יחסים

החבר הכי טוב: מה אפשר לקנות לכלב שיש לו הכול?

Photo by Simona Kidrič from Pexels

הדברים שאתם חייבים לכלב שלכם יחד עם סרטוני הדרכה של בוב שלי 💖 אם אתם אוהבים את הכלבים שלכם כמוני, אתם יודעים כמה זה קשה להתאפק ולא לקנות מיליון צעצועים. אבל לפעמים, כל מה שצריך זה רק את השלושה הכי-טובים

אני והכלב שלי, בוב, חולקים את חיינו ביחד כמעט שלוש שנים (באוגוסט הקרוב). יש לו כבר פוף מפנק, שמיכות וכיסויים משלו, סלסלת ענק של חטיפים מכל הסוגים וכמובן ארגז צעצועים מפוצץ במיליון שטויות שקניתי לו במשך התקופה שאנחנו ביחד ושאת רובם הגדול הוא זנח די מהר, למרבה אכזבתי וארנקי המתרוקן.

אז מה בכל זאת שווה לקנות לכלב שלכם?

אספתי את שלושת ההמלצות לדברים ששרדו הכי הרבה את בוב שלי, וגם היו שימושיים ובמחיר סביר לגמרי ששווה את ההוצאה: קונג, עצם מסתובבת, וקקטוס מבריש שיניים.

פלוס – בגלל שבחנויות כלבים בארץ הדברים ממש יקרים, צירפתי לינקים של המוצרים שאני קניתי באינטרנט, בסביבות העשרה עד 30 שקלים. קצת מרגיז שעושים קופה על מוצרי פלסטיק בסיסיים, אבל זה כבר לפוסט אחר.

אוקיי, אז קודם כל הסבר: אם אתם עובדים מחוץ לבית, אתם בטח מכירים את התחושה הקשה הזאת כל בוקר כשצריך להשאיר את הכלב לבד בבית ואז לשמוע אותו בוכה כשאתם נועלים אחריכם את הדלת.

פתרון נחמד לזה (לפחות עבד עם בוב) זה להשאיר אותו עם צעצוע האכלה שיעסיק אותו בשניות הראשונות כשאני הולכת, ואז אחרי שהוא משחק ואוכל הוא כבר עייף ומתנמנם לו, או תופס איזו פוזיציה במרפסת עד שאני חוזרת הביתה.

כשעשיתי בעצמי חיפוש של צעצועי האכלה לבוב, שמתי דגש על הדברים הבאים:

  1. פשטות הפעלה – משהו שאפשר לשים בתוכו את האוכל וללכת, בלי פירוטכניקה מסובכת מידי.
  2. נוחות ניקיון – משהו שנוח לנקות, פולני ככל שזה יישמע. עדיף צורות פשוטות מפלסטיק או גומי מוקשח.
  3. שרידות – יש היום המון צעצועים מבד וכאלה, בוב פשוט מפרק אותם לחתיכות, אז העדפתי דברים עמידים יותר שלא מתפרקים או מתלכלכים בקלות, וככה הם נשמרים לאורך זמן.
  4. רמת עיסוק ואתגר לכלב – לא יודעת מה אתכם, אבל בוב הוא לא הכלב הכי מתוחכם בעולם והוא בקלות מתייאש מצעצוע שהוא לא מבין מה עושים בו. אז הקפדתי על צעצועים שיאתגרו אותו אבל לא יותר מידי.

קונג – צעצוע האכלה

צילום ועיצוב אישי

כפי שניתן לראות, מדובר בצעצוע פשוט מאוד והוא גם סופר מוכר – סוג של נחום תקום עם חור קטן לאוכל. מבריגים את שני החלקים, מכניסים פנימה אוכל (צריך שהוא יהיה יותר קטן מהחור כמובן) ונותנים לכלב להפיל אותו ולשחק.

כפתור

לחצו על הכלב אם אתם רוצים גם 🙂

הקונג סופר שימושי, אני אישית משתמשת בו כבר שנים וכמעט כל יום אחרי הטיול של הבוקר. פשוט שמה לו מנה מלאה של ארוחה והוא משחק עם זה, מזיז את הקונג עם האף והכפה וכמובן אוכל תוך כדי. מעסיק אותו כמה דקות טובות עד שהאוכל נגמר.

עצם מסתובבת – צעצוע האכלה

צילום ועיצוב אישי.

צעצוע טיפה יותר מתוחכם. מדובר במתקן פלסטיק מסתובב שבכל מדרגה יש שתי גומחות ואפשר לשים בהן אוכל. רמת הקושי פה יותר גבוהה, כי מלבד הצורך לסובב את המתקן, אפשר לשים פלסטיקים קטנים גם בצורת עצמות שמכסים על גומחות האוכל ואותם ממש קשה להוציא.

כפתור

לחצו על הכלב אם אתם רוצים גם 🙂

הצעצוע הזה יחסית חדש לבוב, משהו כמו חצי שנה. אפשר לראות שהוא קצת מתקשה, אבל הוא ילמד, זה חלק מהאתגר כמובן. בכל אופן, ההתעסקות פה עם האוכל היא יותר קצרה מאשר הסיבוב עם הקונג, אבל אופי המשחק הוא גם יותר מורכב.

קקטוס – צעצוע נשיכה לצחצוח שיניים

צילום ועיצוב אישי.

הכול התחיל מזה ששמתי לב שהשיניים של בוב קצת צהבהבות וקניתי בעשרות שקלים שתי מברשות שיניים שונות שראו את הפה של בוב שלוש פעמים בחייו, וגם אז לא את כולו. כן, לא כזה קל לצחצח לכלב את השיניים עם מברשת, במיוחד כשהוא כל הזמן מנסה לאכול את המשחה.

אז הצעצוע הזה בעצם מאפשר לכלב לאכול את המשחה חופשי חופשי, ועל הדרך לנשוך אותו כמו כל צעצוע רגיל. הבליטות לאורך הצעצוע משפשפות את השיניים של הכלב, יחד עם המשחה שיוצאת מגוף הצעצוע אז בעצם הוא מצחצח את השיניים בעצמו.

כפתור

לחצו על הכלב אם אתם רוצים גם 🙂

שימו לב: בלי קשר לצעצוע, אם אתם מעוניינים לצחצח לכלב שלכם שיניים, צריך לקנות משחת שיניים מיוחדת לכלבים! אנחנו יורקים את המשחה שלנו אבל כלבים אשכרה בולעים אותה, אז ההרכב שונה לחלוטין.

המלצות נוספות בשביל הכלב שלכם (וקצת גם בשבילכם)

אז אם אתם מחפשים עוד קצת פיצ’יפקעייס שיהיו שימושיים וגם שיסגרו לכם את הסכום מינימום של הזמנה כדי שהמשלוח יהיה בחינם, יש לי עוד כמה המלצות איך לשדרג לכם את המערכת יחסים עם הכלב שלכם, הרוב ממש זול בטווח של עד 30 שקל (חוץ מהכיסוי לרכב שהוא משהו כמו 80 ומשהו שקל).

היגיינה בייסיק

מתקן נוח לשליפת שקיות קקי שמגיע עם שקיות כמובן >

לחצו על התמונה כדי להשיג לעצמכם גם ❤ 

כפפה עם בליטות שתאפשר לכם ללטף את הכלב שלכם ועל הדרך להוציא לו את כל הפרווה שעומדת לנשור במילא (לפני שהיא מלכלכת לכם את הבית!) >

לחצו על התמונה כדי להשיג לעצמכם גם ❤

אם יש לכם כלב שמשיר במיוחד, עדיף ללכת על המסרק. אני משתדלת לסרק את בוב פעם בחודש, ובקיץ בתדירות גבוהה יותר. אבל שימו לב אם המסרק ממתכת (עדיף) ואז אל תפעילו כוח גדול מידי וגם לא לסרק בתדירות גבוהה מידי כדי שלא יווצרו לו קרחות >

לחצו על התמונה כדי להשיג לעצמכם גם ❤

כיסוי לרכב

במקום לזרוק איזה סדין או ציפית שמיכה על המושב האחורי של הכלב כל פעם שעושים איתו נסיעה (דבר שעשינו במשך תקופה עד שהסדין נהיה יותר פרוותי מבוב), הרבה הרבה יותר נוח להשתמש בכיסוי ייעודי לרכב. אפשר לתלות אותו על הראש של המושב, והוא מגיע עם רצועות – יעני חגורות לכלב >

לחצו על התמונה כדי להשיג לעצמכם גם ❤

דברים שמתאימים לטיולים:

כדורי טניס קפיציים לשחק ולאמן את הכלב בחצר או בגינת כלבים >

לחצו על התמונה כדי להשיג לעצמכם גם ❤

בקבוק מים מתאים לטיולים בחוץ עם הכלב >

 

 

לחצו על התמונה כדי להשיג לעצמכם גם ❤

 

קערת גומי מתקפלת, נוח לקחת אתכם ולמלא במים במקום להיסחב עם בקבוקים >

לחצו על התמונה כדי להשיג לעצמכם גם ❤

עד כאן אוהבי כלבים יקרים, תפנקו את החבר הכי טוב שלכם, מגיע לו את זה 🙂

 

 

מור משרקי
נכתב על ידי
מור, בת 27. גבעתיימית טריה וירושלמית באופי. מצטיינת דיקן בתואר בקרימינולוגיה ובספרות עברית. בימים קופירייטרית במשרד פרסום ובלילות כותבת על כל דבר אחר, כולל סיפורים עליכם, כנראה. חיה קריאה ונושמת כתיבה, אוכלת אותיות כשמתחשק לי.
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .