גברים

פער ממבט ראשון

זוג יושב על סלע בשקיעה
קרדיט: Pexels

בואו נדבר קצת על חיפוש אהבה בימי הקורונה. סתם, לא; סחטנו את הלימון עד הסוף בנושא ואין ספק שזה קשה, אבל יעבור. בואו נדבר על נושא שאולי קצת נשכח בגלל המשבר וככל הנראה יעשה קאמבק בקרוב: אנשים שממצים מהר מדי היכרות רומנטית, מכריזים במהירות על חוסר משיכה ובעיקר מגלים חוסר סבלנות לגלות האם שווה להעמיק את ההיכרות עם האדם שניצב ממול, או שכדאי להמשיך הלאה ולעשות זאת עם מישהו אחר

הרי בואו נודה באמת, לא אחדש לכם שמוקד העלייה לרגל של מחפשי האהבה בימינו הוא אפליקציות ההיכרויות למיניהן, ושם הבלגן חוגג. רצינו מאגר שופע של רווקים/ רווקות שיאפשר לנו לבחור בלי להתאמץ יותר מדי מלבד החלקת אצבע ובאמת קיבלנו שפע, שפע מדומה. לפעמים אני חושב שמרוב אפשרויות אנשים לא באמת יודעים במי לבחור או מפספסים הזדמנויות עם אנשים בעלי פוטנציאל התאמה גבוה רק כי הם נבלעים בתוך ההמון.

טלפון סלולרי

קרדיט: Pixabay

אבל אני חושב שהבעיה עמוקה יותר

ולאו דווקא קשורה בהכרח לשפע או לביקוש והיצע, אלא לפער שנוצר בין הדמיון לבין המציאות; בין הדמות שיצרנו בדמיון ומייצגת את הטעם שאנחנו מחפשים לבין האדם שמופיע מולנו במציאות. זה מובן מאליו שלכל אחד יש סגנון מסוים אותו הוא מחפש וזה כמובן בסדר לפסול אם אין התאמה, אבל למה להחליט מראש שאין רק כי הצד השני לא נראה בדיוק כמו הדמות הזאת שיצרנו בראש?

המחשבה הזו שוכנת בראשי כבר זמן מה, התחזקה כששמעתי סיפורים כאלה ממקור ראשון והתחילה לצעוק בעת צפייה ב’חתונה ממבט ראשון’, במיוחד בעונה הנוכחית. אני לא רוצה לשפוט, אבל זו די תמונת מראה לסיטואציה מוכרת: גבר ואישה מכירים, בוחנים אחד את השנייה לעומק במטרה לבדוק אם יש התאמה ומשיכה, וכשלא “מוצאים” את השנייה אחרי דייט או שניים – לוקחים צעד אחורה ולמעשה חותמים את גורל ההיכרות.

זוג מחזיקים ידיים בשקיעה

לא בא לכם להיות כמותם? צילום: צחי ברשבסקי

גם אני נפלתי למקום הזה;

כשהייתי קטן הייתי בטוח שבבית הספר אכיר ילדה, נגדל זה לצד זו בלי להיפרד לשנייה גם כשנגיע לבגרות, ובסוף אחכה לה בחליפת חתן תחת החופה ונקים משפחה. וכשזה לא קרה, יצרתי לעצמי דמות עם מאפיינים ספציפיים וחיפשתי אותה בכל מקום; למען האמת, מצאתי אותה פעם אחת ולא עשיתי עם זה כלום. עם הזמן הזמנתי שזה לא ריאלי לחפש מישהי שתענה על כל סעיף ברשימה, אלא עדיף לתת הזדמנות גם למי שעונה רק על חלקם.

לפעמים זה באמת עובד מהרגע הראשון, תקראו לזה אהבה ממבט ראשון או קליק מידי, אבל ברוב המקרים צריך לתת לזה זמן להתבשל. אל תשכחו שמשיכה, אהבה, רגש, זוגיות וכל מה שמסביב נבנים עם הזמן ולא בלילה אחד. אז אל תתאהבו בדמות הזאת שיצרתם לעצמכם בראש, תנו לעצמכם הזדמנות לגשר בין הדמיון לבין הפער שנוצר במציאות, ללמוד תוך כדי תנועה ולהתאהב באדם מולכם ולכו תדעו איזה עולם תגלו; אולי זה בדיוק מה שחיפשתם, רק עם מעטפת מעט שונה ממה שדמיינתם.

צחי ברשבסקי
נכתב על ידי
צחי "על מה יש לך לכתוב כל הזמן?!" ברשבסקי. היפי בהסוואה, כותב את מה שהלב צועק ואיש אינו שומע, רודף אחרי שקיעות ומוצא בהן השראה. בואו למצוא אותי בין השורות.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .