הורות

אמא’לה | איך תדעו האם אתם בשלים להיות הורים?

ילדים
מתי זה הזמן הנכון? pexels, vidal-balielo

התחתנתי עם גבר מזן נדיר. החלום שלו זה ילדים, הוא רוצה כמה שיותר מהם וכמה שיותר מהר. שלא תבינו לא נכון, אנחנו חולקים את אותו חלום- גם אני מאוד רוצה ילדים אבל קרועה בין תהיות ופחדים. ראשית, עם כמה שזה נשמע מטומטם אני בעצמי מרגישה ילדה, ומכאן עולה השאלה האם אני יכולה לדאוג עכשיו לילד משלי? מצד אחד, אני אימהית ואחראית ומצד שני אני הילדה הכי קטנה בבית אז אני רגילה שמטפלים בי, ועושים עבורי. 

אז האם העולם יתהפך עלי כאשר אצטרך לדאוג לתינוק? ומה עם זה שלא אוכל לישון על הבטן, לעשן סיגריה או אפילו לשתות קפה? ואוף, דווקא עכשיו התחלתי לרדת במשקל. ואם כל זה לא מספיק האמרה המפורסמת “ילד זה המון הוצאות” מהדהדת מעל כל התהיות שלי כמו ענן שחור, בייחוד כשבעלי סטודנט כרגע. בשבוע הבא אני חוגגת יום הולדת 28 ואני יודעת שאני עוד צעירה אבל תמיד חלמתי להיות אמא צעירה.

אני יודעת שאני יכולה להיות אמא מדהימה- ויודעים מה, גם המשפט “זה אף פעם לא הזמן המתאים לילד” טבוע אצלי עמוק בתודעה. אז מה עושים עם כל הלבטים האלה? והאם אני ראויה בכלל להיות אמא? אני? אמא? רק לפני רגע סיימתי תיכון! האמת שחצי מהשכבה שלי חזק בתוך האימהות. אבל למי אכפת? בואו נתרכז בי וננסה לשנן את המנטרה המוזרה “אני הולכת להיות אמא” אומייגד!!!!!!! איזה פחד.

בואו ננסה לדמיין את זה יחד- אני אכנס להריון, אפסיק לאכול בריא ואחזור להיות מכורה למתוק ואשמין מלא. אה כן, ואני גם אהפוך למעצבנת ובלתי נסבלת, יהיו לי בחילות, אני אשן כל הזמן ואקיא בכל הזדמנות ועוד תחושות נוראיות נוספות. אבל תחשבו על זה- יצאו ממני חיים, חיים קטנטנים שאני בטוחה שאתאהב בהם עד מעל הראש. אז נכון, אני לא אשן איזה שנה והחזה שלי יהפוך למקור מזון אבל אני ובעלי ניצור פרי אהבה מתוק ומושלם ורק בשביל זה שווה לחיות. אני חושבת על האחיינים שלי, כמה שאני אוהבת אותם, בייחוד כשהם מתעוררים משינה עם בכי מתוק ושיער סבוך. כשהאחיין הראשון שלי נולד חשתי אהבה מסוג שלא ידעתי שקיים.

אני ואחיין שלי

אני ויון האחיין המתוק שלי. מתוך אלבום פרטי

אהבה לילד זו האהבה הכי טהורה שקיימת בעולם הזה.

אז אחרי שהתינוקת או התינוק שלנו יגדלו נלמד אותם על ערכים, על כמה שחשוב להיות אדם טוב והם ידעו שאם הם יעשו טוב הם יקבלו טוב בחזרה. אני רוצה להאמין שהם לא יהיו מהילדים האלה שעושים חרם על ילדים אחרים, שלא יהיו מרוכזים בעצמכם ושיאהבו את הבריאות. אני אחבק אותם, ויאהב אותם ואהיה המקום הבטוח שלהם בעולם הזה, אהיה סבלנית ואשתדל לא להרים את קולי. ואני יודעת שהורים תמיד עושים טעויות, אבל אנסה לטעות כמה שפחות בשבילכם.

אני כותבת ואני עם דמעות בעיניים (יכול להיות שנעשיתי הורמונלית?) סתם, תחשבו על זה- ילד זה דבר מרגש ונשמע לי מטורף שיכול לצאת מהגוף שלי בן אדם! אבל אני בטוחה שברגע שאביא חיים חדשים לעולם כל הפחדים האלה יתנדפו, והדבר היחיד שיהיה חשוב לי זה לגדל אותה או אותו באהבה גדולה, ושלא יחסר דבר. אז לעת עתה אני אמשיך להציק לבעלי עם הלבטים שלי, ואולי בסוף יצא מזה ילד לכו תדעו.

 

סתיו קורן
נכתב על ידי
6 תגובות

6 תגובות

 1. Avatar

  אמא

  20/12/2020 21:59

  דווקא בהריון הייתי במצב רוח הכי טוב, אכלתי בריא, עשיתי ספורט ולא היו לי שום בחילות.
  מה שקשה זה רק העניין הכלכלי, ולא לישון בלילה. אין לך מה למהר, עדיף קודם להתייצב כלכלית.

 2. Avatar

  ירדן

  20/12/2020 22:10

  בטח תהיי האמא הכי שווה💕

 3. Avatar

  רונית

  20/12/2020 23:41

  קחי אויר.
  כמו שזה אף פעם לא הזמן, כל זמן הוא הזמן.
  הוצאות זה עניין של החלטות.
  כדאי לתכנן, אבל לא חייבים.

 4. רונן ענבר

  21/12/2020 00:12

  לרוב ההורים קורה איזה משהו בגוף, מיד לאחר הלידה, מן תהליך כזה שמגמד את כל מה שעשית עד אותו רגע לעומת האהבה הטהורה שאת חשה לתוצרת הכי טהורה שלך. ברוב המיקרים, גם אם לא היית מוכנה, מבט ראשון עליו או עליה ופתאום את מרגישה מוכנה, הכל מסתדר לך.
  האהבה הזו רק הולכת ומתעצמת עם הזמן, למרות שיש רגעים בחיים שבהחלט היית מוכנה לאפסן אותם לצורך מנוחה.
  כל שלב שעברתי היה היפה ביותר והכפי ביותר וגם היום שהם גדולים, ההרגשה רק מתחזקת.
  אל תחששי שלא תהי מוכנה. בעת פקודה הבשלות תגיע.

 5. Avatar

  דורית

  21/12/2020 10:45

  סתוי על דבר בעיתו.ואין לי ספק שתהיי אמא נהדרת.דואגת כי את אישה עם לב ענק.ואת נותנת המון מעצמך.

 6. Avatar

  אלה

  21/12/2020 13:46

  את מותק

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .