כלכלי

הדור הבא של קורות החיים

קורות חייים גרסת 2021

במציאות הלא פשוטה, שבה כולנו צריכים להמציא את עצמנו מחדש, וכששוק העבודה מוצף במעל מיליון דורשי עבודה חדשים, חשוב שלא רק נציג רזומה מרשים אלא גם נדאג לבלוט מעל כולם. במהלך שיטוט ברחבי הרשת נתקלנו בדרך סופר יצירתית להצגת קורות חיים, של הבלוגרית \ טאלנט – גל זוטא. לשיפוטכם:

 

 

היינו מתחילים ב: “ספרי לנו קצת על עצמך…” אבל די סיכמת את זה בסרטון מהמם. אז איך בעצם נולד הרעיון של קורות חיים מצולמים?

כחודשיים לתחילתה של התפרצות הקורונה בישראל, חברת הסטארטאפ בה עבדתי ב 7 שנים האחרונות נסגרה לצערי, ומצאתי את עצמי בבית ללא עבודה. ידעתי שיהיה מאוד קשה למצוא עבודה חדשה שכן יש הרבה יותר מפוטרים ביום מאשר מגויסים ויהיה קשה להתבלט בשוק מחפשי העבודה.
מאז ומתמיד אני מנסה לחשוב מחוץ לקופסא ולחפש דרכים יצירתיות לעשות דברים. בנוסף לזה אני מאוד אוהבת ומאמינה בתוכן וידאו. כשהתחלתי לעדכן את קובץ קורות החיים שלי ב WORD עלה לי הרעיון לצלם סרטון קורות חיים, שאותו אפרסם ברשתות החברתיות שלי ובשאיפה דרכו אגיע לחברות ומגייסים רלוונטיים ופוטנציאליים בשבילי. ברור לי שהיום גיוס עובדים לא נעשה באמצעות וידאו ועדיין יש לשלוח קורות חיים ב WORD או PDF ברוב המקרים, אך הסרטון שלי כוון לרשתות החברתיות ולתפוס את תשומת הלב של אלו שיכולים לעזור ולקשר אותי לאנשי מפתח בחברות רלוונטיות או למגייסים עצמם.

כמה זמן לקח משלב הרעיון ועד לתוצאה הסופית?

כמה ימים. למעשה הסרטון הזה היה מוכן כבר ביוני 2020 (כשחשבתי להתחיל לחפש עבודה).

יש סיבה מסוימת למה הסרטון מצולם בשדה פתוח?

רציתי שכל הסרטון יהיה מצולם במקום בו אני אוכל ללכת וללכת וללכת, משמע הייתי צריכה שביל / דרך ארוכה. בנוסף, ענייני קורונה, מקומות סגורים… היה פחות אידיאלי. הסרטון מצולם בשטח ביתם של חברים טובים.

האם את חושבת שבעקבות הקורונה, תקופה מורכבת שאנשים צריכים להמציא את עצמם מחדש, נדרש מדורשי העבודה גם להתבלט בדרכים מקוריות מול מועמדים אחרים?

בכלליות אני תמיד חושבת שיש מקום לבלוט דרך מקוריות ויצירתיות. ככה אני באופן אישי מנסה תמיד לפעול. וכן, בטח שבתקופה בה כמו שאמרתי אין הרבה גיוסים ויש המון מחפשי ודורשי עבודה מוכשרים צריכים לדעתי לחשוב איך אפשר להתבלט. מבחינת תהליך חיפוש עבודה יש נטייה לחשוב שיש מגבלה על כמה יצירתיים אפשר להיות, כי בכל זאת התהליך די דומה בכל מקום (שליחת קובץ קו”ח) אבל אני מקווה שהצלחתי להראות שגם בתהליך סטנדרטי שכזה אפשר לעשות משהו ייחודי ויצירתי.

האם קיבלת הצעות עבודה בעקבות פרסום הסרטון?

מה שקרה זה שלא פרסמתי את הסרטון בזמנו כי החלטתי לא לחפש עבודה אלא לפתוח עסק עצמאי בתחום המדיה והקריאייטיב. אז הסרטון “שכב במגירה” יותר מחצי שנה. מכיוון שתמיד חשבתי שהוא משהו מיוחד החלטתי שאני לא מחכה עוד וגם אם אני לא מחפשת עבודה אני רוצה לפרסם אותו. ומה שמצחיק זה שביום שפרסמתי אותו קיבלתי לא מעט הצעות אפילו שבפועל כבר לא חיפשתי 😊

בתור אתר בלוגים נשמח לשמוע קצת יותר על הבלוג שלך.

יש לי בלוג טיולים בשם Gal Meets World שבו אני משתפת (יותר נכון שיתפתי עד לפני הקורונה 😉 בחוויות שלי מטיולים סביב העולם וגם ידע צרכני בתחום התיירות והתעופה.
בנוסף עכשיו השקתי את האתר החדש שלי galzuta.com שמתמקד במדיה והקריאייטיב ובו יש בלוג שנותן כלים, ידע והדרכות בתחום המדיה בדגש על עריכת וידאו.

גל זוטא הבלוג

בלוג הטיולים של גל זוטא

מה את חושבת על הרעיון מאחורי אתר “הבלוגרים”?

את האמת לא הכרתי את האתר (קצת מוזר בתור בלוגרית ? 😊). מרפרוף באתר אני חושבת שזה רעיון מצוין כי מתוך נסיוני בעולם הבלוגינג בשנתיים האחרונות, נושא הכנסות מהבלוג מעסיק ומטריד רבים והרבה פעמים נשאלת השאלה איך עושים כסף מהבלוג. אז האתר שלכם שמציע פלטפורמה להעלאת תכנים ותמורה לכך (בלי כאב הראש של תפעול בלוג עצמאי, התעסקות בחיבור לגוגל אדס וכו’) זה משהו שיכול להתאים להרבה אנשים.
כמובן שצריך לקחת בחשבון שאם יש לי בלוג עצמאי אז לא אוכל לרשום תכנים זהים לתכנים שיש לי בבלוג (גוגל וכו’) ולכן צריך לחשוב איזה תוכן מתאים שיעלה באתר הבלוגרים ואילו תכנים אשמור לבלוג העצמאי שלי.
בנוסף, נראה שהאתר מכסה הרבה מאוד תכנים ותחומים אז מבחינת הכותבים יש מקום להרבה יוצרים, וגם מבחינת הקהל – יש פנייה לקהל רחב מאוד. בהצלחה !

גל זוטא ליידיס אנד ג’נטלמנס – מתוך: galzuta.com

הבלוגרים מערכת
נכתב על ידי
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .