בלוג אישי

נשים, ספורט ומה שביניהם

pixabay

איך הפכתי משונאת ספורט למתמידה

דמיינו ילדה צנומה עם שיער חום שאין לה שום קשר או רצון לעשות ספורט, לראות ספורט או להשתייך לקבוצת ספורט, אפילו לא ריקוד. הילדה הופכת לנערה ולבוגרת ועדיין – לא מתחברת, לא רוצה, לא תודה.

הפתעה! הילדה הזאת היא אני 🙂

על אף הידיעה שפעילות גופנית היא חשובה ביותר, לא הקפדתי לעשות ספורט. היו לי אינספור מנויים בחדרי כושר, סטודיו לפילאטיס, יוגה וכדומה, אבל לא הלכתי להתאמן. בזבזתי הרבה כסף על מנוים שלא היה בהם שום שימוש והוצאות נלוות שמגיעות לאלפי שקלים כמו נעליים וביגוד חדשים כי מבחינתי להראות טוב גם באימון זה היה חשוב עוד לפני עידן האינסטגרם.

יכול להיות שזה גם נבע מהעובדה שבורכתי בגנים טובים (לא לקלל אותי בבקשה) שלא הצריכו ממני לעשות דיאטות או לעשות כושר בשביל להרזות ולכן היה יותר קל להתחמק מזה.

ואז ילדתי

כל התפיסה ומה שכתבתי עד פה השתנו דרסטית. 180 מעלות, שחור ולבן, שינוי! עליתי בלידה 19 ק”ג שזה היה עליה של 50 אחוזים ממשקל הגוף שלי כי במהלך כל ההריון המשכתי לממן חדרי כושר ולכן היה קל יותר להשמין.

חטפתי סטירה מצלצלת. כשכבר לא הייתי בהריון לא יכולתי להסתכל על עצמי עם המשקל ה”עודף” שנותר. לאחר לידה קיסרית, צריך להמתין 8 שבועות לפני שניתן לעשות פעילות גופנית, והאמת שזו הייתה הפעם היחידה בחיים שלי שספרתי את הימים עד שאוכל לעשות משהו עם עצמי. דאגתי לתאם תור לרופא הנשים שליווה אותי לאורך ההיריון מיד בחלוף 8 שבועות מאז שילדתי על מנת שייתן לי את האישור “את יכולה להתחיל להתאמן”.

באותו היום קבעתי שיעור ניסיון בסטודיו תל אביבי אשר ידעתי שיש לו שיעורים של אימהות לאחר לידה. וזה הדבר הכי טוב שיכולתי לעשות בשביל עצמי – נפשית ופיזית. מאותו היום, פשוט התאהבתי בספורט ואימונים בקבוצות.

העובדה שאותו סטודיו הפנים שצריך לעשות קבוצה של אימהות שרק עתה ילדו, ולאפשר להן להתאמן יחד (בין אם התינוק ובין אם לבד, כשהן משאירות את התינוק אצל הבייביסיטר בסטודיו) הוא שגרם לי לרצות להתאמן שם. אל תתבלבלו, זה שהאימונים היו של אימהות שרק ילדו לא אומר שמדובר באימונים קלים יותר, בדיוק הפוך. בתור מישהי שתמיד היה לה כושר מולד (די עם הקללות), יכולתי שלא להתאמן שבועות וחודשים שלמים ולרוץ 5 קילומטרים בקלות או לעשות 10 Burpees בלי מאמץ, ההיריון שיבש לי את הגוף. פתאום כל תרגיל היה יותר קשה ובעיקר כשזה נגע לתרגילי הבטן המדובללת והפוסט הריונית שנחתכה כדי לפלס דרך לבת שלי.

הייתי, אני! מגיעה כמעט כל יום לאימונים באותו סטודיו, לא רק כדי להתאמן אלא גם כדי לשחרר קיטור. לאחר השיעורים האמהות היו נשארות ומחליפות חוויות שחוויתי בעצמי, ככה שכולנו הבנו אחת את השנייה, לא רק במה שקשור לתינוק אלא גם במה שעובר עלינו כנשים לאחר לידה.

באימונים קבוצתיים בסטודיו יש דינמיקה שאין בחדרי כושר שם כל אחד מתאמן לבד ועסוק בשלו. כשאתה מתאמן עם קבוצה אתה תמיד נמצא בסוג של תחרות. בקבוצה הרבה יותר קשה לוותר לעצמך, וגם אם אתה עושה את זה אז יש מי שירים לך (בין אם זה המאמן/נת ובין אם זה המתאמנות האחרות).

וזה חשוב. כי זה מוציא את הטוב ביותר שלנו.

מתאמנות בסטודיו

(שלי ויל)

יותר מזה, למדתי שצריך לאהוב את המקום אליו אתה נרשם, ואת מה שאותו המקום מציע לך. ככה הבנתי בצורה חד משמעית שחדרי כושר אינם בשבילי. כי אין לי את המשמעת העצמית להגיע 3 פעמים בשבוע לעשות תרגילים עם מכשיר. אני לא מתחברת לזה… 

למדתי גם שאם אתה אוהב את מי שמאמן אותך, אתה פשוט לא תרצה להבריז מהשיעורים שלו, ותתמיד והתמדה מביאה לתוצאות. הרי מי לא רוצה גוף מחוטב, וזה לא משנה בן כמה אתה, הרי כולנו רוצות גוף כמו של ג’יזל (אני ישנה?) ואין דרך להגיע לשם בלי אימונים ותזונה נכונה ובתור מישהי שלא אכלה בריא לעולם, זה קשה. מבחינתי לחיות על מקדונלדס שלוש פעמים ביום עד סוף חיי.

למי שמזדהה ואומר לעצמו “אני מבין/ה על מה היא מדברת… גם אני מרגיש/ה ככה”, תדעו שקיים סטודיו קטן בנס ציונה המשלב את כל המרכיבים הנדרשים להתמדה באימונים: אימון בקבוצות, קבוצות של אמהות, אימונים מעניינים ומאמנת מהממת – Shelly’s Fitness Boutique.

סטודיו קטן (אשכרה בוטיק) אבל עם אנרגיה מטורפת

לא רק בגלל העיצוב המזמין שלו, אלא בגלל בעלת הסטודיו – שלי. עשיתי אימון אחד עם שלי, ופשוט נדלקתי על הרצון והמוטיבציה שבה ועל שיטת האימון שלה דבר שכמו שכתבתי הוא מרכיב חשוב כדי לפתח התמדה.

לא רק שהסטודיו מעוצב מ-ד-ה-י-ם הוא בעצם מתאר בצורה מדויקת ומושלמת את האישיות התוססת והוויבים של שלי: פצצת אנרגיה שמפרגנת ומדרבנת כשאת כבר מגיעה לסף היכולות שלך, והיא בדיוק מה שכל מתאמן/ת צריכים.

הסטודיו של שלי בנס ציונה

צילום אלודי קלימי

שלא תהיה טעות.

אני לא מכתיבה לאשה בהריון לרוץ לחדר הכושר כדי ל”תקן” את עצמה אחרי עליה במשקל. החוויה האישית שלי היתה כזאת והיא הייתה מכל הסיבות הנכונות ולא בגלל שרציתי לצאת מאיכילוב בסקיני ג’ינס. אם אתם רוצים להרזות, להתחטב, לנסות לעבור לאורך חיים בריא ועל הדרך לסגל תחביב אדיר אתם חייבים למצוא משהו שאתם אוהבים לעשות. צאו, תנסו, תחוו כדי שתבינו מהר מאוד מה הדרך שלכם להזיז את הגוף ולפנק את הנפש.

Momsinstyle
נכתב על ידי
בת 35 אמא לנסיכה קטנה, שגילתה את אהבתה לכתיבה לאחר הלידה (כנראה שההורמונים עושים טוב לנשים).
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .