בלוג אישי

אורח חיים, מיינדסט ומה שבינהם- ארמון ורסאי והגישה המלכותית

קרדיט: João Gustavo Rezende -Pexels

“לא, לא בא לי לחזור שוב לארמון ורסאי. נכון שהוא יפה אבל היינו בו שנה שעברה בטיול בפריז” אמר לי בעלי האהוב, כשהיינו לפני חודש בפריז בזכות זה שהעברנו את השנה האחרונה בגרמניה, חודש לפני שחזרנו לארץ.

אבל אני כל כך אוהבת את המקום הזה. אולי כי גם אמא שלי מאוד אוהבת אותו. אמא שלי חולמת לבקר בפריז אך מעולם לא יצא לה והיא מאוהבת בצרפת של פעם, בהיסטוריה ובלואי ה14, מלך השמש, הרקדן והאמנותי בעל הרגליים הארוכות והיפות שהיה הראשון להעניק חסות לאמנים ויוצרים שנחשבו באותה תקופה אוכלוסייה נחותה.

ועכשיו עם “המקרונה” לא ברור מתי אוכל לטוס לשם יחד איתה. כן, מקרונה. מבטיחה לגלות בסוף הפוסט למה אני קוראת ככה לוירוס שמשגע את העולם. למזלי גם אני כמו בעלי, ניחנתי בכושר שכנוע טוב ואכן יצאנו מפריז באחד הימים ברכבת לעבר הארמון היפהפיה שנמצא במרחק נסיעה של כשעה ברכבת מפריז.

שערי הכניסה בצבע זהב, השומרים האלגנטיים וההוד והדר עוציי הנשימה של מבנה הארמון מבחוץ הם חזות בלתי נשכחת המבשרת כמה מדהים הוא גם מבפנים. בארמון ורסאי הצרפתי תוכלו לעבור מחדר לחדר, חדרים שהיו שייכים למלכים ומלכות בהיסטורית צרפת. חדרי שינה מפוארים, אולמות ריקודים ואורחים, חדרי עבודה או המתנה והכל יפיפה בצורה בלתי רגילה (ראו תמונות וסרטונים בפוסט). התקרות הגבוהות מצוירות בסגנון כנסייתי עם מלאכים וקדושים מהתרבות הנוצרית ונברשות מרהיבות תלויות בחלק מהחדרים. יותר מזה, יש את “אולם הנברשות” המרהיב והמפורסם עם מראות ועיצובים מוזהבים ונברשות (שנדלירים) מהפנטות ביופיין. כמובן בכל חדר ואולם כתובה החשיבות שלו בהיסטוריה הצרפתית.

אני חובבת ארמונות באופן כללי. משהו בווייב המלכותי והאצילי חודר אליי וממלא אותי בהוד, מלכותיות ואצילות.

אני חוזרת להרגיש מחוברת לעצמי, נסיכה או מלכה חשובה וזה משפיע לא רק על ההליכה ושפת הגוף שלי אלא גם על הדיבור והחשיבה. האם מלכה היתה מדברת לעצמה לא יפה או בחוסר ביטחון? האם הייתה מזלזלת בעצמה או ביקרים לה? מלכה אמיתית כמובן צריכה לבטא מלוכה גם מבפנים וגם מבחוץ. המחויבות לעם, לאנשים, לחייך ולשמח. להעניק השראה ותקווה. לחשוב איך לתת חיים טובים יותר לתושבי הממלכה ואיך לזכות באמונם.

כמובן שיש לצערנו דוגמאות שליליות למלוכה אך מבחינתי מלוכה אמיתית חייבת להיות מלאה בטוב ואהבה. בתפילות דתיות קוראים לאל- מלך. מלך מלכי המלכים. וגם ליהודים בני ובנות מלך. ואני מאמינה שזה כך גם בדתות אחרות.

מדוע? כי מבחינת עולם הרוח (לא רק הדת) הבורא, האל הוא אור אינסוף שכולו טוב ואהבה. זאת אומרת המלך הגדול מכולם רוצה רק בטובתנו והצלחתנו ורוצה שנהיה מאוחדים. ואנחנו צריכים להיות ביטויים של כל הטוב הזה. (על פי הקבלה). וכך מבחינתי אמורה להיות מלוכה אמיתית. מלאה באור, טוב ואהבה כלפי עצמינו, כלפי אחרים וכלפי כל הבריאה- בעלי החיים והטבע.

זה גם אומר שעלינו ללמוד לאהוב את עצמנו ולדבר לעצמנו יפה ולסמוך על עצמנו ולהיות קשובים ללב ולאינטואיציה שלנו ולסימנים מסביב. להיות רגישים לאחרים ואלינו.אם אני מלכה עם ממלכה (ומדמיינת שארמון ורסאי המרהיב הוא הבית שלי!) איך אתנהג? האם מה שאני עושה עכשיו עומד בקנה עם המלכותיות האמיתית שלי? האור בתוכי? או שזה ההפך מאור וההפך מאצילות ונסיכותיות?

אלבום פרטי

בעיניי אלו שאלות מעניינות שיכולות לכוון אותנו לחיות חיים טובים יותר ובעלי משמעות רבה יותר.

“אמא את בטח תרצי לגור בארמון ורסאי!” אמרתי לה בטלפון.

“בעיה. זה ארמון קיץ של המלך לואי ובחורף קר בו. חוץ מזה אין שם שירותים. פעם לא היו”. ענתה לי אמי.

וואט?! חיים בלי שירותים?! אכן. למלך ולמלכה היו מביאים סירים עבור צרכיהם. המשרתים בטח התפוצצו באוויר… (או מאחורי שיחים נסתרים בגני ורסאי המדהימים).

טוב אז אולי בארמון ורסאי לא נתגורר אבל אם ההר לא בא אל מוחמד, מוחמד בא אל ההר.

נביא את הארמון אלינו, אל תוך ליבנו ונצבע את חיינו בצבעי זהב מהממים, נצייר ציורים של קדושה, הוד והדר, ביתנו, גופינו ונפשנו יהיו מעוצבים כמו ארמון ותחושת יופי תמלא את המציאות שלנו.

לא מזמן שמעתי מישהי שמלמדת קבלה תודעת הנסתר אומרת ש- ואהבת לרעך כמוך לא אפשרי בימינו כי רוב אנשים לא יודעים לאהוב את עצמם בכלל. אז אולי זה הזמן לנסוע לארמון ורסאי המרהיב ולהתאהב בעצמנו דרך יופיו המיוחד של הארמון ולו ליום אחד.

כמובן יש גם את גני ורסאי, שבביקור הקודם נכנסנו אליהם בלי בעיה אך הפעם דרשו מאיתנו לחכות עד שהשעה תאפשר להיכנס בחינם כי כביכול כרטיס המוזיאונים הצרפתי שלנו לא היה תקף לגנים (שוב וואט?! ארמון כן וגנים לא?! איפה זה כתוב??) ולכן נכנסנו רק כשאפשרו ולא יכולנו הפעם ליהנות הרבה זמן מהגנים כי המזרקות הקסומות היו כבויות והתחיל גשם מלווה ברוח חזקה שכמעט העיפה אותנו בכל הצמחייה הפורחת והיפה שם. נאלצנו בפעם הזאת לברוח לפני שנקפא.

טוב נו, לפחות טיילנו ארוכות בגנים האלה בטיול בפריז שנה שעברה.

יאללה מקרונה תעברי מהעולם כדי שכולם יוכלו לטוס לארמון ורסאי!! (-:

נ.ב הבטחות יש לקיים. השם מקרונה נולד ממורי קבלה שלא רוצים לתת תוקף למחלה ולא רוצים לייצר הזדהות אצל אנשים איתה.

כי כשאתם אומרים “מקרונה” המוח ישר חושב על מקרוני וגבינה או אולי על ריקוד המקרנה? (-:

אותי זה משעשע!

תודה שקראתם

https://www.youtube.com/watch?v=T4-PebPXgkE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3kSItqpxA-dLwelzw8u0PeFu0J8N_IE_Zhp8cV94G_TeWmiO67QGvZ2H8
וידאו ארמון ורסאי אלבום פרטי

 

אלכסנדרה פ.
נכתב על ידי
שחקנית שהיא גם בלוגרית, זמרת שגם מנגנת. כותבת על לייף סטייל וספר בהמשכים.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .