קורונה

מגיע לנו קורונה

אישה לובשת מסיכה
istock זכויות למשרד אייקון תקשורת

מגיע לנו קורונה, הרווחנו אותה ביושר ומישהו שם למעלה החליט לגמול לנו. ביג טיים. היו לנו המון שנים טובות להבין לבד ולא השכלנו. נשלחו אלינו מלחמות קצרות ולא זיהינו מהן את המשבר

הסבבים הקצרים באו כדי שנבין את מצוקת תושבי הדרום ובעיקר את העוטף, איך חייהם משתבשים ופרנסתם נאכלת. איך חלק מהעם יכול להיטרף ולחלק השני לא אכפת בכלל. איך במקום מרטיבים בלילה ושעה נסיעה מתלבטים איזה סושי להזמין או איזה קוקטייל הכי טרנדי.

מגיע לנו קורונה כי לא התחשבנו באנשים שחושבים אחרת מאיתנו, לא ניסינו להבין והיינו נעולים בעובדה שאנחנו מבינים יותר, אנחנו הכי חכמים ולנו מותר הכל. לנו יש מקלדת ומותר לנו להגיד מה שאנחנו רוצים, למי שאנחנו שאנחנו רוצים ובאיזו שפה שאנחנו בוחרים. אין מעצורים, אין בושה ובעיקר… אין חמלה.

מגיע לנו קורונה כי לא ידענו להיות צנועים, רצינו הרבה חו״ל, רצינו רכבים מפוארים, בתים מעוצבים והרבה אינסטגרם, שיצטלם טוב, שיחשבו שטוב ולא חשבנו מעולם על ימים קשים שהתשלומים החודשיים ישחטו אותנו בהיעדר הכנסה.

מגיע לנו קורונה כי לא היינו אחראיים, איבדנו את המוסר והנמכנו את הרף, נתנו לאנשים פליליים לנהל אותנו וחיפשנו רק את הסעיף המשפטי המרשיע בבית משפט מבלי לחשוב על המוסר הבסיסי. הפכנו כולנו לעדר של רועי צאן שלא מבינים כלום בניווט, בבחירת יעדים ובטוב הקולקטיבי.

מגיע לנו קורונה כי בחרנו להסתתר מאחורי מקלדות ורשתות חברתיות, הלכנו לצייץ ולהצטלם, ברחנו לאפליקציות אינסטנט והעדפנו להיות לבד מול המקלדות במקום לצאת לפגוש, להריח ולגעת באנשים. יכולנו אחרת, זה היה בידיים שלנו ובחרנו להתנהל כאילו מישהו כופה עלינו להתבודד מול המסכים.

מגיע לנו קורונה כי אחרי שלא הבנו בטוב הגיע הזמן ללמוד בדרך הקשה, כמו בכל מלחמה גם לקורונה יהיה מחיר. נתבודד בכפייה, נלמד לחסוך שקל לבן לימים שחורים, נתאחד כמו שאנחנו אנחנו יודעים לעשות במבצעים רק שהפעם מדובר במבצע סוף עונה שבמקרה הטוב יימשך רק עונה אחת. מספיק זמן שהאחדות תחלחל. גם ה״מנהיגים״ יבינו שהעקרונות שלהם נוגדים לגמרי את העקרונות שהעם בחר ואולי עכשיו, נחטא גם את הארס מהמקלדות אם תצליחו למצוא אלקוג׳ל בסופר.

מגיע לנו קורונה כי הגיע הזמן להפיק לקחים גם מול הסביבה וכדור הארץ, הגיע הזמן ללמוד שמה שאנחנו אולי נלמד בחיים שמים הטבע מזמן שכח. 72 שנים זה פיפס קטן בהיסטוריה שלו, הטבע ראה הכל, את אלה שקמו ואת אלה שנפלו, אז בואו לא נעוף על עצמנו, כי ראינו מה עטלף קטן יכול לעשות לנו.

צילום באדיבות: אייקון תקשורת

דוד קקון
נכתב על ידי
בעלים של אייקון תקשורת המונה משרד פרסום ו-5 אתרים עירוניים מקוונים. עורך וכותב טורים, קופירייטר ופעיל חברתי. יו״ר ומייסד עמותת שולחן עגול אשדוד המטפלת בנוער בסיכון ומצוקות כלכליות. תחומי כתיבה: אקטואליה, חברתי ופוליטיקה.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .