טלויזיה

להרוס אותך/ I May Destroy You – ביקורת טלוויזיה

קרדיט: Rosaline Shahnavaz/The Guardian

איך כתבה בעיתון קשורה לסדרה שהתמכרתי אליה?

לפני כמה חודשים התחלתי לצפות בסדרה “להרוס אותך” בנטפליקס. נחשפתי לסדרה לראשונה לאחר קריאת כתבה ב”ידיעות אחרונות” על הבמאית של הסדרה, מיקיילה קול. הכתבה משכה אותי מאוד וגרמה לי לרצות לצפות בסדרה.

אחרי צפייה בפרק הראשון, התלבטתי אם להמשיך לצפות. בלי יותר מדי ספוילרים, הרגשתי די מטולטלת מהתכנים שהוצגו בפרק… בסופו של דבר החלטתי להמשיך לצפות. הסדרה מתמקדת ב-אראבלה, סופרת לונדונית מקסימה שרק ממבט קטן בעיניה ניתן לראות מה היא מרגישה. היא שחקנית ובמאית נהדרת, כאמור היא היוצרת של הסדרה (ג”פ).

הסדרה מתעסקת בתכנים של אונס, תקיפה מינית, הסכמה מינית והסכמה בכללית. מנקודת המבט שלי, היוצרת ניסתה לשקף מקרים שקרו וקורים בעולם ובבריטניה בפרט, אני לא אופתע אם היא לקחה השראה ממקרים אמיתיים שקרו. בהמשך, למדתי מהסדרה המון. על מה נחשב כהסכמה ומה לא. על כך שאם מישהו לא רוצה- אז לא עושים, אם מישהו מהסס אז לא רוצים.

ביצים

קרדיט:  Dainis Graveris – Unsplash

דברים שלקחתי מהסדרה (בלי ספוילרים)

הסדרה גם לימדה אותי להתייחס בכובד ראש להסכמה בהיבט האישי. לדעת שאם אחד מבני או בנות הזוג לא רוצה לעשות משהו, אז אי אפשר לחייב אותו לעשות זאת.

לפי דעתי הסדרה מתאימה לגילאי 16 ומעלה. בגלל התכנים ה”קשים” שבה. ישנן סצנות של אונס, של אלימות ועוד. אבל מהצד השני, בני נוער בני 16 בהיחשפותם לסדרה, ילמדו דרכים שונות בהן ניתן לדעת אם ישנה הסכמה, אם אחד מבני הזוג רוצה או לא רוצה לעשות פעולה מסוימת. כך הם יוכלו לגדול בצורה כזו או אחרת לחברה, בה הסכמה היא מודעת. ואי אפשר לעשות דברים מבלי לשאול קודם אם מותר.

אני מאוד ממליצה על הסדרה הזאת. אפשר להגיד שהיא לא לבעלי לב חלש, בגלל הסצנות הקשות. אבל אני חושבת שכל אדם מכל מין שהוא, צריך לצפות בסדרה הזו ולהיחשף לתכנים ה-הו כה חשובים. כך המסרים יועברו בין אדם לאדם.

ובסופו של דבר אני מלאת תקווה שנגיע בעתיד לעולם חדש. עולם בו למילה “הסכמה” תהיה משמעות גדולה עבור כל אדם. הוא יוכל להגיד מתי הוא רוצה ומתי הוא לא רוצה, אפילו לא יצטרך להסביר למה כן ולמה לא. כי בן או בת זוגו ידעו “לקרוא” אותו. הם יבינו מה עושה לו או לה טוב וכך מערכות היחסים של העתיד יהיו טובות, מרגשות ומפתחות יותר.

לסיכום, אני מצרפת את הטריילר לסדרה. מקווה שהוא ימשוך אתכם לצפות בסדרה. תכתבו לי בתגובות אם צפיתם בסדרה ומה חשבתם עליה 😊

https://www.youtube.com/watch?v=DTjlurdbNnw

I May Destroy You | Official Trailer | HBO

© HBO.

*הסדרה נכתבה על ידי מיקיילה קול, משודרת בשירות הסטרימינג Netflix ונוצרה בשיתוף עם HBO.

galfetman
נכתב על ידי
אז אני גל בת 23 מהרצליה, לומדת חינוך לגיל הרך בסמינר הקיבוצים(שנה ג'). אני אוהבת לכתוב להנאתי, לשיר ולחנך את דור העתיד. מגיל קטן אני אוהבת לשחק עם ילדים ולראות איך הם מתפתחים עם השנים. אני אוהבת מוזיקת פופ בעיקר בעברית, באנגלית ובספרדית ולאחרונה אוהבת מאוד לצפות בנטפליקס.
3 תגובות

3 תגובות

 1. Nadav Zigron

  11/11/2020 17:01

  סדרה נהדרת, מהטובות ביותר שראיתי לאחרונה. אגרוף בבטן.
  מיכאלה קול מושלמת

 2. קורנת

  11/11/2020 17:54

  היי גל, כתבה רהוטה ומרתקת.
  למרות שזה נושא שקשה לי איתו באופן אישי, נשמע שהסדרה מעבירה מסר ממש חשוב, אנסה אותה 🙂 תודה רבה.

 3. Avatar

  פז

  12/11/2020 13:38

  סדרה מעולה !!

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .