גברים

אולגה השכנה המצ’פנקת/ שכונת עתיקות אשקלון- ברוכים הבאים (#1)

קרדיט: Pexels. Craig Adderley

לפני בערך שנה, קצת יותר, ארזתי לעצמי את הצורה, נתתי נשיקה וחיבוק לאמא, לחיצת יד לאבא ועברתי מהדירה שבה גרתי מגיל 6 באשדוד, לשכנה הדרומית והקטנה יותר-אשקלון

אחרי שסיימתי תקופה שנשארה בעבר, ואחרי שהגענו להסדרים עם ראש הבית על עזיבתי (אמא אילנה יכולה להיות מאוד משכנעת כשהיא מסתכלת בעיניים), פרשתי כנף ו”אני אבוא לבקר בקרוב, מבטיח”.

במקור לא היו לי תכניות לעבור לאשקלון- קניתי את הדירה במטרה להשכיר אותה, ובאמת במשך כמעט שלוש שנים גרה שם אישה מבוגרת שדייקה בתשלומים. בעקבות הנסיבות, מוצא אני את עצמי בקיה פיקנטו כסופה (כפרה עלייך מאמי אני מתגעגע), דוהר לעבר עיר עם פחות זמן לתפוס מקלט באזעקות, יחד עם מיטב הכפפות, המטליות, חומרי הניקוי ואקונומיקות ריחניות (חומרים משובחים, באמת).

המעבר היה קשוח בהתחלה- נתחיל עם זה שלא היו מזגנים בדירה והייתי שנייה לפניי הקיץ הנעים של מדינתנו. למי שעוד לא הספיק להכיר, נולדתי בברית המועצות והגנים שלי לא מותאמים למזג האוויר בארץ ברמה שאני מזיע ממקומות שלא באמת קיימים לפי הרפואה המודרנית בכל יום שמש קיצי (אני שמח ששיתפתי אתכם בזה, מרגיש שהתחברתי לקהל הקוראים שלי עכשיו).

חוץ מהשמחות האלה, האישה המבוגרת שהשכירה את הדירה לפניי זה, הייתה ‘אגרנית’- מאחל לאף אחד מכם להיתקל בכזה דבר אבל באופן כללי כל הרהיטים שהיו ליד האשפה בכל ערב היו מגיעים בצורה מסוימת לדירה- אל תשאלו אותי איך זה מסתדר עם הגיל שלה, כנראה שאין דבר העומד בפניי הרהיט הנוצץ ליד הפח…

‘התחלנו’           קרדיט: מצלמת סמסונג שאני חייב להחליף

אחריי שבועיים של פינוי רהיטים, שפשוף והסרת ריחות שכללו את התגלית המרעישה והמאוחרת של הדגים היבשים שהושארו במקרר (שבועיים אני חושב שאני הוזה ריחות ואוי… הריחות…), הבאתי מיטה ומזרן ונשארתי לישון בדירה- בתהליכים חדשים חייבים לעשות צעד ראשון משמעותי כדי להתחיל ללכת וזה היה הסלפי ‘התחלנו’ שלי.

אחרי כמה ימים התחלתי להבחין בעיניים הבוחנות של דיירי הבניין- כשהייתי מגיע הם היו מסתכלים מהחלונות, הרבה פעמים מסיתים וילון אם היו רואים ששמתי לב אליהם. רובם ככולם לא דיברו, ואני הרגשתי מטופש קצת כשכל פעם אני רואה מישהו מהם ואומר ‘שלום’ (אמא לימדה אותי טוב) והם מחזירים לי משהו מאונפף אם בכלל.

כולם היו ככה חוץ מאולגה- השכנה שגרה דירה ממולי.

אולגה הייתה שונה עוד מה’שלום’ הראשון ששיחררתי לעברה…

 

KingMil
נכתב על ידי
אשדודי אסלי. סופר, מרצה ואיש חינוך. לא נשוי כי רע לי גם בלי זה. בדרך כלל כותב על אהבה, על המציאות ועל מה שיושב על הלב.
2 תגובות

2 תגובות

 1. Avatar

  שלומפר2

  02/07/2020 18:52

  מצטער על התגובה של שלומפר מלפני כן

  • KingMil

   02/07/2020 19:16

   איש איש בתגובתו יגיב. זה בסדר, כל ישראל חברים.
   תודה

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .