בלוג אישי

פעם ראשונה

ויקיפדיה

יש שני דברים שבוערים בי, שני דברים שאני מרגיש דחף מיידי לכתוב עליהם, להגיב ולצעוק את דעתי והם פוליטיקה וספורט.

כתבתי כמה שנים ב”תפוז”, שזו עוד הייתה פלטפורמה גדולה עם הרבה כותבים וקהל קוראים גדול ואני יודע שרוב מי שמסתובב בבלוגים לא מחפש לקרוא דווקא על הנושאים הללו ואף שמתי לב שבעמוד הראשי של בלוג זה אין אפילו קטגוריית ספורט אבל אני אכתוב ומי שיתחבר, כיף לי ומי שלא לא.

בכל מה שקשור לפוליטיקה יש לנו, בארץ הקודש בעיה. חוסר הסבלנות הטבוע בנו גורם לנו לקרוא רק כותרות ולצטט אותם ולא לרדת לעומק הדברים. גם התקשורת הכתובה וערוצי הרדיו והטלוויזיה השונים חוטאים בכך ואינם מעבירים לנו מידע עמוק ומנותח, פשוט בגלל שהם מכווני רייטינג וכך יוצא שאנחנו רוכשים את כל הידע שלנו רק מכותרות והרי פוליטיקאים שאלופים בלייצר כותרות. אתן לכם דוגמה:

מירי רגב, בלי קשר לדעתכם האישית עליה, נחשבת לשרה פעלתנית ובולדוזרית. היא מדברת הרבה בטלוויזיה ומתארת את פועלה בכל ערוץ. השבוע למדנו שני דברים על מירי רגב. למדנו כי היא מתנגדת למטרו בגוש דן ומתכוונת להשקיע את הכסף של התכנית בפריפריה וכי “מירי רגב דוחפת להקמת מאגר מידע חדש לרכבים משומשים: שלא יעבדו עליכם”.
הכותרות הללו הופיעו בכל העיתונים וכולם דיברו עליהם אבל שכחו כי להקים את המאגר ייקח שנים ועוד יהיה כאן התנגדויות גדולות, גם בקרב חברי מרכז הליכוד, שם יש כמה חברים העוסקים בתחום. אבל מה זה משנה מירי קיבלה את הכותרת שלה ולעם נדמה שהנה, היא עושה משהו לטובתו.

ולגבי המטרו. הרי תכניות כאלו הן תכניות של שנים רבות אחורה והן מתוקצבות על-ידי האוצר ומתוכננות על ידי גופים רבים. מירי רגב לא יכולה להחליט לבד שהיא מפסיקה את התוכנית ומעבירה את התקציב לפתוח הנגב והגליל אין לה פשוט את היכולת או הסמכות לעשות זאת אבל למי זה משנה. הכותרות עלו לאוויר, מירי רגב קיבלה את תשומת הלב אותה ביקשה ובשבוע הבא אף אחד לא יזכור מה היא אמרה ובטח לא יעקב אחרי אמיתות הדברים, גם לא התקשורת.

האם ידעתם למשל, שהצעת החוק העיקרית עליה עבדה רגב בשנותיה כשרת התרבות והספורט, זאת שהייתה אמורה לשנות את עולם התרבות מקצה לקצה, כלל לא עלתה להצבעה בממשלה ובכנסת? או האם ידעתם שמירי רגב הייתה חתומה על 7 הצעות חוק שונות, ממש טובות, בשנת 2016-17 (היא הייתה בין המגישים שלהם) אבל בסופו של דבר היא הצביעה נגד החוקים שהיא עצמה הגישה?

מירי רגב

מתוך עמוד הפייסבוק: Miri Regev מירי רגב

יאיר לפיד למשל, אמר מעל כל במה כי “הממשלה הזאת כל שנה מורידה עוד 300 מיליון שקל מתקציב הרשות הלאומית לחדשנות, יחד זה יותר ממיליארד”. אבל שבודקים את הנושא לעומר מגלים ההפך – התקציב שלה עלה ב-6%.
השיטה היא להגיש הצעת חוק טובה, או לנצל אירוע תקשורתי על מנת ליצר כותרת ואז להצביע נגד בגלל “משמעת קואליציונית” כי ראש הממשלה אמר או פשוט להזניח את הנושא.

הפוליטיקאים בישראל למדו כי עם ישראל לא עושה follow-up ולא יורד לפרטים ולכן הם מרשים לעצמם לשקר לנו ללא הרף ואנחנו – אוכלים את הבלוף.

שמעתם למשל שהשר ישראל כץ אמר שיוריד את שכר בכירי במגזר הציבורי ב 10%? מישהו עקב אחרי זה או שרק אמרתם לעצמכם “כל הכבוד לו!!!” תשעה חודשים מאז תחילת משבר הקורונה, חצי מהעם אינו מרוויח כסף או ירד משמעותית בהכנסותיו והכנסת אינה מצליחה להוריד לעצמה 10% מהשכר. מדוע? כי קבוצת כוח בשם ההסתדרות לא תתן לה לפגוע בשכר המגזר הציבורי. אבל האם אתם יודעים שגם אם הם יורידו לעצמם את השכר זה יעלה חזרה כבר בינואר, אוטומטית?

אז השר כ”ץ קיבל את הכותרת שרצה וכלום לא קרה.

עד שאנחנו לא ניקח את עצמנו ברצינות גם הפוליטיקאים לא יתייחסו אלינו ברצינות. אנחנו מחויבים לרדת לעומקם של דברים ולדרוש מהפוליטיקאים שלנו, בלי קשר לעמדתנו הפוליטית, לעמוד בהבטחותיהם כדי שאלו ידאגו לפעול לטובתנו.

אז אם השתכנעתם ואתם רוצים לדעת את האמת לאמיתה, אתם מוזמנים להיכנס לאתר “שקוף” שעושה עבורנו את העבודה ובודק את העובדות בלינק: https://shkifut.info/

רונן ענבר
נכתב על ידי
איש הייטק ותיק ויזם. כיום מסייע ליזמים להביא את המיזם שלהם מרעיון למציאות. כמו כן בבעלותי חברה לניהול ופיתוח מוצרי תוכנה. מוותיקי הכותבים בפורטל תפוז בעבר.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .