תרבות

סרטים לחודש הגאווה

צילום מסך."שיר אהבה"

חודש יוני הוא חודש הגאווה, תקופה בה בכול רחבי העולם מציינים את הקהילה הגאה, מתרחשים מצעדי גאווה ומזכירים את המאבק של הלהטבא”ק לזכויות שוות. אבל כשזה מגיע לקולנוע, סרטי גאווה הם אולי הסרטים המיוחדים והמעניינים ביותר

אלו שמראים את נקודת המבט של דמויות שמצד אחד רוצות לחגוג את האהבה שלהם/ן ללא בושה אבל מצד שני חלקים שונים בחברה מונעים מהן לעשו זאת. אלו גם סרטים מדהימים מבחינה אסתטית וכאלו שנותנים הזדמנות להסתכל על קולנוע אחר. החלטתי לתת לכם/ן חמישה המלצות על סרטי גאווה. אלו גם סרטים שאהובים עלי במיוחד ואפילו ברשימה תמצאו את הסרט האהוב עליי בכול הזמנים!

הרפתקאותיה של פריסילה, מלכת המדברת,1994

סרט אוסטרלי דל תקציב משנות התשעים שמציג שני גברים שאוהבים לעשות מופעי דראג וטרנסג’נדרית שיוצאים למסע הופעות בחלק המדברי של אוסטרליה. זהו סרט באמת מקסים צבעוני וזוהר שכולו כמו הדמויות שלו, מופע דראג אחד גדול וססגוני. פריסיליה הוא השם של האוטובוס בו החבורה נוסעת. הסרט גם מראה מהלך חכם כאשר שלושת השחקנים שיחקו דמויות גבריות מאוד בעברם וכעת הם הופכים לקומיים ורגשיים ומשחקים מלכות דראג. הסרט גם הפך למחזמר והפך לסרט פולחן בקרב קהילת הלהטבא”ק. הסרט זכה באוסקר על התלבושות הטובות ביותר.

חודש גאווה סרטים

צילום מסך.”פריסילה מלכת המדבר”

 

אישה פנטסטית, 2017

סרט שנעשה בצ’ילה והצליח בצורה מפתיעה בשאר העולם. הסרט מספר על מרינה, אישה טרנסקסואלית שמאבדת את אהובה לאחר שחטף התקף לב, דבר שגורם לאנשים מסביבם לחשוד כי למרינה היה חלק במוות של בעלה. לכאורה החשד של מרינה ברצח הוא הסיפור של הקהילה הגאה כולה. קהילה ששאר הציבור מסתכל עליה בעין אחרת. הסרט גם בעצם מתחלק לשני נקודות מבט . נקודת מבט קסומה ומרגשת של מרינה ונקודת מבט קרה וחשדנית של שאר הציבור. הסרט זכה בפרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר באותה שנה ובצדק.

מילק,  2008

סרט ביוגרפי שמספר על הארווי מילק, האדם הגאה הראשון שהיה חבר מועצה בארצות הברית.  הסיפור מתקיים בשנות 1970, תקופה בה הקהילה הגאה עדיין נלחמה על הזכות ללכת בביטחון ברחובות ארצות הברית. תקופה בה חלק מהאנשים ראו את הלהטבא”ים כאנרכיסטים. מדובר בסרט פוליטי מעורר השראה וכואב. יש כאן הופעות מצוינות של שני שחקנים מפורסמים, שון פן שזכה באוסקר על השחקן הטוב ביותר וג’יימס פרנקו בתור האהוב שלו. בכדי לראות סרט זה אנא הצטיידו בממחטות.

 

חודש גאווה סרטים

צילום מסך.”מילק”

מועדון החברים של דאלאס, 2013

סרט ביוגרפי נוסף המביא את סיפורו של רון וודרוף שמגלה כי הוא חלה באיידס ונותר לו חודש לחיות. בנוסף וודרוף הוא הומופוב והחולי באיידס גורם לקרובים אליו לחשוד שהוא הומו. בכדי לנסות לשרוד, וודרוף מתחיל לקחת תרופה לא חוקית נגד איידס ומגלה בעצם שהיא עוזרת יותר מהתרופה שחברות הרפואה נותנות. כך וודרוף מחליט למכור את התרופה לחולי איידס נוספים, דבר שמפגיש אותו עם דמויות נוספות מקהילת הלהטבא”ק. אחת הדמויות היותר מיוחדות בסרט היא  רייאון , טרנסג’נדרית שמשוחקת על ידי ג’רארד לטו המצוין. מתיו מקנוהי הוא השחקן הראשי שזכה באוסקר לשחקן הטוב ביותר.

מופע האימים של רוקי, 1975

זהו סרט שחשוב לי בצורה אישית. הוא הסרט האהוב עלי ביותר בכלל וראיתי אותו לפחות שלושים פעם. מדובר בסרט פארודי שצוחק על ז’אנר סרטי האימה של שנות השבעים ומציג את דוקטור פרנק.נ.פורטר טרנסקוסאל מוזר שחי בטירה שכוחת אל , אליה מגיעים זוג תמים. בטירה הזוג יעבור לילה בלתי נשכח והזוי ביותר. הסרט הוא בעצם מחזמר וכול רגע בו הוא משוגע ומדהים יחדיו. בסרט תמצאו אזכורים לז’אנרים אחרים ובכלל אם תהנו ממנו תשמחו לדעת שבכול רחבי העולם, הסרט מוקרן בבתי קולנוע כאשר שחקנים אמיתיים לבושים כמו דמויות הסרט ומשחקים את הסצנות עצמם. עדיף שתראו את הסרט ואת המופע ותבינו על מה אני מדבר.

השיר אולי המפורסם והטוב ביותר מהסרט – THE TIME WARP

Sharon filmmaker
נכתב על ידי
שרון Filmmaker, חי בסרט, ללא סוף, ללא התחלה, עם הרבה ביקורת וקצת תקווה
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .