בלוג אישי

כוח נשי: האישה ששינתה את חיי מבלי לדעת

האישה ששינתה את חיי
האישה ששינתה את חיי. עיצוב שלי מתוך "קאנבה"

“איזה צבע תרצי שאמרח לך היום?” היא שואלת אותי.

העפתי מבט בודד במניפת הצבעים שלה, וחיש מהר עניתי בטון החלטי שהיום מתחשק לי אדום. יכולתי לראות שהיא התפעלה מההחלטה המהירה שלי, בטוח באות אליה מלא נשים שלוקח להן שעה לבחור צבע. חדר הטיפולים שלה הוא בעצם חדר בקיבוץ שהוסב לקליניקה, הוא ממוקם בקיבוץ הצפוני והירוק שאני גרה בו, הוא לא מעוצב בקפידה- אך שוררת בו אווירה חמימה ונעימה, החיוך שלה הפך את האווירה לכזאת.

היא התבוננה בי עמוק לתוך העיניים, ואני הרגשתי שהיא מתבוננת ישר לתוך הנשמה שלי. “אז מה את עושה בחיים?” שאלה, והרגשתי שהיא באמת מתעניינת. “פיטרו אותי מהעבודה בעקבות הקורונה, ובגלל זה עברנו לכאן- אבל לפני כן עסקתי בתחום הפרסום והתוכן”- השבתי בטון מתנצל. העיניים הגדולות שלה נפערו, והיא אמרה לי שאמנם אין משרות בתחום הזה בצפון (מה שכבר ידעתי), ושאלה למה שלא אפתח עסק עצמאי. עניתי לה שזה נראה לי פחות מתאים, ולא בטוח שאדע להתנהל בתור עצמאית אחרי שנים בתור שכירה, ושבגליל העליון יש המון משרות של הדרכה עם ילדים ושאני חושבת ללכת על התחום הזה.

“שלא תעזי!” היא ממש צעקה לעברי.”

את, כמו שאני רואה אותך לא מתאים לך לעבוד עם ילדים” אאוצ’, קצת נעלבתי. והיא המשיכה: “שלא תביני לא נכון, זה לא שאת לא נחמדה, פשוט יש לי מין תחושת בטן שאת ממש מוכשרת בתחום שלך- ויש לי עין לזה, אני לא בעד שנשים יעשו הסבה לתחום שהן בכלל לא אוהבות רק כי הן לא מוצאות עבודה! את חייבת להמשיך לנסות”. פאק! אם הבחורה הזו לא הייתה קוסמטיקאית היא בוודאות הייתה פסיכולוגית, או מינימום קואצ’רית.

קוסמטיקאית

פסיכולוגית במסווה. צילום: pexels, cottonbro

מאיפה היא יודעת את זה כל זה? זה קצת הרגיז אותי. אבל באותה נשימה ידעתי שהיא צודקת, ושאם אלך לעבוד עם ילדים זה רק כי ממש אין לי ברירה. אבל בכל זאת אמרתי “אני לא מסכימה איתך, אני חושבת שאהיה נפלאה עם ילדים, את לא מבינה כמה אחיינים שלי אוהבים אותי”. כמה גאווה הייתה בתשובה שלי, משום מה רציתי שהיא תאמין לי.

אבל היא לא האמינה, היא המשיכה בשלה ואמרה “תקשיבי, חבל! באמת חבל, את נראית לי סופר אינטליגנטית- את מתבטאת בשפה כזאת שלא כולם מבינים, ויש לך עיניים חכמות, אני מרגישה שאת מהאנשים האלה שיודעים מה הם עושים, ואם בחרת במקצוע הזה כנראה שיש לזה סיבה מספיק טובה”.

הנחישות שלה הפתיעה אותי, הבנתי שהיא לא הולכת לוותר לי.

הגעתי אליה אחרי כמה חודשים טובים של אבטלה, בתקופה שהייתי מרוסקת נפשית והרגשתי שאני עומדת לשקוע בדיכאון עמוק. המעבר הזה לצפון, הרחק מהמשפחה והחברים ועוד ללא עבודה כמעט הכניע אותי. אבל הפגישה הזו לא הייתה סתם, הרגשתי כאילו מישהי באמת רואה אותי- בלי בכלל להכיר אותי, היא הזכירה לי מי אני ומה מקומי בעולם ולמה חשוב שאלחם.
היו אנשים סביבי שניסו לשכנע אותי ללכת לעבוד באיזה עבודה זמנית כזו עד שאמצא משהו, אבל ידעתי שאם אתחיל לעבוד במשהו כזה, אני כבר לא אתרכז בלחפש עבודה, ואולי אפילו אשכח מי אני באמת. אפילו השארתי קורות חיים למשרה של הדרכה עם ילדים, ומישהי חזרה אלי וזימנה אותי לראיון- אבל פשוט לא הייתי מסוגלת ללכת, לא הייתי מסוגלת לוותר על החלום שלי, לעבוד ככותבת ויוצרת תוכן.

אחרי שהיא עשתה לי לק מהמם, ואחרי שהשארתי את הגאווה בצד והודיתי לה- עזבתי את הקליניקה הקטנה שלה בסוג של הלם. כשהגעתי הביתה האסימון נפל לי, הבנתי שהיא גרמה לי למצוא תקווה אחרי שחשבתי שזה כבר אבוד. אז נכון, לקחו עוד כמה חודשים מאז הפגישה איתה ועד שמצאתי עבודה בתחום שאני מחפשת, אבל בסוף זה קרה. ולאותה קוסמטיקאית מקסימה אין מושג כמה תקווה היא נתנה לי, כמה טוב היא עשתה ואיך המילים שלה דייקו לי את החיים- איזה כיף שמסתובבים בינינו מלאכים כאלה, וזו אחת הסיבות העיקריות שבגללן אני אוהבת לכתוב, למילים יש משמעות שיכולה לשנות חיים, תזכרו את זה.

סתיו קורן
נכתב על ידי
4 תגובות

4 תגובות

 1. Avatar

  ירדן

  10/01/2021 17:20

  מ ד ה י מ ה שלי ❤

 2. Avatar

  אלמוג

  10/01/2021 17:26

  מהממת!

 3. Ronit Koren

  10/01/2021 17:32

  איזה כיף לשמוע על המפגש הזה.
  יופי! העיקר שכעת את בדרך הנכונה!

 4. Avatar

  אלה

  13/01/2021 22:59

  סתיו בובה, היום כולם עובדים מהבית זה באמת לא משנה אם את בצפון, לוקח זמן להתבסס בתחום אבל מי שמוותר בטח לא יגיע לזה

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .