תרבות

מה ואן גוך היה חושב על זה?

קרדיט: תערוכת ואן גוך, אלבום פרטי

תערוכת ואן גוך עכשיו בישראל!

כמה התרגשתי כששמעתי זאת, בתור חובבת אמנות וציירת במשך חמש-עשרה שנה (לצערי פרשתי בשיא אבל מקווה לחזור לזה). האמת היא שהיינו אמורים ללכת לשם עוד בפסח, אבל אז הגיעה הקורונה לחיינו ודחתה כל תכנית אפשרית. מזל שיש לי אבא שאוהב אטרקציות, שהודיע שביום חמישי נוסעים לתערוכת ואך גוך.

בגדול לא ממש ידעתי למה לצפות, אך נרגשת הייתי לגלות. לרגע תהיתי אם הביאו לשם יצירות מקוריות שלו, אבל זה כבר TOO GOOD TO BE TRUE ועדיין התרגשות אפפה אותי.
אז… האם כל ה’הייפ’ הזה סביב התערוכה שווה? בשביל זה אני פה, שרדתי כדי לספר לכם.

ראשית כל, כמה פרטים טכניים על התערוכה, אם אחרי כל מה שאכתוב פה בכל זאת תרצו ללכת:
התערוכה ממוקמת בקניון ‘ארנה’, בחוץ יש מתחם ייעודי שבו מוצגת התערוכה, מחיר כרטיס: נע בין 179 ל-139 ש”ח לאדם אך יש גם הנחות למיניהן של ישראכרט וכו’ (אפשר להתעדכן ברשת), פתוח כל יום עד שעה 19:00 בערב והתערוכה פה עד ה-29.8.20.

זהו. ועכשיו… מה באמת מחכה לנו שם?

כפי שציינתי כמה שורות מעל, התערוכה ממוקמת במתחם ייעודי שהוא למעשה שני אוהלים גדולים יחסית, והחיסרון הראשי הוא ש…..תתכוננו….אין מזגן! חם שם מאוד, למרות שיש מאווררים גדולים כאלה מפוזרים פה ושם. אם אתם מתכוונים להגיע לשם, קחו את זה בחשבון.

כשנכנסים, יש מעין פרוזדור קטן שבו יש מידע על האמן ואז החדר הראשון הוא מעין חלל שבו מוקרנות היצירות של ואך גוך על כל החלל, וזה מרגיש כאילו אתה נמצא בתוך אחת התמונות של ואן גוך. בחלל יש כיסאות ו….זהו בערך.

שלא תבינו לא נכון, המיצג מדהים וקסום וכל כמה דקות מתחלפת התפאורה אבל חוץ מיפה? כמה אפשר לשבת בחלל ולבהות בקירות, ועוד בלי מזגן? אה כן, פשוט לעבור לפרוזדור הבא! ומה מצפה לנו שם? כמה יצירות שתלויות על הקירות (לא מקוריות כמובן) וליווי מידע ודגם כזה של החדר מהציור המפורסם שלו.

תערוכת ואן גוך

קרדיט: תערוכת ואן גוך, אלבום פרטי

משם עוברים לאוהל שממול, לחלק הבא של המיצג ושם יש בעצם שני מיצגים, כאשר אחד מהם זו פעילות שיותר מתאימה לילדים- דפי צביעה כאלה שאפשר להקרין אותם אחר כך על מסך כלשהו, זו אטרקציה שלא הייתה פעילה עת היינו שם (לא ברור למה אבל לא כזה הפסד) וגולת הכותרת של התערוכה ולדעתי הדבר הכי שווה בכל המיצג הזה: מתחם של VRמתחם של מציאות וירטואלית- ברטון במשך 11 דקות בתלת ממד שמסביר בכצם מאין ואן גוך שאב השראה לציוריו המוכרים ביותר בין נופים כפריים ושמים זרועי כוכבים.

תערוכת ואן גוך

קרדיט: תערוכת ואן גוך, אלבום פרטי

לפני סיום כמה מילים על דוכן המצ’ שנמצא במקום- האמת שציפיתי לטישירטים וכאלה, בפועל היו שם בעיקר ספלים, מגנטים ותמונות בגדלים כאלה ואחרים כשהכול יקר בטירוף ולא כזה שווה את התמורה.

בגדול- חוויה נחמדה ותו לא, כדאי לקנות כרטיסים בהנחה כי לשלם על זה מעל 100 ש”ח קצת מבאס, הייתה תחושה כאילו חסר שם עוד חלק לפעילות כדי למצוא אותה עד הסוף.

ציון: 7 מתוך 10 וגם זה רק בגלל ה-VR

אשמח לשמוע אם מישהו היה שם ומה דעתכם על התערוכה. תיהנו ונצלו את הזמן לבלות עד כמה שניתן ובהתאם למצב (עד הסגר הבא…)

תערוכת ואן גוך

קרדיט: תערוכת ואן גוך, אלבום פרטי

שיר פולסקי
נכתב על ידי
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .