בלוג אישי

אני מכירה אותך מצוין למרות שאני עוד לא כל כך יודעת מי אתה

בכל זאת יש לנו חיים שלמים לרוץ ביחד Unsplash - Drew Hays

מכירים את גברת אינטואיציה? היא תמיד מרגישה גם אם היא לא מבינה למה זה ככה. ואת אדון היגיון כבר פגשתם? הוא מאלה שמחפשים להבין. אז מה קורה כשגברת אינטואיציה ואדון היגיון משלבים כוחות? קורה שלומדים להרגיש בצורה הכי נקייה של זה. קורה שמכירים מבפנים הרבה לפני שמבינים את ה- איך או למה. קורה שאני מכירה אותך מצוין גם אם אני עוד לא כל כך יודעת איך קוראים לך (אבל מה זה להכיר מצויין לעומת פרט טכני בתעודת זהות?)

יש לך לב אקסטרא לארג’ סייז, והוא פועם בקצב יפה כזה, קצב שיש רק לאנשים כמוך. אני יודעת אילו סיטואציות גורמות לו להחסיר פעימה לקחת רגע צעד אחורה ולחשב מסלול מחדש. אני גם יודעת באילו רגעים מתווספת ללב הזה פעימה מתוך שמחה אמיתית ודמעה של אושר. אני מבינה איך זה מרגיש להרגיש איתך. אני מרגישה. זה קודם כל כל כך נכון. זה נוכח וכל כך אמיתי.

זה בית. זה הבית.

אני יודעת כמה הלב הזה שלך עטוף בשכבה רכה של טוב ענקי ובלתי מתפשר דווקא ובעיקר ברגעים האלה שקשה לראות בהם את האופטימיות שבדבר. אני מכירה לפרטי פרטים את נבכי הנפש שלך, את השבילים, איך צועדים, את הלכי הרוח.

אתה מצידך מגיע הכי בנונשלנט עם אור בילט אין, אור מבריק, מנצנץ, בהיר ובועט ממנו הלאה מלא מלא ניצוצות ככה סתם כדי לפרגן אותם לא כדי לקבל תמורה עבורם. יש לך יכולת מדהימה לשמור עליי. לשמור מהסוג שהוא לא קלארק קנט סטייל אלא יותר שמירה שהלב שלי מרגיש בבית… בית לא כי סתם התאהבות, אלא בית כי אהבה והיגיון שרק פרק ב’ יכול להביא איתו.

ואתה? אתה מכיר אותי. ממבט, מחיוך, מפסיק, משלוש נקודות בוואטסאפ. אנחנו כבר לא באמת צריכים יותר מידי מילים, כי מה זה מלל לעומת הרגשה? מה זה לדבר לעומת לדעת שאפשר רגע לשים את הראש בנחת ולתת לגלגלי השיניים להאט ממרוצת היום, זה עולם מלואו ומעבר לו.

וזה רץ לי במחשבות ומקבל צורה של משפטים שלמים ברגע אחד מול המראה בשבת בבוקר ועוד כמה רגעים במוצש כדי להקליד טקסט שנמצא איתי כל היום.

להקליד פוסט זה לא סתם, אבל זה גם לא דורש ממני מידי לחשוב כי זה יוצא מבפנים אז המילים פשוט זורמות בקצב מהיר, בלי פילטר, בלי וריאציות מפונפנות למילים פשוטות, בלי לחרטט סיפורי אגדות על נסיכים מושלמים יפי בלורית, אין כאלה.

יש בני אדם, פשוטים ורגילים, עם יתרונות וחסרונות, עם מבט ומבע ומלא רגש. הרבה יותר מכל תסריט הכי מוצלח, הרבה יותר מכל דמות בכל סרט רומנטי מציאותי עד כמה שיהיה.

אגב נסיכים, מי בכלל צריך אחד כזה? מה לנסיך ולשגרת חיים רגילה?

משהו בי אומר לי שאתה ממש קרוב. ממש שלם ומחכה לשעת כושר Unsplash by Alora Grinffiths

משהו בי אומר לי שאתה ממש קרוב. ממש שלם ומחכה לשעת כושר Unsplash by Alora Grinffiths

המציאות היא החיים ביחד הארדקור כזו שיודעים בה שלא משנה מה, זה שניים, גם אחרי הפרפרים ההם. זה להבין שאנחנו שני בוגרים שקיבלו החלטה שהביחד עולה על סך חלקיו,כשהחלקים האלה בעצמם שלמים עד כמה שאפשר.

למה שני שלמים? כי אני לא מאמינה בחצאים משלימים, אני כן מאמינה בבני אדם שבנו את עצמם רגשית שלב אחרי שלב,משוכה אחר משוכה, והגיעו לכדי סמי מקשה עצמית אחת. בני אדם שעברו דבר או שניים ומבינים מה העיקר ובעיקר איך לברור ולהרחיק את הטפל.

זה לא שאני עכשיו איזו מדענית רגשות הא? אך אני יכולה לומר לכם שלגמרי אפשר לדעת מי קרוב לשלם ומי עוד מדשדש בענייני חצאים רבעים ושאר שברים עשרוניים. ומה לי ולשברים עשרוניים בכלל? איפה אני ואיפה מתמטיקה….

אני אומנם לא מבינה מידי בסטטסיטיקות הסתברויות ושאר בעיות חשבון מילוליות אך משהו בי אומר לי שאתה ממש קרוב. ממש שלם ומחכה לשעת כושר. אני מוכנה שתדע,הכי על קו הזינוק;

שמרתי לך חדר בלב בקבוק מים ומגבת פנים, בכל זאת יש לנו חיים שלמים לרוץ ביחד.

 

דנדושה
נכתב על ידי
"יצירה עושים באהבה או לא עושים בכלל", בתאדם פשוטה במנעדי מילים ורגש.
2 תגובות

2 תגובות

 1. רונן ענבר

  31/01/2021 11:25

  לאחר 22 שנות זוגיות ושלושה ילדים משותפים אני יכול להעיד כי זוגיות אינה פשוטה, גם שמוצאים את האחד/אחת, ובטח לאחר שנולדים ילדים.
  לכולנו יש שריטות ובדר”כ שמגלים אותם (שנתיים-שלוש), מתקשים להתמודד עימם. ואם תקחי בחשבון שכל עשור, בערך, משתנה סדר העדיפויות שלנו, היחסים הופכים למורכבים עוד יותר.
  לא מכיר אותך אבל עצתי לך היא לחיות כאילו אין מחר, בצורה שתוכלי להרגיש שלמה עימה. אל תחכי לו, תעשי מה שאת צריכה ולכי אחרי הלב. בסוף הוא יגיע כי בד”כ הוא בסביבך, את רק צריכה לפקוח עין.
  ואם כבר אהבה, אל תתחתני עם משהו שהוא לא החבר הכי טוב שלך (גם אם יש משיכה מטורפת)
  בהצלחה

 2. דנדושה

  02/02/2021 20:56

  התגובה שלך מדוייקת ומרגשת. תודה רבה!

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .