בלוג אישי

זה לא הזמן ולא המקום

קרדיט: Taryn Elliott - pexels

אם לא די בכך שחיפוש זוגיות בעידן הדיגיטלי כרוך בקשיים, עולם הדייטינג חטף טלטלה רצינית מאז שהקורונה פרצה לחיינו. לצד החשש להידבק ולפגוש אנשים חדשים, כל הסגרים והמגבלות אילצו אותנו להיות יצירתיים במיוחד ולאלתר כאשר רוצים לקבוע דייט ראשון

המסעדות, הברים והפאבים סגורים במצטבר כחצי שנה מאז הסגר הראשון וכל אחד בוודאי יודע שאלו המקומות העיקריים בהם קובעים להיפגש לדייט ראשון. המצב המוזר הזה אילץ אותנו, הרווקים, למצוא פתרונות חלופיים ויצירתיים בדמות דייטים בזום, דייטים בשדרה, דייטים על שמיכה בדשא, דייטים על ספסל בגינה ציבורית ואני בטוח שאחרים מצאו עוד דרכים יצירתיות כדי לקבוע דייט שלא מפר את המגבלות.

זוכרים שעד לפני עשרה חודשים דייטים היו נראים כך? קרדיט: Khoa Võ – Pexels


אבל משום מה, בתקופת טרום הקורונה

דייטים שלא במקומות השגרתיים היו פחות לגיטימיים ובאמת קשה לי להבין למה. אני לא יודע איך ומתי התפתח המנהג, מאז שאני זוכר את עצמי ידעתי שדייט ראשון נקבע במסעדה או בבר בשעות הערב. כבר שמעתי על לא מעט מקרים שהועלתה הצעה לדייט ראשון קצת שונה מהרגיל, למשל לשבת בטיילת בחוף הים ולאכול גלידה או משהו קל אחר, אבל זו התקבלה בעיקום פרצוף ואף בביטול הדייט במקרים קיצוניים. 

יכול להיות שזה מקבל קונוטציה של קמצנות, חוסר רצינות או כוונות זדוניות במסווה של רומנטיות. לא אגיד שאלו דברים שלא קורים, אבל אני גם חושב שאם אדם משדר רצינות ובגרות, אין סיבה לשלול על הסף הצעה לדייט ראשון פחות שגרתי מהמקובל. בעיניי למשל, הדייט האידיאלי כולל הליכה על חוף הים ושיחה טובה, או פיקניק על שמיכה בדשא. חשוב לי יותר להכיר את הבחורה מאשר להתעסק בלוגיסטיקה מיותרת.

מה רע בדייט ראשון כזה? קרדיט: Vlada Karpovich – Pexels


זה לא נובע משיקולים כלכליים

כי בעיניי אין ויכוח מי צריך לשלם בדייט ראשון (ג’נטלמן, מה אעשה), זה גם לא עניין של קמצנות ובטח שהשעה לא צריכה לשנות בהנחה ושני הצדדים פנויים. אני פשוט חושב שהזמן, המקום והפעילות הם בסך הכל תפאורה ואין סיבה שהיא תשליך על הדעה על הפרטנר ותגרום לה להשתנות עוד בטרם התרחשה הפגישה הראשונה. בסופו של דבר, זה לא הזמן וזה לא המקום, זה האדם.

אז הלוואי שכשהקורונה תסתלק מחיינו, עדיין יהיה לגיטימי לקבוע דייט ראשון במקומות פחות שגרתיים, כי תחשבו על זה – כשויכוחים כמו האם לשבת בפנים או בחוץ, בשולחן או על הבר, אם להזמין סלט או המבורגר 300 גרם, האם להתחלק בחשבון ולהתווכח מי ישאיר את הטיפ נשארים מאחור, אפשר להתרכז באדם שנמצא ממול ולהחליט אם הוא מתאים לנו או לא, בלי הסחות דעת מיותרות.

צחי ברשבסקי
נכתב על ידי
צחי "על מה יש לך לכתוב כל הזמן?!" ברשבסקי. היפי בהסוואה, כותב את מה שהלב צועק ואיש אינו שומע, רודף אחרי שקיעות ומוצא בהן השראה. בואו למצוא אותי בין השורות.
2 תגובות

2 תגובות

  1. מוריל

    09/01/2021 10:41

    מסכימה. חייבת לומר פה שאחד הדייטים הכי טובים שהיו לי בחיים היה להסתובב במרכז העיר בירושלים עם שקית סוכריות גומי! באמת, דווקא הדברים הלא-בנאליים, הם אלה שמשחררים אותנו יותר ויכולים להיות הרבה יותר מוצלחים 🙂

  2. צחי ברשבסקי

    10/01/2021 13:22

    נשמע כמו דייט אדיר בטירוף 😁

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .