בלוג אישי

כשכוכב לכת וכוכב אדם נפגשים

כשכוכב לכת וכוכב אדם נפגשים Unsplash by Greg Rakozy

התקופה המוזרה הזאת שלא לומר היסטורית ברמת שאלת בגרות חידדה דברים שהיו סופר ברורים, כמו א.נשים למשל. מה כל כך מיוחד באנשים? יש מלא. אפשר לחשוב מה כבר חידשנו… ואז הגיעה שנת 2020 ותלתה שלט ענקי, לא כמו עזריאלי, ענקי של ממש, נניח תלוי על מאדים ומוקרן דרך לווין לכל רחבי תבל עם רול אפים על כל כוכבי הלכת המוכרים, פרומו לסרט שובר הקופות: החיים.

אז בהתחלה זה לא כל כך ברור לגמרי ממש, בסדר נו, אז מתראים בזום ובפייס טיים ובשלל אופציות טכנולוגיות שונות ומשוכללות יותר או פחות. ואז עובר חודש וחודשיים וחצי שנה ויוצא שאנחנו הכי חיים בסרט, הא? ולא סתם אחד, אחד כזה עם סצינות אקשן שלא מביישות הפקה גרנדיוזית בהוליווד.

ואם כבר הוליווד אז כוכבים.

מערכת השמש היא דבר מופלא. היא ענקית. ולכל ‘חבר’ בה יש תפקיד שונה משלו. יש כוכבי לכת (חלקם ננסיים חלקם ענקי קרח חלקם ענקי גז) וירחים ואסטרואידים ולכל אחד מהכוכבים מאפיין אחר ייחודי ולכל כוכב יש שם שניתן לו כי המיתולוגיה ושם עברי שנבחר בזכות מאפיין מסוים ובולט בו.

אפרופו שמות עבריים, לא מזמן האקדמיה ללשון העברית בחרה שם עברי לאחד מענקי הגז במערכת השמש- כוכב הלכת ‘אורנוס’, החליטו לקרוא לו ‘אורון’. שמו העברי הסתמך על העובדה שהוא פולט אור (בשונה משאר כוכבי הלכת).

מערכות יחסים בין בני אדם הן גם דבר מופלא בעיניי וגם בינינו, בדומה לכוכב אורנוס או בשמו השמי ‘אורון’- מתהלכים בני אדם שמפיצים אור. כאלה עם איזו הילה כזו מעניינת ומיוחדת בו זמנית, לא הילה שאפשר לראות בעין בלתי מזויינת, אלא הילה שמושכת אחריה לבבות ומורגשת בעיקר מהפנים אל הפנים חזרה.

אתם בטח יודעים על מה אני מדברת

ככה הם אנשי ה'אורון' מאירים ומוארים Unsplash By Laurentiu lordache

ככה הם אנשי ה’אורון’ מאירים ומוארים Unsplash By Laurentiu lordache

בעגה המקובלת נהוג לקרוא לזה כימיה אני נוטה לקרוא לזה אנרגיה או תדר. יש בני אדם עם תשדורת כל כך חזקה שהם בכלל לא צריכים לדבר או להסביר, הם פשוט הם, מאירים ומוארים בו זמנית. כשהם מאירים אי אפשר להתעלם מזה וכשהם מוארים נו טוב אי אפשר לפספס את זה.

אני חושבת שהסיבה לכל זה נעוצה עמוק מאוד בנבכי הנפש. הם פשוט טיפוסים כאלה וזה לאו דווקא שהם נולדו עם כפית זהב לפה, לפעמים זה אפילו בדיוק להיפך והם עובדים קשה כדי להשיג את המטרות שהציבו לעצמם. זה הרבה מעבר לסתם כריזמה, בעיניי זה פשוט גלונים של גדלות נפש. ומה הקשר עכשיו גדלות נפש תשאלו? כי כדי להיות אדם מאיר ומואר צריך איזושהי שלווה פנימית לדעתי, צריך איזשהו מצפן אישי שמנחה ומפלס דרך, גם אם הדרך לא תמיד כזו ברורה, להרגיש בבטן עושה את שלו ואור היקרות מופץ לכל עבר.

והאור הזה שהם מפיצים הוא אור חם ונעים לא איזה אור פלורוסנט קר ותעשייתי.

זה אור שמסב הרגשה של טוב חמים ומלא בוסטים של כוח. אתם יודעים מה הכי קטע עם אנשי ה’אורון’ המאירים הללו? שהם לא תמיד יודעים שהם כאלה, זה בדרך כלל מגיע עם כמויות של ענווה, ענווה כזו שגורמת להם לשכוח שיש להם סופר נפש.

תחשבו על זה רגע,אני משערת שאתם בטח תדעו מאוד מהר מי האיש או הא.נשים הללו בחייכם. שווה להזכיר להם את זה מידי פעם. התזכורת בטח תביא איתה תגובה מובכת מצידם אבל זה בסדר,ככה הם אנשי ה’אורון’,  מאירים מוארים וצנועים גם יחד וזה בעצם מה שעושה אותם כל כך מיוחדים, כי זה כל כך טבעי להם שהם בכלל לא מודעים לזה. הטוב המאיר והמואר הזה שלהם הוא כל כך בנונשלנט שהוא לגמרי בבחינת טבע שני.

אז מה איתכם? כבר גיליתם מי ה ‘אורון’ שלכם? כי אני יודעת מי ה ‘אורון’ שלי.

 

דנדושה
נכתב על ידי
"יצירה עושים באהבה או לא עושים בכלל", בתאדם פשוטה במנעדי מילים ורגש.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .