העצמה

למה אני מניח תפילין?

אלבום פרטי

כל פעם ששכן שלא מכיר אותי יורד איתי במעלית בבוקר (בדרך כלל בשעה 6:00 כשאני בלי חולצה ועם הגלשן ביד) ורואה את הסימן שיש לי על היד (מהליפוף של התפילין על יד שמאל) הוא מסתכל עליי מוזר ושואל: “מה? אתה מניח תפילין? וואלה לא רואים עליך” – מה? מי אתה אדוני? ואיך נראה מישהו שמניח תפילין?

האמת, שאפילו חבריי הקרובים ביותר שמכירים אותי כבר שנים (רבות מסתבר…) לא יודעים שאני קם כל בוקר ומניח תפילין. איך הם ידעו? הם הרי לא קמים איתי בבוקר, ובאמת סליחה שאין לי אינסטגרם ואני לא מעלה תמונה של עצמי מניח על הבוקר כדי שימחאו לי כפיים. הנחת תפילין עבורי היא פעולה מאד אינטימית. אני מתייחס לתפילה בבוקר כמו אל שיחה שלי עם ההוא שלמעלה, שיחה של בוקר טוב ומה נשמע. אז נכון… אני לא נראה ה”טיפוס המסורתי” שמניח תפילין SO?! ככה בא לי להתחיל את היום שלי. ככה אני מרגיש טוב עם עצמי, עושה את זה בשביל עצמי לנפש שלי.

ולמה זה עושה לי כל כך טוב מעבר לפן הדתי? אם כבר פתחתי את הנושא האישי הזה אז חשוב לי להבהיר למה הוא תופס חלק ניכר בחיי ואת רמת החשיבות שלו.

תראו, רוב האנשים היו רוצים המון דברים, דברים שאין להם, ואם תשאלו אדם ברחוב אם הוא מאושר הוא ישיב לכם – או שכן או שלא, אבל מה שבטוח שהוא יגיד לכם שחסרים לו כמה דברים. עכשיו, אם תבקשו ממנו לפרט אותם הוא יתבלבל ויתחיל לדבר במונחים כלליים ויתקשה מאד להצביע על אותם דברים באופן נקודתי. ופה בעצם הבעיה של כולנו.

טיפ: כשאתם מבקשים משהו תהיו ספציפיים.

יש שלב כשאני מניח תפילין, אחרי המילים “שמע ישאל”, שבו אני פונה אל כוחו של הקוסמוס ומייחל לדברים שהייתי רוצה שיקרו באותו היום באופן ספציפי. לדוגמה – אם באותו היום יש לי פגישה חשובה אז אני מתמקד עליה ומבקש שהיא תלך טוב, או אם יש לאשתי אודישן באותו היום אז אני מבקש שהיא תעבור אותו, הבנתם? אני בעצם מתחזק את הבקשות שלי, יום יום. כל יום, כל בוקר, אני למעשה מחזק את האמונה שלי בעתיד שהייתי רוצה ליצור לעצמי גם בשורט ראן וגם בלונג ראן.

תהיו ספציפיים, תבקשו דברים שהייתם רוצים שיתגשמו באותו היום (זה עובד סמכו עליי). ולא, אתם לא חייבים להאמין באלוהים זה לא פוסט הדתה, אתם יכולים לבקש גם מהיקום, מהקוסמוס. לדעתי מי שקרא את הספר הסוד אולי יבין על מה אני מדבר אבל גם מי שלא תנסו להבין את הטריק.

אני מאמין שהעולם שלנו מונע על-ידי סך כל הרצונות של בני האדם.

כך שאתה בתור אינדיבידואל מבקש משהו ממש חזק במשך זמן מסוים אתה גורם לו לבוא אלייך (הרצון החזק הזה שאתה מושך אלייך דברים משול למגנט חיובי). אני מאמין שסך כל רצונות העולם מקיימים אותנו כך שאם אחד מבקש X והשני מבקש Y כל אחד מושך לצד שלו ומי שיש לו אנרגיה חזקה יותר (מי שמתחזק את הרצונות והחלמות שלו) מושך לכיוונו ובסוף יוצא Z. תאמינו, אל תאמינו זה עובד.

אגב, בגלל זה אנשים הולכים לרבנים (לדעתי). לא כי הרבנים קוסמים או משהו פשוט כשאתה הולך לרב הוא למעשה נותן לך גושפנקה לרצון האמיתי שלך ואז הרצון שלך מתגבר = בלב אתה באמת מאמין שאתה יכול לקבל את הדבר שבשבילו הגעת לרב ואז האמונה מתחזקת לכדי מגה מגנט (מגנט ענק ועוצמתי) ואתה גורם לבקשה לבוא אלייך (בהנחה שלא התייאשת כמו רוב האנשים זה גם עלול להתגשם – אבל אין קסם הכל באמונה עצמית). אבללל… אין טוב בלי רע, אין לבן בלי שחור, ולצערנו יש גם מגנט שלילי שעונה לשם “ייאוש”.

אז מה קורה למעשה – מגנט (חיובי) מושך לרצון להתגשם ומגנט (השלילי) מרחיק אותו ואז אז אתם תמיד ב- “BRAKE EVEN”. מגנטים עם אותו מטען לא יכולים לגעת אחד בשני אותו הדבר עם ייאוש ורצון – אי אפשר גם לרצות משהו ממש וגם להתייאש ממנו. החכמה היא לא לעצור את הרצון (להמשיך להאמין) טרם הגעה ליעד, כי אין לדעת מתי הוא יתגשם. רוב האנשים מגיעים ל-80% (בדרך אל ההגשמה) ואז מתייאשים מבלי שידעו שהם כל-כך קרובים ואז חוזרים לנקודת ההתחלה. פשוט חייב להמשיך להאמין עד שמשיגים את ה-דבר המיוחל.

והנה חזרנו לכותרת, למה אני מניח בכל בוקר תפילין? כל בוקר שאני מניח אני מבקש דברים שהייתי רוצה שיקרו באותו היום אני לא מבקש דברים שקשורים ליום אחר, וכך אני שומר את המגנט החיובי תמיד בעוצמה גבוהה – והפלא ופלא הכל מגיע אליי. קול, אה. תנסו ותראו. אבל אל תשכחו שבין כל הרצונות מסתתר הייאוש – אל תתנו לו מקום תעיפו אותו קיבינימט, תחלמו ותגשימו.

תפילין

קרדיט: אלבום פרטי

הנה שיר של אביב גפן, איש הכמעט:

אל תהיו איש הכמעט – תשאפו ותשיגו.

DREAMS ARE NOT DREAMS THEY ARE YOU FUTURE

S.Y.

שי יהלום
נכתב על ידי
חי אומנות שונא יומרנות - מתופף שמצייר ועו"ד שגולש (אבא של איב נשוי לשירן)
תגובה 1

1 תגובה

  1. Avatar

    אלי

    03/09/2020 12:56

    כל כך נכון ופשוט . תמיד צריך את האחד שיאיר לאחרים את הדרך הנכונה .
    ומי שמצליח ממשיך להאיר לאחרים ! שי , הארת את עיננו!!

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .