בלוג אישי

הגיע הזמן שנשים יבינו בכדורגל (הכניסה לגברים אסורה)

כדורגל
קרדיט: Aphiwat chuangchoem - Pexels

מתעניינת/ יוצאת/ נשואה/ בת זוג של גבר אוהד כדורגל ושמעת יותר מידי פעמים לאחרונה שהערב זה משחק העונה? לא מבינה עדיין מה זה נבדל? לא מצליחה להבין מה ההבדל בין קרן לחוץ? כנסי למדריך

תיאור מקרה: לכל חובב כדורגל ישראלי יש שתי קבוצות שהוא אוהד- האחת בארץ והשנייה בחו”ל. אם נפלת על אוהד כורסה +בירה+ גרעינים, כזה שרואה את המשחקים בבית- יצאת בזול, אם נפלת על פנאטי שנוסע למשחקים, לובש חולצות ומניף צעיפים- את כבר בבעיה אחרת.

הסבר גברי: בארץ אפשר לחוות את הכדורגל מקרוב, לאהוד קבוצה עולמית זה הכדורגל ברמה הכי גבוהה- מושא הערצה עבורם.

הסבר נשי: תחשבי שאת בחורה נוחה שעושה “שופינג” בקניון הסמוך לביתך או באינטרנט לעומת בחורות שטסות לטיול שווקים וקניות בחו”ל (כי בזארה יש דברים אחרים מהארץ [כן, בטח])

פתרון לבעיה: אם הוא מאלה שטסים למשחקים תצטרפי אליו לשופינג. אם זה סבבה עבור משחק כדורגל זה סבבה עבור קניות.

 

אישה בחליפה אדומה וכדורגל

קרדיט: RF._.studio – Pexels

 

תיאור מקרה: הוא חוזר הביתה ואומר לך “מאמי, הערב יש משחק, לא סתם משחק- משחק העונה” פעם השבוע בממוצע. פעם זה הדרבי הגדול, פעם זה גמר גביע, פעם זה ליגת האלופות ופעם זה גמר ליגת נוער מחוז דרום.

הסבר גברי: יש הרבה ליגות. לליגת האלופות מגיעות כל הקבוצות האלופות של כל המדינות למשל מהליגה האנגלית/ הספרדית/ האיטלקית וכו’ מגיעות כמה קבוצות להתחרות זו מול זו, לגביע אופ”א (התאחדות הכדורגל האירופאית)- מגיעות קבוצות שמחזיקות גביע וסיימו בליגות שונות לפי דירוגים שונים שמחליטה כל מדינה, בכל ליגה יש גם את הליגה עצמה וגם טורניר של גביע כך שבסוף העונה יש קבוצה שזוכה באליפות ובמקביל אחרת זוכה בגביע. אם זו שזכתה באליפות זוכה גם בגביע זה נקרא “דאבל”. דרבי אגב זה משחק בין שתי קבוצות מאותה העיר שלרוב יש ביניהן יריבות גדולה, בעיקר בין האוהדים ויש משפט ידוע שאומר “לדרבי יש חוקים משלו”- גם אם קבוצה אחת פייבוריטית והשנייה מדשדשת בטבלה, בדרבי הכל יכול לקרות זו לרוב מלחמה גדולה.

הסבר נשי: אל תשאל מה קרה לי היום!! (כל יום)

פתרון לבעיה: שתי טלוויזיות בבית או לשלוח אותו לראות אצל חברים.

 

כלב וכדורגל

קרדיט: Dids – Pexels

תיאור מקרה: הוא צועק על הטלוויזיה במהלך משחק כדורגל ואומר מילים שאין לך מושג מה המשמעות שלהן כמו: נבדל, קרן, חוץ, כרטיס צהוב, כרטיס אדום, בעיטה חופשית, פנדל והקוון /השופט בן זונה!

הסבר גברי:
נבדל- כששחקן ההתקפה מקבל מסירה בזמן שהוא נמצא מאחורי השחקן האחרון של ההגנה של הקבוצה היריבה. מה שקובע הוא מתי נבעטה המסירה לעבר השחקן.
קרן- אם הכדור שנבעט לכל שחקן לכיוון השער יוצא לכיוון הקו עליו עומד השער (בין שני הדגלים) זוהי קרן לטובת הקבוצה שתוקפת.
חוץ- אם אותו הכדור של הקרן יצא לכיוון הקווים לרוחב המגרש- זה חוץ. אם שחקן מקבוצה א’ נגע אחרון בכדור החוץ שייך לקבוצה ב’.
כרטיס צהוב- כאשר שחקן מבצע עבירה גסה או עשה משהו שהשופט רואה ברוח לא ספורטיבית השופט רשאי לתת לו כרטיס צהוב כאזהרה.
כרטיס אדום- השופט יכול לתת לכל שחקן שני כרטיסים צהובים, כאשר הכרטיס הצהוב השני הופך מיד לאדום ומביא להוצאת השחקן להרחקה מהמגרש ומשאיר את קבוצתו עם שחקן חסר. במקרים של עבירה חמורה רשאי השופט להוציא אדום ישיר (בלי אזהרה של כרטיס צהוב לפני).
הרחבה- סביב השער יש שני סימונים- האחד רחבת ה- 16 מטר והשנייה הקרובה יותר לשער- רחבת ה-5 מטר.
בעיטה חופשית- כששחקן מבצע עבירה על שחקן היריבה כשהוא נמצא מחוץ לרחבה תינתן לשחקן בעיטה חופשית, כלומר המשחק עוצר והוא מקבל את הכדור מהנקודה בה בוצעה העבירה להמשך המשחק ושחקני הקבוצה השנייה צריכים להיות במרחק של לפחות 9 מטר מהכדור.
בעיטת עונשין/ פנדל- אם בוצעה עבירה על שחקן כשהוא נמצא בתוך הרחבה (מה-16 לכיוון השער) יקבל השחקן בעיטת עונשין – של השחקן מול השוער.
הקוון/ השופט בן זונה- הכי קל לקלל את השופט והקוון, בעיקר אם האוהדים חושבים שטעו, זריקת קללה לאוויר היא מעין פריקת זעם ועצבים ולצערנו זה

הסבר נשי: אין לך מושג כמה מילים ומונחים נשיים יש שאין להם מושג מה ההבדל ביניהם כמו למשל מה ההבדל בין תחתונית לתחבושת נשית, מה זה ‘סטילטו’, למה את צריכה גם מייק אפ וגם פודרה וגם קונסילר, מה זה בכלל קונסילר?? מה זאת אומרת קרם פנים וקרם עיניים? העיניים הם לא חלק מהפנים? ועוד… ועוד… כל אחד ואחת עם עולם התוכן שלהם.

פתרון לבעיה: גזרי ושמרי את הכתבה או שתזכרי אחת לתמיד, אי אפשר לשאול בכל משחק שוב ושוב את אותה השאלה ולבקש הסבר לגבי מה זה נבדל, אין להם סבלנות לזה, בטח לא במשחק העונה.

 

חן בוקר אמר
נכתב על ידי
חותכת דק, בעיקר בולשיט ומצד שני רכה כמו חמאה שנמסה בשמש. פורקת בכתיבה במקום ללכת לפסיכולוגים. עושה סושיאל מדיה, יחסי ציבור ותוכן ולא רק בדיבור אשדודי. אמא של אבשלום שושי, נשואה ומאוהבת בשי וג'יימי דה דוג
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .