בלוג אישי

אפצ’י

Pexels

במסגרת לימודיי בקורס ייעוץ זוגי במכון פתרונות, היה לנו שיעור בייעוץ מיני בו דנו בין היתר בפתרון לבעיה שיש לגברים עם קושי בתפקוד. על הקיר התנוססה תמונה עם כיתוב שדי סיכם את הפתרון: “תדמיין שאתה יכול, ואתה בחצי הדרך לשם..” (תאודור רוזוולט). היועצת המינית שאלה אותנו בתחילת השיעור איך היינו מתארים אורגזמה? חשבתי לעצמי שזה כמו אפצ’י אבל בקטע טוב. הרבה ישוו את זה לקינוח מדהים, כזה עם שוקולד איכותי וטעים.

יש גברים שמדמיינים שהם אלילים בקינוחים, השאלה היא אם את בוחרת להישאר עם קינוח הפרווה או לקוות לוופל בלגי. עצה שלי, אם זה לא טוב בהתחלה, זה גם לא יהיה טוב בעתיד. ההתאמה במנות האחרונות היא מאוד חשובה ויכולה להשפיע על הקשר הזוגי כולו, לכן אולי כדאי לבחון זאת בתחילת הקשר, כל אחת ומה שמרגיש לה בנוח.

אם בעלך חווה בעיה בתפקוד המיני, למשל כשהוא אומר שיש לו כאב ראש, את יכולה להפנות אותו לאורולוג, או לסקסולוג, או לרבנות. לי לא קרה שלבן הזוג הייתה מיגרנה, אבל קרה שהוא רצה טארט אגסים כל יום, וזה גרם לי לסמי כאב ראש. בגדול אני לא ממליצה ישר לפרק את החבילה, אבל בחרתי להחליף את החבר ואני עדיין מצפה להחלפה.

 

כשזוג נמצא הרבה שנים ביחד, לפעמים צריך ללמוד איך להבעיר את התשוקה מחדש, ולכן אפשר לשחק משחקי תפקידים: למשל, שכל אחד מבני הזוג יתלבש כדמות מסוימת שהוא רוצה להיות (לא חייבים להמתין לפורים), ולהגיע לדייט ברכבים נפרדים. להיכנס לאיזה בר אפלולי ולשבת אחד ליד השנייה כאילו זו הפעם הראשונה. הוא ישאל אותה מה היא עושה בחיים, והיא תשאל אותו מה עושה אשתו… רק צריך לזכור לא להיכנס לתפקיד חזק מידי ושזה לא באמת דייט ראשון, ושאפשר אחר כך לזרום אליו הביתה.

לפעמים עלולה להיות בעיה של כאבים בזמן קיום יחסים. זה יכול לקרות בשל כמה סיבות, אחת מהן נקראת ווגיניסמוס שזוהי תופעה של הצרה בלתי רצויה של השרירים שמקיפים את דפנות הנרתיק. מה יכול לקרות לבחורה צעירה שאמא שלה כל הזמן משגעת אותה ומזהירה אותה כל כך הרבה בגיל צעיר שלא תלך עם בחורים? עלול להיגרם לה וגיניסמוס מוחי.

התשוקה המינית זה משהו בסיסי שאנו נולדים איתו. הגורמים המשפיעים על התשוקה המינית נקראים “חבלני חשק”. זה קשור לאופן שבו אנו מפעילים את הגוף, הגוף שלנו הוא מכונה, ובמקרים מסוימים מכונה שלא כל כך עובדת. אנחנו צריכים לדעת להפעיל את עצמנו כדי שהמנגנונים יעבדו כמו שצריך.

חבלני החשק עלולים להיות בין היתר: חוסר בפעילות גופנית – מחקרים מראים קשר ישיר בין חוסר בפעילות ספורטיבית לבין חוסר בחשק המיני.  גברים, כנראה שצפייה בערוץ הספורט זה לא מספיק, ונשים, כנראה שלשים טייץ וגוזיה זה גם לא מספיק. צריך אשכרה להיכנס לשיעור הספינינג, או הזומבה (כל אחת מה שגורם לה כמה שפחות סבל).

רעלים למיניהם גם עשויים להיחשב כחבלנים, כמו למשל אלכוהול. בכמות מועטה האלכוהול יכול לעזור בהקשר של שחרור מחסומים ועכבות. כלומר, בכמות שהיא לא מופרזת זה יכול אפילו קצת לעזור (גם במשחקי תפקידים אם לא התכוננתם מספיק). מעבר לזה, האלכוהול עלול לגרום לרצות לישון וזה בטח לא משהו שתורם לתפקוד… אולי בחלום.

יהיו כאלה שעלולים לתהות איך אהיה יועצת זוגית כשאני ללא זוגיות? אבל זו לא אשמתי שאני לבד, פשוט האידיוט עדיין לא התאהב בי…

סיון ליבוביץ
נכתב על ידי
מתחילה את הבוקר עם לפחות שתי כוסות קפה, מכורה לקינדר בואנו, עובדת סוציאלית בהתהוות, יועצת זוגית ומדריכת שיקום נפגעי נפש. איכשהו תמיד יוצא שקוראת לפחות שני ספרים במקביל שמונחים על השידה שלי ולוקח לי כמה חודשים טובים לסיים אותם.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .