בלוג אישי

שטיפה אנרגנטית

אלבום פרטי

יומני היקר, לפני כשבוע עברתי תהליך מוזר, הוא נקרא “שטיפה אנרגטית” כל זאת בשיטת נאדר בוטו. נאדר בוטו הוא בין הקרדיולוגים הטובים ביותר בארצנו, פיתח שיטה לפני מספר שנים שעוסקת בחקר ההוויה שלנו. כמובן שהוא מתבסס על אינספור שיטות החל מידיעת הדבר שנקרא גלגול נשמות ועד שיטות כמו אקסס בארס ועוד שעוסקות בהוויה שלנו בעולם הזה. שיטות אלה ועוד מנציחות את האמירה לפיה הנשמה נצחית והגוף דבר בר חלוף ולכן אין להתייחס לגוף אלא לתוכנו ובעצם לנשמה שבתוכו.

שטיפה אנרגטית זה סוג הטיפול של השיטה הזו של דר’ נאדר בוטו, מטרתה להשלים עם החלקים בחיינו ובעצם לחיות את ה-כאן ועכשיו. הדבר נעשה באמצעות שכיבה על מיטה, נשימות מהירות, ודמיון מודרך שמטרתו הכנסת צבעים והוצאת צבעים בצורה של חלקים בגוף וחלקים באישיות שלנו שצריכים לעבור תהליך מסוים.

להלן כתבה שבה הכתבת אושרת קוטלר עוברת טיפול דומה:

 

 

הלכתי לטיפול הזה אצל דר’ מורן קרוננברג, אישה מדהימה, נעימה ומאוד חמה. מהרגע הראשון הכל היה רוחני כזה, האווירה, המוזיקה, האוויר, הניחוח ובעצם כל דבר תאם את הטיפול והאנרגיה של הטיפול. לא יכולתי שלא להתבונן בספרים המונחים על כוורת הספרים מולי, בין היתר ראיתי את כל הספרים שאני עצמי קראתי (וכפי שאתם יודעים אני תולעת ספרים לא קטנה) וממשיך לקרוא גם בימים אלה. כי זה נכון שספרים הם עולם תוכן עם מושגים ועשייה אבל מעבר לקריאתם צריך גם ליישמם כדי באמת להוביל תהליכים בחיים שלנו.

הפגישה שלנו האמת לא הייתה קצובה בזמן וזה דבר שהפתיע אותי מאוד, העלות היא כמו כל טיפול פסיכולוגי אבל העשייה ממש לא. מתחילים בשיחה, סוג של תשאול מסוים שמטרתו טיפה להכיר אותי. בכל זאת איננו מכירים ולכן החלק הזה די חשוב, מדהים לראות כמה תשומת לב אנחנו שמים בשפה שלנו, בבחירת המילים במהלך השיחה, בבחירה על מה לדבר ופשוט משהו מוזר קרה. לראשונה דיברתי על אחי, אח אחד מתוך 5 האחים שלי, אחד שהאמת אני לא מכיר אותו מספיק טוב לעניות דעתי. האח זה שאיתו היו לי בעיקר ירידות מאשר עליות במערכת יחסים שלנו כאחים, עלה בשיחה, עלה בצורה מאוד ברורה, כאילו הנשמה שלי מבקשת להשלים עם החלק הזה בחיים שלי. האמת באופן בלתי מודע פתחתי שם את מה שאני חושב על עצמי, על האישיות שלי דרך הסיפור על האח הזה שאני והוא לא חברים טובים במיוחד.

סביר להניח שאם יקרא שורות אלה יהיה תחילה בשוק מסוים, אבל לא בטוח שירד לעומק הדברים. אנחנו אנשים שונים לגמרי, הוא איש קשוח, מלא נוכחות, לעיתים קצת גס בסוג התקשורת שלו, מאוד חשוב לו להיות צודק, לא מוותר בקלות, עקשן ולעיתים קשה עם עצמו ועם הקרובים. דבר שהוביל אותו להתנתק מאיתנו ובעצם כמעט ממרבית המשפחה הקרובה שלו והרחוקה, אומנם חי במבנה המשפחתי כך שלרוב יודעים מה קורה איתו אבל האמת אני מודה שאני לא מכיר אותו מספיק אולי כפי שהייתי רוצה להכיר באמת. למה? מהסיבה שכל שיחה בינינו עולה על שרטון ומפה אני והוא כבר לא מסוגלים לתקשר והשיחה מסתיימת.

אני רוצה בפסקה הקרובה לספר דווקא על חוויה טובה איתו, אי שם בעברנו כשהיינו ילדים מאחר והמרחק בינינו הוא בסה”כ שנתיים היינו ביחד לא מעט, 3 ילדים קטנים אני, הוא ועוד אח, היינו הקטנים במשפחה מרובת ילדים, שלושתנו למדנו באותו ביה”ס תקופה מסוימת והיינו באמת אחד בשביל השני שם לפחות בהיותנו קטנים. היינו יורדים לגינת המשחקים הסמוכה לביתנו ומשחקים בקרוסלה, בנדנדה ועוד, חווים רגעים קטנים של ילדים. מעבר לזה היינו חוגגים ימי הולדת ביחד, ככה היה נהוג אצלנו והיינו מקבלים את אותן המתנות, חלוקים תואמים, ספריות דומות, והאמת מלבד שנתיים הבדל די היינו תאומים או שלישייה, לפחות כך הרגשנו באיזשהו אופן בחיינו.

אז כן, כולי תקווה שאם יקרא שורות אלה ייחשף לעולמי, ידע מה אני חושב עליו, כמה אני באמת מעריך אותו כאח. נכון שהוא לא שם בחיים שלי יותר מידיי והאמת שהסבירות שהוא מכיר אותי אפסית כמו הסבירות שאני מכיר אותו. אנחנו אחים אומנם אבל כל כך שונים ולכן הפער הזה גורם לאיזשהו נתק שלצערי גורר לעיתים למחשבה מה הוא בא להראות לי. אז בהמשך לטיפול וכאדם שהוא קורא ומבין הבנתי שהוא מיצג ומראה למי שאני בחיים של עצמי.

ועכשיו שוב חזרה לטיפול, במהלכו אחרי ששוחחנו על כל מה שדיברתי עליו עליתי על המיטה של הטיפולים ועכשיו מה שהיה שם זה כבר תהליך פיזי ורוחני משולבים. מצד אחד נתבקשתי לשים את הרגליים בפוזיציה מסוימת ולנשום נשימות מהירות, בין היתר הרבה צחוק היה שם ככל הנראה פיצוי והחלפה של בכי שבדרך כלל להערכתי אנשים אמורים לחוות בסיטואציות מהסוג הזה. הרבה ניעורים של הגוף וחלקים ספציפיים אף קיבלו לחיצות חזקות. לצד זה החל תהליך מחשבתי בו המטרה הייתה ‘לסלוח’ זה בעצם המנטרה שבה פעלתי על ההוויה שלי.

בין היתר העליתי תמונה או חווית ילדות בה היה איזשהו משבר ואז הייתי צריך למלא אותו בצבע מסוים שעלה לי לראש בצורה כזו שתגרום לו להיות שמח, נינוח, ובקיצור ההיפך ממה שהרגשתי בסיטואציה הזו. עשינו את זה מס’ פעמים גם על אנשים קרובים וכו’ כאשר המטרה לדעת באמת ולחוש באמת מהי סליחה, כפועל יוצא ללמוד מהי סליחה עצמית , איך סולחים לאני שלי ומשלימים עם כל החלקים בפאזל הזה שנקראים אייל לירז לוי.

הטרנס הנשימתי היה קשוח, גם כאדם שקרא ואף התנסה ב’ריברסינג’ שזו שיטה של טרנס נשימתי שבו אנחנו חווים עוצמות ורגשות ודרכם מנקים את הנפש שלנו הדבר היה לא פשוט כלל. נשימות מהירות וקצרות בלי יותר מידי מחשבה, רגשות עלו וירדו ואפילו אני שדי קשה עם דמיון מודרך העליתי פה ושם תמונות או הבזקים של סיטואציות מהחיים. הרגש שעלה מצד אחד היה עצב קודר ומצד שני בפועל יצא החוצה צחוק מתגלגל פעם אחר פעם אחר פעם, מעבר להיותי אדם מאוד שמח בחיים (לפחות כלפי חוץ) וצוחק לא מעט אף גם משטויות קטנות של החיים, הבנתי שהצחוק הזה בא לכפות על רגש יותר עוצמתי, בעצם הצחוק הזה היה מבוכה ואף פחד מלחוות רגש עוצמתי יותר, כזה שלא חוויתי כבר שנים ונקרא עצב ובכי.

תמונה שלי - עושה מדיטציה במיטה

 

הטיפול הסתיים אחרי כשעה וחצי לערך, אומנם הוא הסתיים בפועל אבל התהליך בחיים רק החל. וכמו שהגדירה זאת טוב המטפלת “זהו שריר שצריך לתרגל אותו ממש כמו שרירי החזה החסונים שלך”. ואכן אני בתרגול בעולם הפיזי לא רע לכן השרירים שלי יחסית בנויים אבל שרירי המוח, שרירי הלב, שרירי הנפש צריכים עוד לא מעט תרגולים כדי שיהיו באמת שלמים. וזה האמת ממה שאני מכיר את עצמי די מאתגר אותי יותר מהרגיל.

זהו הטיפול הסתיים אבל התהליך רק החל,

ממליץ האמת לכל אחד לחוות את הסיטואציה שבטיפול מסוג זה, כי זו חוויה.

האם הדבר יצליח?! כנראה שנדע יותר טוב בעוד תקופה בה הדבר יעבור עיבוד בחיי.

עד כאן הפעם,

המשך יום נפלא.

אייל לירז לוי

איילוס
נכתב על ידי
אייל לירז לוי, בן 29 מחולון. מאמן לתזונה נכונה- אורח חיים בריא ומנחה NLP. בוגר תואר ראשון B.A. בחינוך ועובד הוראה בעברו.
תגובה 1

1 תגובה

 1. Avatar

  רני

  29/10/2020 18:38

  אהבתי מאד את הכתבה והשיתוף שלך….
  לא מזמן עברתי שטיפה אנרגטית אצל מורן המקסימה.
  הגעתי לפגישה עם פתיחות מסויימת וכוונה לקחת מה שרק יכול לקחת ….
  והאמת היא שקיבלתי ים ….
  הכל כל כך תלוי בגישה שלנו ואיך אנו בוחרים לראות את הדברים !!!
  חוויה מאד חיובית ומלאת אור ואהבה !!!

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .