הורות

זר לא (תמיד) יבין

תמונה מאתר World Autism Awareness Day

אפריל, חודש להעלאת המודעות הבינלאומי לאוטיזם

זר לא (תמיד) יבין מה אנחנו עוברים

חודש להעלאת המודעות הבינלאומי לאוטיזם. יום ~ חודש ~ שנה… אצלנו זו התמודדות כל דקה ודקה, ובתקופת הקורונה התמודדות מאתגרת פי כמה. הימים שלנו מתחילים ב”אמא מתי תהיה לי הסעה?”, “אמא מתי אראה את נטע בסדנה במונארט?”, “אמא מתי אראה את המורות שלי?”, “אמא מתי יהיה לי בית ספר?”, “אמא מתי תסתיים הקורונה?”
אמא אמא אמא.

כן, אני אמא מיוחדת לנערה מיוחדת בת 17 במשפחה מיוחדת.

יום ההולדת צמוד ליום המציין את יום המודעות הבינלאומי. השגרה עבורה זה הכל, פשוט הכל. עמוד השדרה שלה, אוויר הנשימה שלה, סדר היום המדוקדק והמדויק ידוע מראש לחודשים קדימה. שאילת השאלות אצל המתבגרת שלי חוזרת על עצמה – כל יום, כל היום, השאלות נותנות לה בטחון, אני דרוכה לענות על כל שאלה, כן יש גם שאלות חוזרות, אני לוקחת נשימה ועונה על כל שאלה שוב ושוב. ניתן לראות את השמחה שלה אחרי התשובה שלי. אחד הדברים שהשתנו בחיי מאז הפכתי לאמא מיוחדת הם הסבלנות ויכולת ההכלה שהפכו לאינסופיים אצלי, אי אפשר אחרת. אבל זה כבר לפוסט נרחב אחר.

מודעות לאוטיזם

תמונה מאלבום אישי

יחד עם כל הבלבול בקבוע ובבטוח הגיע לו חודש המודעות הבינלאומי לאוטיזם, לשים אותנו במרכז, לתת לי קצת אתנחתא, את האפשרות לעצירה, עצירה וחשיבה על הדרך שעשינו. יחד עם זה שבדקה כל עולמנו השתנה. עמוד התווך קרס לו, מהיציאה להסעה בבוקר ועד למערכת השעות שהם יודעים בעל פה כל דבר, אחה”צ המדויקים יום יום, השגרה הפסיקה.

צריך כעת להתרגל לשגרה חדשה, זה לא פשוט, כמה לנו המבוגרים קשה לשנות הרגלים? מציאות אשר מעמידה אותי, אותנו, המשפחות באתגר עצום. ישנם שיתרגלו שיקבלו ויבינו את המצב מהר יותר וישנם שיישארו בתסכול וחוסר הקבלה זמן רב יותר. ישנם שמנסים לשרוד מדקה לדקה וישנם שמסיימים את היום בשלום. חשוב לי שלא נשפוט את מסע של האחר, נחבק כמה שנוכל.

מצרפת חוברת שאני מקווה תן קצת אוויר לנשימה >>> חוברת פעילויות דיגיטליות לילדים עם צרכים מיוחדים בימי הקורונה שפותחה על ידי סטודנטיות לחינוך מיוחד במרכז כיוונים באשדוד לאור המצב, הייתה לי הזכות להיות חלק מהצוות הנהדר הזה.

אני שולחת מלא מלא מלא כוחות, תודה על הכוחות שאתם מעניקים לנו חזרה, מאחלת שנעבור במהרה ובבריאות את התקופה המאתגרת הזו, שנמשיך לשנות ולהאיר את העולם באור המיוחד של ילדינו.

חיבוק חם ומבין.

נורית טופז
נכתב על ידי
אמא מיוחדת לנערה מיוחדת, מנחת מחוז בנגישות ובהשתלבות| רפרנטית הצרכים המיוחדים |מרצה, יזמית מובילה תהליכי שינוי
2 תגובות

2 תגובות

 1. Avatar

  אורנה

  02/04/2020 20:10

  נורית טופז כול הכבוד על הסבלנות מברזל שיש לך. ושאת מחזקת את כולם אפילו בימים קשים אילו אן לך מנוח . כמו בטריה שחייבת לעבוד ןלהמשיך את לא תעצרי אף פעם. יישר כוח. ואחלה חוברת הפרתם ויצרתם.

  • Avatar

   נורית טופז

   02/04/2020 22:37

   אורנה יקרה תודה על המילים המחבקות. ממשיכים יחד במסע ❤

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .