מוזיקה

אל תהיו ג’וני

צילום: פשה מץ , מתוך עמוד הפייסבוק: בר צברי - Bar Tzabary

“ואני לא כמו ג’וני, רוצה לחלום, שורף עוד סיגריה, מתחיל את היום, רוצה לראות נופים ועולם להרגיש בכל רגע, אני חי וקיים”

השיר “ג’וני” , של בר צברי, זה כנראה השיר הכי טוב שתשמעו בקרוב. קצבי, קליט, קצר ועם מסר חזק. צברי פרץ לתודעה בשנת 2012 כשהשתתף בתכנית הריאליטי “אייל גולן קורא לך”, שם שר את השיר “עכשיו”, אותו כתב לחברתו, שנפטרה ממחלת הסרטן. האמת? לא הכרתי את בר צברי, הוא פרץ לחיי במקרה… שיטוט רגיל בYouTube ואיכשהו רק עכשיו נתקלתי בשיר “ג’וני” שכבר צבר 3.1 מליון צפיות (לרגע כתיבת הפוסט). נשאבתי אליו מהרגע הראשון בגלל הקצב הקליט. אחרי חמש השמעות בלופ פתאום המסר חדר. פאק! אני לא רוצה להיות ג’וני!

“ג’וני בחור אחראי, כל בוקר בשש ושלושים מחכה לרכבת, הוא לא מפחד משגרה שוחקת, גם אם זה בא על חשבון הנשמה.
ג’וני חי את הרגע בשביל העתיד, לא מתאים לו לרדוף אחרי חלומות, רוצה אהבה, משפחה ובית, ועדיין מרגיש אל דורית מ- יא'”

בבית הראשון מתאר צברי את ג’וני כי אדם שמוותר על החלומות שלו למען מוסכמות החברה: עבודה – משפחה – עתיד. האם צברי “לועג” לכולנו על החיים בתוך תבנית? וממשיך בפזמון הראשון:
“ואני לא כמו ג’וני, רוצה לחלום, שורף עוד סיגריה, מתחיל את היום, רוצה לראות נופים ועולם להרגיש בכל רגע, אני חי וקיים” – צברי רוצה חיים אחרים, לראות נופים ועולם ולא לקום לחכות לרכבת כל בוקר ב-6:30.

“ג’וני מתחיל להתעייף (סילסול של החיים) מהשגרה, מתהפכת לו הבטן. קורצים לו גם נופים וגם חלום ישן, הכסף לא עושה אותו מאושר.
ג’וני מחליט לקום ולשנות, אף פעם לא מאוחר להיות עצמך. בן 40, דירה, כלב, יגואר צנועה עלק החליט לעזוב את כל מה שבנה”

בית שני מתחיל בשינוי שחל בג’וני, בגיל 40, אחרי דירה וכלב, פתאום ג’וני הופך להיות כמוני. בחן רב ודרך סמויה צברי מעביר עלינו ביקורת, על מירוץ העכברים בו אנו חיים: המרדף אחרי הכסף, התואר, הקידום בעבודה. במקום לצאת ולרדוף אחרי חלומות והאהבות האמיתיות שלנו בחיים.

צברי אולי מבקר אתכם, אבל הוא עושה זאת בסטייל, עם גרוב של החיים וסילסולים בטוב טעם שלא יביישו זמר מזרחית אסלי. כנראה שצברי הוא גם זה שיערער את אזור הנוחות שלכם ואולי אפילו יגרום לכם לעשות שינוי חיובי בחיים שלכם.

תהנו

 

A.Blogger
נכתב על ידי
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .