דיבור אחר

ספרים ליום כיפור

קרדיט: cottonbro - Pexels

אני לא יודעת אם אתם מאלו שקוראים כל השנה, מאלו שמשקרים שהם קוראים כל השנה, או מאלו שקוראים רק ביום כיפור. אבל אלו חמישה ספרים שאם לא יצא לכם לקרוא עדיין, אני ממליצה לכם לקרוא אותם ביום כיפור הקרוב

מה שכבר ארוז / אור סיגולי

הספר של אור מעבר להיותו קולח. קולח עד כדי כך שגמרתי אותו ביום שלם (יום שבו גם טיילתי). יואב ואופיר הם חברים טובים, הם הכירו כשהיו סטודנטים בירושלים. החברות שלהם עברה הרבה ושרדה הכל. עד שקורה משהו שמרעיד את המערכת, במערכת אני מתכוונת למערכת היחסים שלהם. זה קורה שגוף זר חודר ומפריע לגלגלים להסתובב. כשקראתי את הספר של אור יכולתי לדמיין את ירושלים ואת רחוב מטודלה מתעקל לפניי, כמו בערבים רחוקים, עת יצאתי לדייטים. יכולתי ממש לחוש את תל אביב ואת היחסים המורכבים שהם מנהלים איתה וגם עם ירושלים. בספר מצאתי את עצמי בכמה משפטים מכוננים. כאלו שבעיניי צריך למרקר או לפחות לתלות על לוח ההשראה שמעל השולחן.

 

 

יגיע יום / נמרוד רשף

לא זה לא נמרוד רשף משבק ס’, אבל מדובר באדם ממש מוכשר. יגיע יום הוא ספרו השני והמוצלח יותר של נמרוד רשף. הספר מורכב משירים, סיפורים קצרים, פרגמנטים שנותנים הצצה לראשו, שהוא בעצם הראש של כולנו כשאנחנו מתאהבים או כשנשבר לנו הלב. הטקסטים מדוייקים, קצרים ופוגעים בנקודות הרגישות. ככה שגם אם אין לכם כוח לספר ארוך, זה הפתרון המושלם, תקראו אותו בלגימות. את הספר ניתן לרכוש דרך נמרוד

 

יגיע יום

 

שנות העשרים / יערה שחורי

יש לי פטיש לספרות קיבוצית, לא יודעת למה, במשך שנים חלמתי לגור בקיבוץ, ודווקא כשעבר לי יצא לי לגור בקיבוץ. הספר של יערה שחורי מביא את המאבק הפנימי בין העיר לקיבוץ, הזיכרונות משנות העשרים, העבודה בקיבוץ, המעבר לעיר, אהבה, הלימודים וכל השיט שאנחנו מתמודדים איתו בשנות העשרים שלנו. הספר מאוד מונגש ומספק הצצה לחיים אחרים אך דומים לשלנו.

 

שנות עשרים

מתעוררים/רון דהן

למתעוררים של רון דהן אפשר להתייחס בשתי דרכים, הראשונה ספר עיון, על הגבריות. משהו מחקרי. אבל למעשה האופציה השנייה, מסמך אנושי מרתק, הצצה לסיפורי חיים של אנשים, גברים, על חווית המיניות שלהם. הספר מרתק, הסיפורים בו מעניינים, מחדשים ונותנים הצצה לראש של הגברים שאת סיפוריהם (האמיתיים) הביא רון דהן. הספר שהוא סוג של הגרסה הגברית של ערות של תמר מור סלע מרתק ומספק המון חומר למחשבה לכל המינים והמגדרים.

 

מתעוררים

בית מלאכה לכתיבה / רוני גלבפיש

הסגר הקודם והקורונה גרמו להרבה סדנאות שבעבר לא היו נגישות לי (כי אני גרה בסוף העולם שמאלה), הפכו פתאום לסדנאות אונליין ולכן יכולתי להשתתף בהן. אחת מהסדנאות האלו היו של רוני גלבפיש. את כתיבתה של רוני כבר הכרתי, אבל הסדנא שלה סידרה לי הרבה דברים בראש ויצאתי ממנה עם תוצרים אחרי הרבה זמן שלא. הספר של רוני מעבר להיותו נותן חומר למחשבה על כתיבה, הוא מכניס אותה לחיי היום יום שלנו, ועושה סדר בכתיבה וקצת גם בחיים.

 

בית מלאכה לכתיבה

 

יסמין רמון
נכתב על ידי
בת 27 מאזור ירושלים. חובבת טראש וערק, אוהבת לקרוא, לכתוב ולצלם (לא בהכרח בסדר הזה). ביום יום מוקפת בילדים קטנים (גננת) ובשאר הזמן מנהלת קהילות אונליין ואופליין. יום אחד המילים שלה עוד יהפכו לספר.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .