גברים

הזיות וחיות אחרות- Okcupid וטינדר בעיניי גבר ממוצע פלוס (וגם מינוס)

קרדיט: Fariz Hermawan

בואו נתחיל מהסוף- זכיתי במודל ודוגמה לזוגיות בין היותר השראתיים שאפשר לבקש: ההורים שלי נשואים במשך הרבה מאוד שנים ואת “סיפור האהבה” שלהם הם התחילו עוד מימי ילדות, כששניהם החליטו להיוולד באותו יום ובאותו בית-החולים בברה”מ (חגגנו להם אתמול אגב)

אחר-כך הם המשיכו עם המודל הזה יותר לעומק כשהחליטו ללכת לאותו מעון, אחר-כך ללמוד באותה כיתה ואפילו לשבת אחד ליד השנייה, ככה שאם זו הפעם הראשונה שאתם קוראים את העובדה הזו על ההורים שלי ורץ לכם בראש תסריט מסרט מרגש בהוליווד, אז בדיוק כמוכם, גם אני חושב שחבל שספילברג עוד לא פנה בבקשה רשמית להפקת ובימוי הסיפור (יש מצב שהוא מחכה לראות כמה צפיות יהיו בבלוג הזה ואז יעשה את ה’מוב’ שלו).

מפה לשם ומשם לפה,

כמו שאומרים בשפת הילידים, מצאתי עצמי לאחר כמה שנים מאז נולדתי לזוג המלכותי א.ק.א אמאל’ה ואבאל’ה, מחפש את משמעות החיים במילים בודדות שמסמלות דבר יחיד- בחנתי את המשמעות במילה ‘אוכל’ ולמרות שלא הספקתי לטעום את כל מה שיש לעולם להציע המשכתי הלאה, בדקתי אם ‘כסף’ הוא הגורם המרכזי לחיים מאושרים ויחד עם חשבון הבנק שלי שאני נוהג לטפח לא פחות מאיך שאני מטפח את הזקן שלי גיליתי שזה רק אמצעי ולא מטרה, והגעתי לתחנת הביניים הנוכחית שמסומנת במילה ‘אהבה’.

חיפשתי את ההרגשה הזו בכל מיני מקומות- בעבודה, בשכונה, בהתנדבויות, במועדונים (למרות שאין יותרררררררררררררר), מתחת לספסל, ליד העץ – אין קול ואין עונה. מאתגר…

“קשה יש רק בלחם וגם אותו אין בפסח אם לא שמת במקפיא”… צ’אלנג אקספטד- העולם הולך למודרניזציה ובלי לחשוב פעמיים טינדר וOkcupid “ההורדה הושלמה”.

בקצרה למי שמתלבט ולא סגור איך זה הולך ועד כמה זה עובד אז מנסיוני הדל:

 • טינדר עובד בערים גדולות (במיוחד בחו”ל) בצורה מדהימה וכאן בארץ קצת פחות (נסייג את אזור תל-אביב והמרכז כי שם זה די בסדר).
 • טינדר בארץ נחשבת לאפליקציית ‘זרימה’ וOkcupid נחשבת לאפליקציית הכרויות למטרות קצת יותר רציניות.
 • שתי האפליקציות מוכוונות לרכישות מנויים / מספר ‘לייקים’ שאפשר לתת בכל כניסה לאפליקציה וינסו לדחוף לכם חבילות שונות כל הזמן (לא נחוץ).
 • הבדל משמעותי- בOkcupid אפשר לשלוח הודעה לאדם שאהבת את הפרופיל שלו גם לפני שנוצרה התאמה (הוא אהב אותך חזרה) ובטינדר מחכים לשני הצדדים שיחתמו על הסכם התאמה דו-צדדי ורק אז אפשר להתחיל לדבר.

ועכשיו לחלק האמנותי:

בשיטוט ברשת אתם יכולים למצוא את המגוון הרחב של האוכלוסיה שקיים באותו מקום, החל מ”טעיתם אני לא עובדת אלא עובדים בשבילי”, דרך “וואלה מה אני אומרת זה קדוש”, “ניפגש ואז נכיר”, “לא כאן בשביל סטוצ”, “420 פרינדלי”, “רק קרניבורים”, “לא מדברת עם אוכלי חיות”  ועוד הזיות נוספות ורבות- למרות שאני יותר מבטוח שבצד הנשי שמחפש נתקלים בלא פחות (ואולי יותר) בפרופילי “וואטדאפאקקקקק!?”

הזיות

קרדיט: ניר וגלי, פינת ליטוף.

אם חשבתם שליצור את ההתאמה ההדדית שבה שני הצדדים אהבו את מה שהם ראו- בערך 60 אחוז מהמקרים של ההתאמות מתבררות כמקרי ‘שותקים שתיקה’ או במילים אחרות לא תהיה שום שיחה או המשך החל מרגע ההתאמה, אם חשבתם שקיבלתם לייק ממישהו ולמרות שהמנוי שלכם חינמי אתם תתנו לייק לאותו האדם ממש עוד 2 או 3 צפיות בכמה פרופילים- קחו רגע כי ייקח לכם בערך נצח, אם חשבתם שתנהלו שיחה עניינית אז יש חוקים לאיזה הודעות לא לכתוב (אל תתחיל עם סמיילי) ולוקח קצת זמן לעבור משיחת ‘אהלן מה נשמע סבבה מה איתך’ לשיחה מתקדמת ‘היי מה קורה מעולה איך אתה’- בכל זאת, ‘מעולה’ זו מילה מתקדמת (קצת יותר ממצוין)…

ממשיכים, ברוכים הבאים לעולם ההזיות.

אחרי שכבר עברתם והעברתם בתהליכי סינון את הפרופילים המובחרים / עשיתם את זה אחד – אחד, אל תופתעו אם תגיעו לפגישה ותתאכזבו מהשוני בין השיחה בטלפון לבין הדייט, השוני בין התמונות לבין מה שיושב מולכם או שכבר נשבר לכם ומי שיושבת מולכם היא לא האחת איתה אתם רואים את העתיד.

יש גם כמובן את החלק של השיחות המוזרות והדברים המפליאים שאנשים יכולים לכתוב במסגרת אפליקציית הכרויות, מיטב קטעי “מה הסקדז’ואל!?”,  “וואט איז קלוסד איתך”, “אני לא מאמין שזה מה שרשמת”  או פשוט “ואוו….ואוו…!”- אלו אגב הקטעים שאני הכי אוהב כי פעם חשבתי שאני קצת משוגע ואחרי שיטוט באפליקציות האלה גיליתי שאני צריך להתאמץ הרבה יותר!!!!! בשביל להתבלט מעל ‘קבוצת הנורמל’, ובכל פעם שיש לי שיחת הזייה זה כמו להגיע לטירונות ולקבל “זרקו לך רימון למצח, הותקלת”…

מה שכן, חשוב להזכיר לעצמך לא להתייאש- להרים ידיים זה כל-כך ניינטיז ‘ששטוס’ עם עודד מנשה.

לא להתייאש!                             קרדיט: Polina Zimmerman

בואו נחזור להתחלה- זכיתי במודל ודוגמה לזוגיות בין היותר השראתיים שאפשר לבקש- ההורים שלי הם הדוגמה הכי טובה לאיך עושים את זה באמת. כרגע אני נצא בשלב חיפוש משמעות החיים בהרגשת המילה ‘אהבה’ (אוכל, כסף וגם השאר הם סבבה אבל כנראה לא זה) ועד שאמצא את ‘האחת’ ואחליט לחלוק את ההרגשה הזו איתה- “יום גשום כבר סוף עונהההה- אוהב אתכם אחים (ואחיות) שלי”.

KingMil
נכתב על ידי
אשדודי אסלי. סופר, מרצה ואיש חינוך. לא נשוי כי רע לי גם בלי זה. בדרך כלל כותב על אהבה, על המציאות ועל מה שיושב על הלב.
תגובה 1

1 תגובה

 1. Avatar

  אש

  08/05/2020 12:50

  אלו אתרים שיודעים לקחת כסף, שאתה נרשם פתאום יש הרבה מאוד התאמות, ולייקים מטושטשים, רק אחרי שתשלם תוכל להגיב או לראות ואחרי תשלום מתברר שחלק בכלל לא מתאימים מאזורים מאוד מרוחקים, חלק אתה פונה ואין תשובה ואף נעלמים (ביטול בלייק), כאילו מתוכנן לפתות לשלם, לרבות יש דרישות ל”מחט ארופה” שאז ברור שלא תפנה, לחלק שאתה פונה אפילו לא מגיבות, כמו “תודה, אבל לא ” לנימוס. בקיצור חרטא, הטובים באמת לא מסתדרים שם!

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .