בלוג אישי

על הגובה (או שלא?)

קרדיט: Pixaby - pexels

הייתי רוצה להציף נושא רגיש במיוחד, עבורי ואני מאמין שגם עבור גברים נוספים – עניין הגובה כמסנן ראשוני במערכות יחסית. אני פחות מעוניין להיכנס לויכוח האם זה בסדר לפסול רק על זה או לא, אלא רוצה להציג את הצד השני בסיפור, הצד של הגברים הנמוכים (לכאורה)

אני צחי ואני מתנשא לגובה של 1.72; כך נהגתי לפתוח את התיאור שלי באפליקציות או בקבוצות היכרויות כי נראה שברוב המקרים על זה יקום ויפול דבר. למרות שאני לא נמוך במיוחד ולרוב גם לא מרגיש כך, בכל הנוגע לחיפוש זוגיות אני מרגיש כמו טובטוב הגמד, ומסתבר שאני לא לבד במערכה; בכתבה ששודרה לא מזמן ברשת 13 נתנו במה לסוגיה הזו והציגו גברים שסובלים ממנה.

לפעמים אני מרגיש שזה לא באמת משנה אילו תכונות אביא איתי לקשר, כי קודם יבחנו אותי על משהו שכלל לא נתון לשליטתי, ולדעתי, ברוב המקרים שולי לחלוטין. זה נותן תחושה שאם אני “נלחם” על לבה של בחורה מול גבר גבוה ממני, אפילו בסנטימטרים בודדים, הוא יהיה הרבה יותר אטרקטיבי ממני, גם אם גובה זה היתרון היחיד שיש לו עליי. זה ישמע מופרך, אבל זה קרה לי כל כך הרבה פעמים באופן גלוי שכבר התבלבלתי בספירה.

יכול להיות שבכלל גבר חלומותיהן הוא.. ג’ירפה? קרדיט: Pixaby – Pexels

אולי זה טמון בכל מיני

לוקשים וקלישאות שהחברה מוכרת לנו, כמו למשל קומדיות רומנטיות. כולם מכירים את הסצנה המפורסמת בה הבחורה הנמוכה מתקשה להוריד את המוצר שנמצא על המדף הכי גבוה ומשום מקום, צץ הגבוה התורן שמציל לה את היום וכך הם מכירים. בהמשך כמובן הם מתנשקים כשהיא עומדת על קצות האצבעות ומתאמצת להגיע לשפתיים שלו; איכס, כמה רומנטי, כמה מאוס.

וכך גובה הפך למושג להערצה. למשל בבית ספר, על מי נוהגים לצחוק ולרדת? על הנמוכים, ואני אומר את זה כאחד שעד כיתה ח’ היה 1.40 וסבל מכך. שמעתי גם טיעונים על צורך אבולוציוני להרגיש אישה, לתת לגבר לעטוף ולגונן עליה וטענות חדשות כמו שהן לא רוצות ללכת בציבור לצד גבר שנמוך מהן (שוב, גם אם מדובר בסנטימטרים בודדים) כדי שלא יסתכלו עליהם באופן מוזר.

כשבחורה גבוהה פוסלת גבר נמוך ממנה זה מובן לי, אבל מניסיון אישי, זה קורה גם כשהגבר גבוה ממנה בראש. באמת שלא אכפת לי איך זה התחיל ולמה, אני רק רוצה שיבינו את הצד השני, איך לדבר פשוט שכלל לא תלוי בך יש את היכולת לרסק את הביטחון העצמי. אולי אפליקציות הן פחות מדד מייצג כי עיקר ההתבססות שם נעשה על מראה חיצוני, אבל כשהמון פרופילים נפתחים במשפטים כמו “גברים מעל 1.80 בלבד” או ב”גברים מתחת ל1.80 לא לפנות אליי”, אתה מרגיש איזה קווץ’ בלב, ולא מהסוג הטוב.

קרדיט: Rosie Ann – Pexels

שלא תבינו אותי לא נכון

אני הכי בעד שלכל אדם יהיו העדפות וסטנדרטים, וזכותו של כל אחד לבקש את הכי טוב עבורו, אבל אני גם חושב שזה יכול וצריך להיעשות בצורה פחות פוגענית שתגרום לתסביכים פנימיים, כזו שתכבד את האחר ותיצור סביבה נעימה ופחות עוינת שתעזור לכל אחד למצוא את מה שהוא מחפש, ולא כזו שתרגיש כמו שדה קרב שכל אחד צריך להגן על עצמו, אחרת יפגע.

ובנימה קצת יותר אישית, עצרי רגע לפני שתוציאי סרט מדידה ותמדדי מה הגובה שלי כאילו אני מגיע לביקור אצל רופאת ילדים בקופת חולים ותאפשרי לי להראות מי אני, אילו תכונות מאפיינות אותי ובאילו ערכים אני מאמין. אני לא מתכוון להתחנן ולכפות את עצמי על אף אחת, אבל בהנחה והגובה הוא המחסום היחיד, למה לא לנסות ולראות אם אפשר לפרוץ אותו ביחד?

צחי ברשבסקי
נכתב על ידי
צחי "על מה יש לך לכתוב כל הזמן?!" ברשבסקי. היפי בהסוואה, כותב את מה שהלב צועק ואיש אינו שומע, רודף אחרי שקיעות ומוצא בהן השראה. בואו למצוא אותי בין השורות.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .