בלוג אישי

חיים עם מגבלה

קרדיט: Pexels

אנשים חושבים שכזה נורא לחיות עם מגבלה פיזית, אבל לא. כי אני בעצמי חי עם מגבלה פיזית. נכון שקשה בחיים אבל אני לא מתלונן.

טוב אתם בטח לא מכירים אותי אבל אתם תכירו אותי ואולי חלק מכם מכירים אותי מכתבות שפורסמו בערוצים 11 ו-12 עם סקאזי (אשר סוויסה). לא באתי לכתוב עליי ועל אשר  הפעם (את זה אכתוב פעם הבאה). קוראים לי שניר בר-חנין, מבאר שבע, בן 31 ואני רוצה לכתוב על המגבלה שלי ואיך אני מתמודד איתה ביום יום.

יש לי שיתוק מוחין (CP). בגיל 4 חודשיים תקף אותי חיידק אלים ולא הגיע לי חמצן למוח, כתוצאה מכך, נהייתי מוגבל פיזית. עברתי מלא ניתוחים בחיי, לא זוכר כמה אפילו אבל עברתי מלא. יש לי פלטינות בכל הגוף, מלמעלה עד למטה. אני חושב שלכולנו יש מגבלה כל שהיא, לא בהכרח פיזית, כן? בכללי אני מדבר.

כשאני יוצא למקום כלשהו, נגיד קניון, ילדים מביטים עליי כאילו נפלתי מן הירח. עכשיו, יש לי יד כמו של עכביש, אחד מהילדים בא אליי ושואל, “מה קרה לך ליד?” עכשיו לכו תסבירו לילד קטן מה קרה לך. אז עלה לי רעיון. אני מת על גיבור על והוא…. ספיידרמן. כן, כן, זה אולי מצחיק אבל מאז שכל פעם שילד שואל אותי מה קרה לך אני עונה שאני ספיידרמן ועושה לו עכביש ועם זה אני מתמודד לא רע.

יש לי הורים מהממים שאוהבים אותי ודואגים לי. קרה לי פעם אחת כשנסעתי עם ההורים שלי לתל אביב, מישהי אמרה עליי “יואו איזה מסכן הוא” ואמא שלי התעצבנה עליה ואמרה לה שתסתכל על הילדים שלה ועל עצמה. אני גאה בהורים שלי, בזכותם הגעתי לאן שהגעתי, אבל גם בזכותי, כן? והדבר שאני הכי שונא זה סטיגמות של אנשים!

סטיגמות של אנשים

אני חייב לשתף אתכם במשהו אישי. יש לאנשים תמיד סטיגמות, למשל כשאומרים לנו שאנחנו “מסכנים” או ש”לא מגיעה לנו זוגיות” וכדומה, הם טועים! אנחנו כמו כולם, שווים בין שווים ואנחנו רוצים לחיות כמו כל בן אדם בעולם. זה הורג אותי  הסטיגמות האלו ואתם יודעים מה? אני גאה שנולדתי עם מגבלה כי אני יכול להתבטא ולהילחם על הזכויות שלי ואני שמח שאני עם מגבלה פיזית, אני עושה הכול כדי שאנשים יזכו לראות אותנו כשווים בין שווים ואני גם מעביר הרצאות על החיים שלי.

אחרי ההרצאות ניגשים אליי אנשים הם אומרים שאני השראה בשבילם, אתם יודעים מה זה נותן לי?

כוח להמשיך לעשות את ההרצאות האלו ולהראות לכולם שגם אני וכל אנשים עם מגבלה פיזית, קוגניטיבית, נפשית וכדומה… להראות לכולם מה אנחנו מסוגלים לעשות ואני חושב שלכל אחד יש ייעוד בחיים לא משנה אם הוא מוגבל או לא, לכולם יש שיוויון זכויות ואני אלחם עד הסוף על הזכויות שלי ושל האחרים כי גם אנחנו בני אדם.

למרות המגבלה שלי אני מאושר

אני שמח שנולדתי עם מגבלה. אני חי טוב, אני עושה מוזיקה אלקטרונית, כותב תסריטים, אני חייב להגיד שזה לא כזה נורא להיות עם מגבלה. הרי כולנו עם מגבלה, לא?

לכל אחד יש את השריטה שלו בסופו של דבר.

תעריכו את מה שיש לכם, תגידו תודה, תחייכו לעולם, העולם יחייך אליכם בחזרה אני מבטיח לכם. אושר עילאי זה הסוד של החיים. למרות המגבלה שלי אני מאושר. למדתי להעריך את החיים שלי כמו שהם. נכון שהם קשים, אבל צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה. תאמינו לי שהחיים טובים כמו שהם, זה הכל בראש!

 

snir
נכתב על ידי
אני שניר, יש לי שיתוק מוחין (CP) מוזיקאי יוצר מוזיקה אלקטרונית, מרצה, מצייר, רואה את החיים בצורה שונה מכולם... נהנה מהחיים.
3 תגובות

3 תגובות

 1. Avatar

  יובל

  18/02/2021 15:10

  שניר אתה אלוף עולם , השראה גדולה לי ולהמון אנשים אחרים .

 2. Avatar

  גיטה חמץ

  18/02/2021 16:22

  כל הכבוד שניר על הכוח ועל האומץ שיש בך👍

 3. Avatar

  מעריצה מס' 1

  28/02/2021 01:14

  שניר, אתה השראה לכולם! עם החיוך הכובש שלך, אין לי ספק שאתה נכנס לכל מי שרואה אותך עמוק בתוך הלב 🌺

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .