בלוג אישי

המסע

מסע
מלי זנזורי מדריכת טיולים בחו"ל

לא סתם המילה העברית למסע נשמעת כמו המילה משא. מסע תמיד מתחיל בצעד אחד קדימה ונמשך אלפי צעדים (לא אני אמרתי). מסע שהוא ברור לכם וידוע מראש, ההתחלה-האמצע-והסוף שלו ומה תעברו בדרך אינו מסע. מסע בלי מטרה אמיתית אינו מסע, לא מטרה פשוטה וקלה להשגה אלא כזו שנראית רחוקה, אך עם זאת אפשרית, מחוברת אל המקום הפנימי שלך כאדם אך מלאה באי וודאות לגבי האפשרות להגיע אליה, מסע בלי התמודדות עם מכשול, ספקות, היסוסים, פחדים, דחפים, כישלונות והצלחות רגעיים אינו מסע… מסע שאינו משא על הכתפיים על הלב על הגוף ועל הנפש אינו מסע

אחרי שניסיתי לדייק מה הוא לא מסע, אחלק את המסע של הגיבור או הגיבורה לשניים.
החלק הראשון של המסע הוא חיבור לעצמך – מה יש לך? ומה אין לך? במה אתה חזק ברור, בהיר ובעל יכולת ומהן נקודות הקושי שלך, הכרות עם עצמך היא תנאי בסיסי כי אם לא, כמו רוקי שרוצה לחזור לזירה ולהתאגרף… תחטוף את המכה הראשונה כבר בסיבוב הראשון של הקרב הראשון ולא תמצא את הכוח לקום.
החלק השני השני של המסע הוא מה חסר לך אחרי שיש לך חיבור לעצמך.

אישה תתחבר קודם ליסודות הנשיים בהוויה שלה או תתחבר ליסודות שמרכיבים את הזהות הייחודית שלה ממש כמו ‘בילבי’ שנמצאת במסע להוכיח לחברה שיש לה כל מה שהיא צריכה בכדי להסתדר בכוחות עצמה המסע שלה הוא הוכחה לחברה בחוץ שאפשר גם אחרת (אני התחפשתי לבילבי בגיל שש כי אהבתי את הדמות שלה שהייתה כל כך שלמה עם עצמה עד שהייתה מסוגלת להתמודד עם כל קושי שהחברה הציבה בפניה).

גבר יתחבר ליסודות הגבריים שלו ואז יתחבר ליסודות נשיים שחסרים לו ממש כמו דמותו של ‘הענק וגנו’ הענק שידע את ערכו המאיים כענק וגילה שללא חמלה, קבלה, הכלה ואהבת אדם אין משמעות לכוחו. לא בהכרח היכולות שעזרו לו בתור ענק להגדיר את גבולותיו עזרו לו בחלקו השני של המסע כשגילה שכוחו מוגבל ואינו יכול לאיתני הטבע והוא זקוק להביא אל המסע משהו אחר שקשור בראיית האחר, עזרה, חמלה, ושבירת הגבולות שבנה בינו לבין הסביבה .במקרה שלו המסע שהוא עבר לא היה קשור בחציית נהרות והרים והתמודדות בקרבות אלא בשינוי פנימי וויתור וכיוון חדש.

צאו למסע …

מסע

צילום עדי ברשי

BOAZ BARSHAY
נכתב על ידי
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .