העצמה

אל המטרה

זוג במעילים בחדר מעץ בנורווגיה
אלבום פרטי מנורווגיה

השאלה הכי פשוטה והכי קשה בכל מסע מציאותי, בכל יצירה, אירוע משמעותי או אירוע יום-יומי חולף היא: מה המטרה?
אתה יוצא לדרך, פותח את דלת הבית, את המקלדת, יוצא החוצה מחוץ לעיר או מסתובב ברחוב ועכשיו אתה שואל את עצמך למה?

בכל פעם שאתה מגלה את המטרה שלך אתה מרוצה כאילו הצלחת להפוך את הקש לזהב. ובכל זאת אנחנו עושים כל כך הרבה דברים שלרוב לא מצליחים כי לא הצלחנו לזהות מה הייתה המטרה שלנו. הרבה דברים בדרך, כמו המקומות שאנחנו מגיעים אליהם, האנשים שאנחנו פוגשים, אירועים שאנחנו עוברים… הם מראה שמראה לנו את המטרה שלנו אנחנו רק צריכים להתבונן בה ולהבין מה אנחנו רואים ולמה דווקא עכשיו.

סיפור טוב, מסע מוצלח, סרט מרגש, שיר שנוגע ויום מדויק הופכים להיות כאלה, אם זיהינו בקלות את המטרה שלשמה נעשו הדברים והיא נגעה בנו ורגשה אותנו

הבן שלי קורא את ה’תפסן בשדה השיפון’ ומנסה להבין את חוסר התכלית שבתכלית, שנגעה בכל כך הרבה אנשים כי לרוב המטרות שאנשים יוצרים לעצמם הן לא המטרות האמתיות : לעשות כסף, להצליח, לממש את עצמך, למצוא אהבה, להיות, להספיק, להסתפק.

כל אלו ואחרות הן לא מטרות אמתיות ולכן הופכות לאורך המסע לחסרות תכלית, אם אין לצידן עוד משהו זיק, ניצוץ, כאב, גלוי או סמוי, סבל, התפרצות, גילוי על עצמך ואחרים, תשוקה ועוד.

אם הצלחתם למצוא את כל אלו במקומות שאתם נמצאים בהם אתם בדרך הנכונה למציאת המטרה שלכם…

מטרה אמתית נתקלת בקשיים אמתיים בדרך אליה תספגו מכות (אמתיות ודמיוניות) תחוו כישלון ורגעי הצלחה תרגישו שאתם מחזיקים בזנב העפיפון והרוח משחקת בכם.

המטרה מסתתרת מעיניכם וקיימת רק בלבכם

לפעמים המטרה הגלויה שלשמה יצאתם לדרך היא רק החלק הגלוי שאותו הייתם צריכים בכדי להגיע אל הארץ המובטחת (שהיא מטרה אחרת לגמרי) כמו במקרה של משה שהשלים את המסע שלו והוביל את בני ישראל אל הארץ המובטחת מבלי להיכנס אליה ובכל אופן הגשים את מטרתו. יש מלא רמזים למטרה שלכם ואם תרצו לצאת למסע מחכות לכם מלא מראות ומסלולי המראה.

סירה באגם בשקיעה

תמונה שאני צילמתי

BOAZ BARSHAY
נכתב על ידי
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .