספר החוקים, יהיה בסדר. בדיוק מהחומרים האלו, נוצר לו האנרכיסט. התואר הזה, פושע, נשמע לכולנו, בימים כהרגלם כקללה. מי היה רוצה לקום מחר בבוקר ולדעת שהוא עבר על החוק, כולנו פוחדים מהמחשבה הזאת. אבל לאורך ההיסטוריה, אנשים יצרו מציאות חדשה וטובה יותר כשהחליטו שהם יוצרים בעצמם חוקים, אחרי הכול מה היא דמוקרטיה, אם לא שלטון העם.

אני אוהב סרטים שמספרים על מהפכות, על אותם אנשים שהצליחו לשלהב את האנשים ולהוציא אותם לרחובות. בדרך כלל האדם הזה מצליח לגרום לאנשים לחבוש מסכות על פניהם, להתקהל יחדיו ולהראות את כוחו של ההמון. סרטים וסדרות כמו- הג’וקר, בית הנייר, ונדטה, נתנו לגיטימציה לרעיון של הערצת פורעי חוק. אם פעם הייתי חושב שאנחנו רחוקים שנות אור מהנקודה שבה, מה שמתרחש בסרטים, יכול להתרחש במציאות, כעת אני מבין שזה אולי עכשיו או לעולם לא.

כמובן שאני לא קורא לכם, לעזוב את המשפחה והעבודה ולהקדיש את חייכם למען הפגנות כאלה ואחרות אבל, אולי כדאי שנעצור לרגע את חיינו ונבין שהקורונה גרמה לכולנו להימצא באותו מעמד, באותו מקום. הקורונה עדיין לא מחקה את החלוקה של החברה לפי כסף וכמובן שאנשים מסוימים עדיין נשארו עשירים, אבל כבר אף אחד לא יכול להתנתק מהמצוקה הרבה, אליה נכנסו כול כך הרבה אנשים.

צילום מסך. הג'וקר

צילום מסך. הג’וקר

Sharon filmmaker
נכתב על ידי
שרון Filmmaker, חי בסרט, ללא סוף, ללא התחלה, עם הרבה ביקורת וקצת תקווה
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .