בלוג אישי

התבוננות פוליטית

מי זוכר בחירות, קרדיט: PEXELS,cottonbro

זוהי תקופת הבחירות הריקה ביותר של השנים האחרונות. נראה שהציבור נהיה כל כך עייף ממפלגות אווירה ומשקרים שהטיחו בו שפשוט כבר לא בא לו להתלהב מהבחירות. אנשים לא באמת זוכרים מתי זה קורה ולמה ואיך. ערוצי החדשות ואתרי האינטרנט מנסים לשלהב אותנו בכוח והאמת זה מרגיש מאולץ. איחודים הם כבר לא באופנה, פירוקים על ימין ושמאל, פרישות של פוליטיקאים שאף אחד לא האמין בהם ובכללי זה מרגיש כי אף אחד לא מבין מהי הסיבה לבחור במישהו

ריצת מרתון

הפוליטיקאים רצים כמו רצי מרתון בין הפלטפורמות השונות. הם אפילו הגיעו לטיקטוק. אלוהים יודע אחרי מה הם רצים. הבוחרים לא מחכים להם שם בקו הסיום. ההרגשה היא שכל פוליטיקאי הולך על ה’בייס’ הבטוח שלו. אם יזלוג טיפה לאזור חוסר הנוחות הרי שיראו בו בוגד. דוגמת איבתיסם מראענה ממפלגת העבודה היא מצוינת. במקום להיות לצידה ולהגיד כי חופש הביטוי חשוב במדינה, מנסים לסמל אותה בתור הגולדה של הערבים. אותו דבר איתמר בן גביר. האמת שאני מתגעגע לימים בהם פוליטיקאים אמרו את האמת שלהם בלי ממלכתיות.

הבחירות האלה הן בסימן ניסיון להביא שינוי. פתאום כולם נגד ביבי וכולם רוצים אחדות. כל פוליטיקאי שני מנסה להראות שהוא אחר- ממשלה שפויה (לפיד), מנהיגות אחרת (בנט), לא מזגזג (ליברמן), כאילו הבוחרים לא היו בסרט הזה כבר. ואולי בעצם אנחנו מרגישים לא שייכים לכול השינוי שמדברים עליו כול הזמן.

פוליטיקאים משעממים, קרדיט: PEXELS,August de Richelieu

זמן מת

הבחירות מגיעות בזמן מת, קורונה וחולי נמצאים מסביב. אנשים עסוקים בלדאוג על כסף, חינוך, מתי תהיה חתונה או הופעה. בחירות? התחושה היא כי זה כבר לא בראש סדר העדיפויות. זה גם קשור לכך שאנחנו נמצאים בבחירות רביעיות. השיח הוא בכלל על חיסונים וראש ממשלה במשפט ואיראן האויבת התמידית שמאיימת לכבוש אותנו. בחירות? חפש אותי בסיבוב.

אין שלטים בצמתים ואין באמת קמפיינים ואף פוליטיקאי לא באמת מצליח לחדש. עד מתי מירי רגב שזורקת חוסר דיוקים לאוויר? עד מתי נדבר על לשון הנקבה של מירב מיכאלי? עד מתי נהמר על לפיד בתור ראש ממשלה, לא היינו בסרט המוזר הזה כבר?

בשבועיים הקרובים אנסה להביא מסקנות של אדם מתבונן מהצד על הג’ונגל המטורף של הפוליטיקה הישראלית, יהיה פוליטי, הכול פוליטי.

בחרו בבלתי בחיר, קרדיט: PEXELS,cottonbro

Sharon filmmaker
נכתב על ידי
שרון Filmmaker, חי בסרט, ללא סוף, ללא התחלה, עם הרבה ביקורת וקצת תקווה
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .