בלוג אישי

רשימת מכולת? אז שתישאר בסופר!

קרדיט: Phuong Tran- Unspalsh

התכונות שלנו הן לא מוצרים. אי אפשר לקבוע מראש את הערכים שיינתנו לנו. זה מה שעלה לי לראש כאשר ראיתי עוד אחד מיני רבים של פוסטים בקבוצות ההיכרויות בפייסבוק בהן בחורות רושמות סל של תכונות שהן רוצות שיימצא בגבר חלומותיהן

פעם, בתקופות קצת יותר נורמליות אך לא מאוד רחוקות, זה היה נורא הגיוני ואפילו שכיח להכיר בחורה במציאות. כן, סתם ככה, בחיים עצמם. בתקופת הלימודים, בחדר הכושר או אפילו במהלך חופשה בחו”ל. בואה של הקורונה רק הרחיבה את התהום שנוצרה בעולם הדייטינג ולמעשה חיסלה כל אפשרות לתקשורת בין-אישית עם בחורה. עד שאתה כבר מכיר מישהי ברשת, ואפילו מגיע לידי קבלת הטלפון הנכסף אתה מבין שהתחילה תופעת “גוסטינג” מצידה ושנוצרו אצלך ציפיות שווא והדרך עוד ארוכה ומפותלת.

אני יכול להבין את התופעה, אבל לא מקבל אותה. אם כבר הקדשת כמה דקות לדבר עם בנאדם לצורך מטרה משותפת ואפילו הבאת לו את הטלפון, סימן שהוא מוצא חן בעיניך באיזושהי צורה- במראה, בלבוש, בעצם זה שאין לו קרחת כשהוא מעל גיל 30. אז רבאק, לא תקדישי עוד כמה דקות להגיד לו שאת פחות בעניין, שזה אגב לגיטימי לחלוטין. תקראו לי תמים, אבל אני מאמין שזה יכול רק לגרום לו להעריך אותך עוד יותר.

מעבירים לערוץ ההיסטוריה…

לפני כמה שנים, כחודשיים לאחר סיום קשר רציני, החלטתי לעזוב את בית הוריי ולעבור למרכז, במטרה לצאת לדרך חדשה, עצמאית יותר שתהווה פתח לתחילת זוגיות. זמן קצר לאחר שעברתי הכרתי מישהי במציאות (אתם מאמינים?) והתחלנו לצאת במשך כמה חודשים, אך משהו בקשר הרגיש חסר והחלטנו לסיים את זה בצורה יפה, ללא “גוסטינג”. בדיעבד, אני מעריך אותה על כך שזה הסתיים בצורה הזו. התקופה הזו איתה ביחד, גרמה לי להבין את ה”דרישות” החדשות של בחורות בעולם מודרני, אבל קצת פחות מציאותי.

כשנה לאחר מכן, התחלתי להסתמס עם “הבחורה”. אותה בחורה שבתקופת התיכון אני הגדרתי אותה כ”פצצה” ותכל’ס, גם בהגיעי לגיל 30 אני עדיין חשבתי ככה. במהלך אותם ימים, נפגשתי עם חבר טוב לארוחת צהריים ואמרתי לו שהוא הוא עומד לשמוע את “ידיעת העשור”, שאני קבעתי דייט עם אותה בחורה. הוא היה בהלם וכמובן אמר לי, “לך על זה!”. לפני שהבנתי מה קורה, התקליט התחיל “לנגן” ותוך מס’ חודשים קטן כבר הייתי בן בית אצלה בבית ההורים וחשבתי ש”וואלה, זכיתי!”. בכל זאת, מי לא דמיין לעצמו פעם אחת בחייו לצאת עם ההידלקות הראשונה שלו בתיכון. חרשנו את הארץ בטיולים זוגיים, היינו בחו”ל, המשפחות הכירו אחד את השני ומהצד ומבפנים, לפחות מבחינתי, זה נראה כמו סיפור מהאגדות.

כשעברנו לגור ביחד, הבנתי שזה לא רק סיפור העשור אלא שזה הופך להיות חלק מהמציאות. והאמת, נהניתי מכל רגע. כשהעניינים נהיו יותר רציניים והגיעה לידינו ההבנה שאנו נמצאים ברשות עצמנו בדירה ואנחנו האחראיים הבלעדיים לזוגיות שלנו, צץ לו פער שלא דובר עליו עד אז בקשר, פער בציפיות אחד מהשני- מכל הבחינות. את הפער הזה כבר לא היה ניתן לגשר ותוך חודש, המסיכות ירדו, ה”פצצה” נוטרלה וכל אחד הלך לדרכו.

בחורה שולחת יד לאחור לגבר

קרדיט: Daniel Frank- Unsplash

עולם הדייטינג הוא לא סופרמרקט

בו אפשר לבחור איזה מוצר שרוצים ומקסימום לזרוק במידה ולא רלוונטי. אין בו מוצרים. יש בוא אנשים שמביאים איתם אופי, גישה ואישיות שונה. החכמה בזוגיות היא למצוא את השפה המשותפת שרק אתם מכירים ולדעת לגשר על כל הפערים האלו.

מכל תקופות הזוגיות שלי למדתי המון. למדתי לשתף, להעריך, לכבד, להבין שלא כל הנוצץ זהב ומעל הכל למדתי ש”הכל לטובה” זו לא סתם קלישאה.

 

ערן ויצמן
נכתב על ידי
ערן, בן 31 מעיר האורות AKA, ראש העין. בצאת החמה אני עוסק במערכות מידע ובצאת הנשמה, צצה לה יכולת הכתיבה. אני אוהב לכתוב על דייטינג, זוגיות, טכנולוגיה, סושיאל מדיה ועל כל מה שמתחולל בראשו של דור ה-Y.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .