בריאות

מועדון ה-5 בבוקר

הספר ואני ברגע אינטימי, צילום: אייל לוי

לקום ב-05:00 בבוקר נשמע לכם מופרך?! לא אצלי. אני קם ב-05:00 בבוקר כבר שנים מתוך אמונה שהדבר יסייע לי להפוך את היום יום שלי ליותר פרודוקטיבי ויעיל

יש יגידו שאני משוגע אז שיגידו.

בין היתר אני מאוד אוהב את הזריחות של הבוקר אבל לא פוסח ולא חלילה פחות אוהב את השקיעות של סוף היום, בקיצור אם אפשר להנות משתיהן. אני שם, בכל זאת תימני זה אני.

אז התלבטתי אפילו רבות איך לפתוח את הפוסטים כאן, האם לפתוח ב”יומני היקר,” או אולי ב”היי חברים,”, כנראה שעם הזמן אני אסגל לעצמי את הדבר המתאים לי ולפוסט הנכתב.

איך הכל התחיל?!

טוב תראו, קשה להסביר על רגל אחת מהו “מועדון ה-5 בבוקר”, אבל נתחיל קודם כול בדבר הברור מאליו שמי שמשתייך למועדון הזה לרוב קם ומשכים קום בשעה 05:00 בבוקר, לא מאוחר מזה. אין ספק שהדבר נעוץ בבניית הרגל שלוקח לרוב לפחות 22 יום אבל כדי שיהפוך לדפוס של ממש צריך יותר מזה וכך מסביר רובין שארמה בספרו “מועדון ה-5 בבוקר”.

אז כן  מדובר בשיטה שתפסה תאוצה בעיקר בשנה פלוס האחרונה וזאת לאחר יציאתי של הספר של רובין שארמה שנקרא כך ומפרט את העשה ואל תעשה במועדון זה. האם באמת יש צורך בקימה כל כך מוקדמת כדי לחיות יותר פרודוקטיבי?! אני יכול לומר לכם שלא כך. שאפשר גם לקום מאוד מאוחר אבל לסגל את השעה הראשונה ביום שתסייע לכם להפוך את היום יום ליותר אפקטיבי.

מי שמכיר את ספריו של רובין שארמה מכיר ויודע שהוא פריק של משלים כדי ללמד את הקורא משהו מסוים על החיים וכך גם בספר זה, כאשר הוא נפתח בהרצאה מיוחדת במינה אליה מגיעה אשת עסקים לא הכי סימפטית שכולם במקום עבודתה רוצים בהתפטרות שלה ואף מאיימים על חייה ועוד אדם קבצן שלאט לאט מגלים שלא כך באמת חייו. לא נחביר במילים רבות מתוך הספר כדי לא להרוס לכם את חווית הקריאה אבל כן נספר שבהרצאה המרצה המהולל והמשובח מקבל דום לב ונופל מה קורה בהמשך, כדי דעת את זה קחו ספר אחד מבין רבים בחנויות הספרים ותקראו בעצמכם.

אבל איך הכל התחיל אצלי…

האמת, אצלי לקום ב-5 בבוקר זה כבר הרגל של שנים, זה התחיל בגיל 17 כשחזרתי בתשובה בעקבות נפילתו של בן דוד שלי במבצע “עופרת יצוקה”, אז כדי להתגבר ראיתי חיבור אמיתי לדת ולמסורת יותר מהיותי ילד שהוריו עושים קידוש לפחות בילדות המוקדמת (אח”כ פחות). התחלתי תהליך של חזרה בתשובה ומי שמכיר אותי יודע שכאשר אני מתחיל משהו אני נכנס אליו בראבק וכך היה גם כאן, הייתי קם במקרה הזה ב-04:50 לטובת תפילת נץ – שחרית עם שחר שמתקיימת בסביבות 05:10 פלוס מינוס. לאט לאט יום אחר יום ההרגל הזה נוצר במלוא העוצמה.

אחרי שנתיים בערך פלוס מינוס (בעיקר מינוס), בגיל 19 בערך חזרתי בשאלה לפחות בחלק מהדברים כי עדיין מסורתי בחיי, אז הקימה המוקדמת הושקעה לצבא, וכמו כל חייל קמתי בשעה מוקדמת לתזז לא מעט בטירונות ובכלל. בהמשך אחרי השירות הקימה המוקדמת הייתה לטובת שגרת אימונים נכונה ובעיקר כדי להספיק אימון בחדר הכושר בקאנטרי שנפתח בשעה 05:30 לפני העבודה שמתחילה ב-07:45 וכך הייתי שומר על שגרת אימונים נכונה ובריאה, אימון עם שחר ונהנה מהזריחה המדהימה שנצפית מהחלונות בחדר הכושר.

מפה לשם עזבתי מקום עבודה אחד ועברתי לאחר ושוב שגרת האימונים נשמרה איתנה, כן לפעמים הקימה לא הייתה מדויקת בשעה 05:00 אלא ב-06:00 אם התחלתי לעבוד יותר מאוחר כן הייתי מאפשר לעצמי לעשות שינויים. אבל צריך לזכור “מועדון ה-5 בבוקר” זו תודעה, כלומר לא בהכרח מי שיקום או לא יקום בשעה הזו אכן יחייה בתודעה כזו ולכן הסתפקתי בתודעה של עצמי והמשכתי לקום מאוחר תקופה כלשהי לא מעטה.

אחרי עוד שנתיים פלוס, שוב חזרתי לקום בשעה 05:00 בבוקר והפעם זה היה בסמיכות לקריאה בספר המדובר של רובין שארמה, והחלטתי להשקיע את הזמן בהליכה לנפש ולגוף. מי שעד היום לא עשה הליכה בשעה מוקדמת זו לא מבין את האוויר הנקי שיש, את הזריחה שעוצרת נשימה ומסייעת לכל בן אדם להתחבר לעצמו ברגעים האלה של הבוקר. ככה עשיתי במשך יותר משנה והייתי דואג כמובן גם לתעד זאת לא מעט בסטורי באינסטגרם ובפייסבוק כדי לעודד עוד אנשים לעשות כן, עם הזמן נדבק אליי נושא “מועדון ה-5 בבוקר” עד כדי מצב שבעת פרסום פרומו לכתבה ששודרה בחדשות 12 היו בטוחים שאני מרואיין שם, כמובן שלא הייתי מבין המרואיינים אבל זה נתן הרגשה טובה שכך חשבו.

אחך כך, כבר הייתי קם לעבודה בחדר כושר בשעה 05:00 בבוקר ועושה את ההליכה לחדר הכושר כדי לפחות לשמר משהו מתוך ההליכות שסייעו לי לנקות מחשבות או לפחות ליצור עשייה נכונה בחיי, כזו שארגיש בה שלמות, כי אין כמו פגישה עם עצמך על הבוקר ובכל בוקר. שיחה אמיתית עם אדם שרק אתה מכיר ויודע מה טוב עבורו, שיחה בה אתה מביא את המחשבות ומנתח אותן לעומקן ומקבל החלטות הרות גורל על חייך. כך קיבלתי החלטות לא מעטות כולל לימודים ואף פתיחת עסק שחוגג שנה כמאמן אישי.

רגע לפני סיום קצת על עצמי…בכל זאת פוסט ראשון שלי כאן,

רק על עצמי לספר ידעתי… (מבוא)

אז נעים מאוד אני אייל (לירז) לוי, בן 29 (בקרוב) ובינתיים מסתפק בגיל 28 לקראת תומו, מאמן לתזונה נכונה ומנחה אישי וקבוצתי בשיטת NLP המוכרת ביותר בשנים האחרונות שעובדת בעיקר על המשפט הידוע “מחשבה מייצרת מציאות” אבל לצד עשייה אמיתית. אני גר בחולון עם אמא את ההמשך כבר תגלו בפוסטים הבאים, בין היתר אני בוגר תואר ראשון B.A. בחינוך, בוגר קורס עוזרים פרלמנטרים, קורס מיכא”ל, קורס מחשבים בסיסי, קורס תזונה מבוסס מחקרים LBS, ובקיצור כמו שכבר הבנתם אוהב ללמוד, יש יאמרו ישר חנון אבל מי שמכיר אותי יודע שאני אוהב ללמוד אבל לא אוהב ללמוד בבית כלומר לא משקיע במיוחד אבל צולח את הקורסים בציונים יפים אפילו יפים מאוד. עד כאן למי אני לפחות לפוסט הראשון.

עד כאן להפעם,

אהבתם את הפוסט?! שתפו חברים.

מוזמנים לרשום לי תגובות, תמיד שמח לקרוא.

נתראה בפוסט הבא!

איילוס

איילוס
נכתב על ידי
אייל לירז לוי, בן 29 מחולון. מאמן לתזונה נכונה- אורח חיים בריא ומנחה NLP. בוגר תואר ראשון B.A. בחינוך ועובד הוראה בעברו.
תגובה 1

1 תגובה

  1. וויליאם William

    03/09/2020 13:39

    אני התחלתי לקום ב 5 לפני כמה חודשים. משנה לחלוטין את כל משך היום. מדהים!

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .