חינוך

תכנית החינוך למגזר הערבי יוצאת לדרך בחסות איחוד האמירויות וכווית

קרדיט: pixabay

הרעיון להקים אוניברסיטה או מכללה לתחומי ההייטק,פודטק, אגרוטק ופינטק יוצאת לדרך ואשר תוקם בצפון הארץ והדרום מתחילה לרקום עור וגידים, וכנראה תתחיל בהליך ההקמה עוד לפני סוף השנה. נושא החינוך הינו גורם מאוד חשוב להצלת הדור הצעיר במגזר הערבי והדרך הנכונה לתת אפשרות לדור זה להשתלב בתחומי האקדמיה והטכנולוגיה השונים

במסגרת התכנית, תכנית הלימודים תהיה מסובסדת באופן מלא על ידי קרן החינוך של איחוד האמירויות וכווית ותאפשר תכנית לימודים מלאה עד תואר שני לכול מי שיעמוד בתנאי הסף לתוכנית זו.

עיקר הדגש בתוכנית זו תהייה האפשרות לשלב את בוגרי האוניברסיטה בשוק העבודה בתחומי הטכנולוגיה הישראלית.
בשלב ראשון הוחלט על שימוש במבנים קיימים אשר יוסבו לכיתות לימוד תוך התחלת תהליך בנייה אשר ייקח שלוש שנים.

התוכנית המלאה נמסרה לפני החג לשר החינוך האמירתי הוד מעלתו חוסיין איברהים אל חאמדי , אשר הביע בעבר את החשיבות של שיקום מערך החינוך במגזר הערבי.

המטרה היא לפעול ביעילות ובזריזות בנושא זה מבלי ליפול לבירוקרטיה הישראלית ומלחמות האגו בין משרדי הממשלה. שלא נדבר על מלחמות האגו בין האוניברסיטאות בישראל שמעקבים באופן שיטתי הקמת אוניברסיטאות בישראל תוך מלחמות שליטה טיפשיות.
 
תכנית חשובה זו תוכל לשלב בעתיד גם סטודנטים מהרשות הפלסטינאית ולאפשר תכנית לימודים נרחבת לסקטור הערבי, הדרוזי והבדואי בישראל. בתכנית זו משולבים גורמים רבים מתחום הפינטק והחינוך בישראל וכן גורמים מהמגזר הערבי.
 
ללא הסגר הייתה אמורה להגיע משלחת של גורמים ממשרד החינוך וכן מקרן ההשקעות האמירתי כבר אחרי ראש השנה אך נאלצנו לדחות ביקור זה לאחר 11 לאוקטובר או שנאלץ לנסוע לאבו דאבי אבל גם שם נמסר שיש צורך בבידוד של 14 יום טרם הכניסה למדינה.

מיד אחרי ראש השנה אני אבדוק מה האפשרויות העומדות בפנינו לקידום הנושא וכן פרויקטים רבים על הדרך.

 אין ספק שתוכנית החינוך הנה אחד הגורמים החשובים בתהליך שיקומה של החברה הערבית במדינת ישראל והדרך הנכונה לייצוב הדור הבא בתחומי הכלכלה והטכנולוגיה. פרטים ימסרו בהמשך אם קבלת לוחות זמנים בתנאי המשלחות בין המדינות.
 
שנה טובה ומבורכת.
שמואל שי יו”ר פורום העסקים.
The Gulf
נכתב על ידי
יו"ר פורום העסקים למזרח התיכון בעל חברה לתשתיות לאומיות עם פעילות במדינות אסיה ואפריקה. פועל עם בתי המלוכה במדינות המפרץ בעיקר ערב הסעודית, איחוד האמירויות, כווית, עומן ובחריין. מתמחה ביישום טכנולוגיות עתירות ידע בתחומי אגרוטק, פינטק,פודטק, מים ואנרגיה חלופית.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .