ריאליטי טיים

תהיי יפה ואל תשתקי

צילום פרטי

נהייתי אובססיבית עם התוכנית “חתונה ממבט ראשון” בזמן האחרון. קודם כל, יש משהו סופר מגניב בקונספט הזה – זוג שמתחתן ונפגש לראשונה מתחת לחופה. לא מזמן צפיתי בפרק וחשבתי לעצמי: ‘וואו, ממש מתאים לי להגיע לתוכנית הזו’

למה? שתי סיבות:

הראשונה – אני פשוט כזו. מתאים לי למצוא את עצמי במגוון מקומות רנדומליים כי הרגליים שלי או הלב שלי פשוט החליטו לקחת אותי לשם. לעיתים ההורים שלי אומרים לי שאני כזו, אחת שבוחרת בדרך שאינה התלם, אינה הדרך המקובלת בחברה. הרי שגם באהבה, אני עשויה מאד למצוא את עצמי מכירה את אהבת חיי בדרך שאינה שגרתית.

השנייה – לשמחתי או לצערי, אני מקבלת פניות מכמה וכמה גברים שמתחילים איתי מדי יום ביומו, אבל אני לעיתים קשה איתם ובעיקר משליכה על עצמי. כן יש כאלה שגם בחרו לקחת צעד אחורה כי הכנות שלי לא התאימה להם, כי הדעתנות שלי לא התאימה. הם חשבו שבחרו להם איזו בחורה שווה כזו וזהו. אבל העובדה שגילו שלשווה הזו יש פה, קצת הרתיעה אותם. המון יצא שזו גם הייתי אני, שתמיד מיהרתי לחשוב ש’it’s to good to be true’ משהו הפחיד אותי בסיטואציה, תמיד מצאתי את הדברים שלא מצאו חן בעיניי ואני לקחתי צעד אחורה. אני אדם מאד ביקורתי ושיפוטי וזה אחד הפאקים הכי גדולים שלי. פאק שאני ממש מנסה לעבוד עליו, אבל אף אחד לא מושלם.

צילום פרטי

הייתה תקופה שבעולם הדייטינג הזה הסתובבתי כמו אווז מפוחד באופן כללי. לאו דווקא כי נפגעתי באופן פסיכי או משהו (למרות שבחארות תמיד יצא לנו להיתקל) אלא כי פשוט הייתי בטוחה שגברים הם יצורים חרמנים כאלה שרוצים רק סקס. ואני? אני רוצה להכיר לעומק לפני שאני נכנסת איתך למיטה.

אבוי, כמה נורא.

שמעתי משפט ב”חתונה ממבט ראשון” שאהבתי. בחור שחיפש בחורה שתהיה הפלפל למלח שהוא. בכל מקרה, ואני בעיקר בשנה שנתיים האחרונות גיליתי על עצמי שאני עשויה להיות מאד חריפה. אני לא מסוגלת לשמור בבטן וחינכו אותי להגיד את האמת גם כשהיא כואבת. למדתי לאורך השנים בנוסף שזה חשוב שאגיד את הדעה שלי, את האמת שלי. תמיד בחרתי ללכת איתה גם אם אשלם את המחיר של להיקלע לוויכוח כזה או אחר עם אדם, גם אם הדעה שלי לא תהיה מה שהוא רוצה לשמוע.

מה שווה בזה?

התחלתי לשמוע יותר ויותר שאין דבר יותר סקסי מ’בחורה שיודעת לדבר’. במילים אחרות שיש להן מגוון פרשנויות במגוון אתרים, בחורה עם שכל, בחורה שעומדת על שלה – זה מושך. כשקראתי את זה בפעם הראשונה זה גרם לי לעצבים. כי כשאומרים את זה כך זה כאילו מראש אלוהים כשיצר את האישה, כיוון שתהיה טיפשה ווואלה יצאה לו טעות. כי לא תשמעו לרוב את המשפט ש’גבר בעל ידע זה סקסי’, נכון? אז למה כשאישה כן, אוהו, כמה אתם אוהבים את זה. למה? כי נועדתי להיות יפה ולשתוק? וגם, לא כולם. יש מי שזה מתאים לו ויש מי שזה מרתיע אותו.

בטח יש מי שקורא אותי כעת ומתעצבן.

‘או, שום דבר לא טוב לה. זה רע וזה רע’. עוד בחורה שבעיקר יודעת לבקר ולשפוט אבל בעצם לא יודעת מה היא רוצה. אני בעיקר רוצה להרגיש שיש לי את הזכות לבחור. לבחור להיות איזו אישה שאני רוצה, כזו שלא צריכה לענות על איזו סטיגמה. אלא להיות פשוט היא. להיות סקסית כמכלול – כי יש בי תכונות ומראה שהופכים אותי לכזו. להיות הפלפל שאני למי שרוצה אותי כי אני כזו. אולי מי יודע, אני הפלפל שאתה צריך?

 

שחר בן ימיני
נכתב על ידי
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .