אחר

אינסטגרם של הטבע

גאיה רודנר בורנשטיין
צילום: גאיה רודנר בורנשטיין

כשנפגשתי עם חשבון האינסטגרם הבא לראשונה, נדהמתי. מעבר ל- 125 (כרגע) תמונות המהפנטות, שלא יביישו מגזין של נאשיונל גאוגרפיק, נדהמתי לגלות מי עומדת מאחורי העמוד הכל כך מיוחד הזה.

גאיה רודנר בורנשטיין, רק בת 19, גרה בגבעת ברנר. בגיל 3 וחצי אובחן גאיה אובחנה כבעלת אוטיזם.
“אני בתפקוד גבוה וכל חיי למדתי במסגרות חינוך רגילות, אך תמיד הרגשתי לא שייכת וקצת וקצת בודדה, ומה שמילא את עולמי מגיל 14 היה הצילום.” סיפרה לי גאיה, שלשמחתי הסכימה לשפוך קצת אור על מי עומדת מאחורי העדשה.

 

גאיה רודנר בורנשטיין

צילום: גאיה רודנר בורנשטיין

“אני זוכרת את הדבר הראשון שצילמתי”

“זה היה עוד בפלאפון וזה היה חיפושיות מזדווגות, ומאז אותה תמונה התאהבתי בצילום טבע. בגיל 16 החליפה מצלמה מקצועית את מצלמת הפלאפון, ומאז הכל היסטוריה. בתחילה צילמתי בעיקר ציפורים, אך מלפני שנתיים, הבנתי שהתשוקה העיקרית שלי היא צילומי מאקרו, כלומר, צילום של בעלי חיים קטנים- חרקים (כולל פרפרים), עכבישים, וזיקיות.”

 

 

“סוג צילומים זה מאוד מאתגר ולא קל”

“לפעמים אני מנסה להשיג תמונה מסוימת במשך יום שלם ושעות ארוכות של המתנה ליד האובייקט, וכמובן, לעיתים אני גם לא מצליחה לצלם את מה שרציתי. נדרשים הרבה סבלנות אורך-רוח כדי להצליח לתפוס תמונות יפות וכאלו שמביעות סיפור, כגון, הזדווגות של פרפרים או טריפה של חרקים. אני הכי אוהבת לצלם פרפרים ועכבישים. המצלמה שבה אני משתמשת היא Canon 750D עם עדשה ייעודית לצילומי מאקרו- Canon 100mm.”

 

בעתיד מתכננת גאיה למכור את הצילומים בתקווה להתפרנס מהמקצוע. לי יש תחושה שהיא הולכת לעשות זאת בענק.

בהצלחה

 

A.Blogger
נכתב על ידי
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .