משפחה

החיים על פי לילו

הילדה שלנו, קרדיט: אלבום פרטי

לילו היא משוש חיי, היא האושר שלי, היא המרגיעה הלאומית, היא עיניים מלאות אהבה, היא הבטן הכי ורודה בעולם, היא אוזניים קופצות, היא טוסיק מרקד, היא זנב מכשכש ללא הפסקה, היא מלקקת רגליים מקצוענית, היא ביתי האהובה ואם תעמוד לראשות הממשלה לבטח תנצח. לילו, או בשמה המלא, לילו טוסיק פדורובסקי שקד, היא הכלבה האהובה מכול שלי ושל אשתי.  אני חושב שהשנה האחרונה של המגורים בגרמניה הבהירה לי יותר מכול את הקשר החזק שיש בינינו לבין לילו

כלבים צריכים לשבת לידנו

נתחיל בכך שלפני שעלינו לטיסה לגרמניה, לפני כשנה וקצת, ניסינו אני ואשתי פעמים רבות לגרום לכך שלילושי שלנו תשב אתנו במטוס. הצלחנו אפילו להוציא אישור רשמי שאומר שהיא כלבת תמיכה נפשית(היא באמת כזאת, כול כך הרבה פעמים כשאני ואשתי בדיכאון או כקשה היא שם כדי לעודד). אך חברות התעופה פשוט החליטו שמקומה של לילו הוא בתא המטען של המטוס. לפני הטיסה היינו צריכים להרגיל את לילו לכלוב פלסטיק גדול, לתת לה כדורי ווליום ולעבור כמה שבועות של חרדה. חשבו אתם, מה אתם הייתם מרגישים אם היו אומרים לכם כי התינוק שלכם, הילד שלכם, צריך לשבת בבטן המטוס?

ברוכה הבאה לגרמניה לילו

לילו הגיעה לגרמניה. יומה הראשון בארץ זאת עבר דרך טיסה של ארבע שעות ונסיעת רכבת של כמעט שש שעות. אוסיף ואומר שכשהגענו לשדה התעופה נאלצתי לפרק את כלוב הטיסה שלה, לקשור אותו לאחת המזוודות וכך להסתובב אתו כדי לחסוך מקום בידיים. כמובן שבעת הנסיעה ברכבת, הבנתי שלא קניתי כרטיס מראש ללילו ונאלצתי לשלם עליה מחיר של שישים יורו. בהמשך כאשר הגענו לגרמניה, שילמנו כספי רישום כלב לעירייה ואפילו אשתי הייתה צריכה לענות על מבחן בעלות על כלב של מאה שאלות בגרמנית!! אחת השאלות היותר מוזרות הייתה, “אם הכלב שלך נפטר, כמה זמן אתה צריך להיות עליו באבל? 1) יום 2)שבוע 3)שנה” אשתי התעלמה משאלה זאת. היחס לכלבים בגרמניה כמו כול דבר הוא קפדני וצריך לעבור דרך מסמכים. תראו לי את הישראלי שהיה מוכן למלא שאלות בן מאה שאלות בכדי שיוכל לאמץ כלב. אני חושב שזהו דבר חיובי, כמה יכול היה להיות מבורך אם הורה היה ממלא שאלון לפני שמחליט היה להיכנס להיריון?

כלבה בינלאומית

ואלו הערים שבהן שהתה לילו בשנה אחת באירופה: דיסלדורף, ברלין, אמסטרדם, פריז וקלה שנמצאות בצרפת. אפילו היא זכתה להיות הכלבה הראשונה שנכנסה למוזיאון הפורנו ומוזיאון הקנאביס באמסטרדם. אז כמו שאתם יכולים להבין, לילו היא כלבה שחוותה דברים רבים בחייה, במיוחד בשנה בה שהתה בגרמניה. היא הספיקה ליהנות מטיולים יומיומיים ליד נהר הריין, לנבוח ולרוץ לצד אווזים, לשחק בפארק הגדול בברלין שנקרא “טירגארטן”, להיות נוכחת לידנו כאשר כמעט נשדדנו ברכבת בפריז ועוד ועוד ועוד. בזמן בו שהינו בגרמניה לילו המשיכה להתנהג כמו כלבה ישראלית, היא אומנם הייתה בעל נימוסים, בכול זאת, יש לה אימא אוקראינית אירופאית אבל מצד שני הקפידה לנבוח על כול כלב שראתה ולאכול דברים מהרצפה שלא הייתה אמורה לאכול.

לילושי באמסטרדם, קרדיט: אלבום פרטי

אנחנו נדאג לך תמיד

השנה בגרמניה הייתה שנה בה ביקרנו לא מעט אצל הווטרינר רועי. כן, כן, בדיסלדורף שבגרמניה טופלנו על ידי וטרינר ישראלי מדהים. ראשית כמו בישראל הקפדנו שתעבור את החיסונים ותיקח את הכדורים נגד פרעושים וטפילים שהייתה צריכה לקחת. לאחר מכן הגיעה הזמן הזה בשנה בו יש לה קצת בלאגן בבטן וכך בשעת ערב מאוחרת הגענו למרפאה ויצאנו משם עם שקית מלאה בתרופות. לבסוף החוויה הקשה ביותר הייתה גילוי של גידול שפיר(תודה לאל – טפו, טפו, טפו) על יד הלסת שלה. היו אלו שבועות קשים של ריבים עם חברות הביטוח לכלבים(כן בגרמניה יש ביטוח לכול דבר), שוב של חרדה, של עצב, אבל הילדה הגיבורה שלנו עברה את הדבר בבטחה ובשלמות, עד היום החזה שלה ורוד כתוצאה מחומר החיטוי ששמו עליה אחרי הניתוח .

החזרה לישראל

החזרה לישראל מגרמניה הייתה חוויה מפרכת. לילושי העדינה בעלת חרדת הנטישה נאלצה לעבור שני טיסות ושבע שעות וחצי בלעדינו. אם בטיסה לפני שנה, לילו נרגעה במקצת בגלל הווליום, הפעם החלטנו לתת לה וולאריין, טבליות הרגעה טבעיות והדבר פחות השפיעה עליה. בעוד אנחנו מוסרים אותה שוב לתא המטען, נאלצנו לשמוע אותה בוכה בגעגועים. לאורך כול הטיסה חשבנו עליה, על מה שהיא מרגישה, על מה שקורה לה שם. אפילו זכינו ליחס מיוחד מחברת טורקיש אירליינס שבכדי להראות לנו שהכול בסדר איתה, צילמו תמונה שתה בתא המטען בפלאפון שלהם והגיעו להראות לנו את הדבר באופן אישי. לאחר הטיסה, קיבלנו את הילדה שלנו, בריאה ושלמה. כול כך התרגשנו עד ששכחנו את הגיטרה של אשתי בשדה התעופה .

לאורך השהות בגרמניה, הספקנו לשמוע מאנשים רבים, משפטים באמת מעצבנים על ההבדל בין כלבים לילדים אבל אני ואשתי יודעים טוב מאוד, במיוחד אחרי השנה הזאת בגרמניה, כמה הקשר בינינו לבין לילו, הילדה האהובה שלנו, הוא קשר בעל משמעות עמוקה ביותר. במשך השנה הזאת היינו משפחה, משפחה קטנה וחמה בעלת שלוש נפשות, לא משנה מה קרה לילו תמיד הייתה שמה בשביל לתמוך בנו ואנחנו היינו בשביל להעניק לה אהבה ללא הפסקה.

כלב

עוד טיול בפארק, קרדיט: אלבום בפרטי

 

Sharon filmmaker
נכתב על ידי
שרון Filmmaker, חי בסרט, ללא סוף, ללא התחלה, עם הרבה ביקורת וקצת תקווה
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .