הורות

ריקוד הסלואו הארוך ביותר

ידיים של אמא ותינוק
Liv Bruce - Unsplash

ארבע וחצי בלילה או לפנות בוקר, תלוי איך מסתכלים על זה. זו השעה שבה התעוררתי לרוב בחודשים האחרונים כדי לחבק ולערסל, לעתים להאכיל ולהרדים וכמעט תמיד – לרקוד את ריקוד הסלואו הכי צמוד, מרגש ומספק שהיה לי בחיים

לא מסיבות המרתף של בית הספר היסודי, לא הריקודים וההתחככויות הנבוכות של התיכון וגם לא רגעים אינטימיים, כשאני עירומה לחלוטין, כלום לא מתקרב או יכול להשתוות לרגעים השקטים הללו, של חיבור גוף ונפש בין אמא לילד שלה.

הבנתי שיש משהו ממכר בהזדקקות שלו אליי

כבר בתחילת הדרך המשותפת שלנו, שרק הלכה והתעצמה, בעיקר כשהנקתי אותו (במשך כמעט שבעה חודשים). חיים שלמים חיכיתי שמישהו יחפש אותי, ישמח בבואי, ייחל לקראתי ויתרפק בזרועות שלי כמותו. כמובן שלא ניתן להשוות, בטח כשהוא עדיין לא מכיר את עולם השפע שבחוץ. אין לדעת, אילו הייתה ניתנת לו הבחירה כבר בהתחלה, אולי הוא היה בוחר באמא צעירה יותר או אולי בלונדינית עם ריח גוף של פריחת אביב. לא יודעת. אולי. ואולי עבורו אני מספיקה כמו שאני.

תינוק ישן ליד אמא שלו

אלבום פרטי

חיוך של סיפוק ורוגע שנזרק מבין השפתיים הקטנות הללו, הידיים הקטנות שמונחות ב- רכות על בית החזה שלי או מלטפות מבלי לדעת בכלל שהן עושות את זה את הגב שלי, שאוחזות ביד שלי כאילו בי תלוי כל מה שיקרה בעולם הזה, העיניים שמאנפפות במלחמה מתוקה כנגד העייפות, עושות מאמץ אחרון להיפתח לעוד מבט שמאשר את הנוכחות שלי ואז כמעט שניתן לשמוע אותן נסגרות בדממת החדר, הבית והעולם שעוד לא ממש התעורר בחוץ.

זה לא משנה כמה עייפה אהיה, אם קר או חם, תמיד יהיו בי כוחות אליו.

נדמה לי שזו המהות העיקרית של להיות אמא – להיות שם למענו. לחבק אותו קרוב קרוב ולהרגיש את הלב הקטן שלו דופק. לשמוע את הרחש הזעיר הזה של האצבעות הקטנות הללו מלטפות אותי בגב, בכתף, בצוואר… אצבעות קטנות שתופסות את האצבעות שלי, נאחזות בי כאילו הייתי קרנות המזבח.

תינוק ואמא שלו עם כובעי טמבל

אלבום פרטי

אין לי ספק שכשמדברים על רגעים קוסמיים בחיים, מתכוונים לרגעים כמו אלו
שהיו, שישנם ושעוד יבואו.

 

חן בוקר אמר
נכתב על ידי
חותכת דק, בעיקר בולשיט ומצד שני רכה כמו חמאה שנמסה בשמש. פורקת בכתיבה במקום ללכת לפסיכולוגים. עושה סושיאל מדיה, יחסי ציבור ותוכן ולא רק בדיבור אשדודי. אמא של אבשלום שושי, נשואה ומאוהבת בשי וג'יימי דה דוג
2 תגובות

2 תגובות

 1. Avatar

  יוסי בוקר

  13/05/2020 11:34

  את הכי אבל הכי טובה בעולם כאמא כבת כבנאדם את מלאת רגש ואהבה,אוהב אותך❤💘

 2. Avatar

  שאול

  13/05/2020 14:36

  את מדהימה וכל כך כייף לקרוא

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .