רגשות

קוראים לי ים ואני בינונית

ציור ים קפלן
מתוך האינסטגרם של yamcaplan@

העולם תחרותי והוא מספק מספיק כלים כדי שנוכל לכמת את עצמנו. קוראים לי ים קפלן ואני בינונית.

אני יושבת מול מסך לבן ומנסה לארגן את המילים למשפט קוהרנטי בתוך הראש. מקלידה ומוחקת, מקלידה עוד קצת ומוחקת שוב, את הכל הפעם. מה אם הפוסט הזה לא יעבור את האישור? מציצה במסך הקטן ורואה כמה לייקים על ציור ששמתי בו את מיטב היכולות שלי, צמאה לאהדה ולאישור חיצוני לכך שאולי בעצם אני אכן טובה.

האסון שבלהיות בינוני, והכישרון לשאת זאת בגאון. אני חיה עם הקולות של ההורים שלי בראש, עם סטטיסטיקות של פוסטים ועם רגל מתנדנדת באוויר. מגיל שבו אני מסוגלת לזכור את עצמי ידעתי שאני בינונית, ושזה ממש לא סבבה.

מתוך האינסטגרם של yamcaplan@

ידעתי שהציורים שלי לא הכי מדויקים ומעוררי פליאה. בלימודים הייתי אילוסטרטיבית, לא מעניינת, לא מחושבת. הם שכחו ואני עמם, לראות את הצבעים והצורות והקווים, כמה מרחב כל ציור או צילום שלי מעניקים לצופה לנדוד. ידעתי שאני לא הפרצוף הכי יפה ולכן בחרתי להיות בצד השני של העדשה יותר.

זה אפילו לא שדה קרב, וגם לא מלחמה. אני עוד לא במקום שבו אני גאה לומר: וואלק – גאון ומטריפה אני לא, אבל אני עושה בכל זאת כמיטב יכולותיי. אני גרועה בלשיר, אבל ממש גרועה. אין בעולם מספיק טקילה על מנת אעשה זאת בפומבי מחוץ לכתלי המקלחון בבית. הרבה יותר קל לי לומר זאת מאשר להודות בכך שהגלריות לא מעוניינות בציורים שלי, והמילים שלי חצי נוגעות וזורמות כמו מי ברז בכפר שכוח אל.

ציור ים קפלן

מתוך האינסטגרם של yamcaplan@

זה מזכיר לי את התיכון, את ה-“כמעט טוב” הזה מהמורה למתמטיקה. את כמעט זכאית לליטוף ומחמאה מהעולם שבו את חיה. כמעט. העדפתי נכשל או כישלון גרוטסקי כי צריך רק לשרוד את זה – ולא לחיות עם זה כי זה חלק בלתי נפרד ממי שאני.

דוגרי לא הכל שחור – אני בדרך. אני ממשיכה לצייר ציפורים מטופשות, אנשים לא מושלמים, מערבבת צבעים לא הגיוניים, מתנסה בקלישאות, מתנסחת בקלישאות, מנסה לזוז כמו כולם גם אם הרגל מתנדנדת מאי שקט. מצמצמת זמן מסך, חוזרת למסך, משתכנעת שאני בינונית וזה בסדר גמור בסדר גמור, ולפעמים אף מצוין טוב מאוד, וכל עוד הבינוניות שלי עושה טוב – אני על זה.

שנאהב את מה שיש, אה?

ימקה
נכתב על ידי
ים קפלן, אוהבים קוראים לי ימקה. אומנית פלסטית ונטורופטית to be.
תגובה 1

1 תגובה

  1. Berzerx

    19/03/2020 19:14

    כפרעליך ים, יש בך מה שאין לרוב העולם הזה, אותנטיות ורצון תמידי להשתפר. את מוכשרת בטירוף ולפעמים הציורים שלך גורמים לי לרצות לבכות, איי לאב יו וגם את הכתיבה שלך ⁦♥️⁩

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .