רגשות

הפחדנית מיהודה מרגוזה

אילת בצל קורונה
צילום: אלבום פרטי

והנה זה הגיע, שבועיים לפני שחרור משירות בצה”ל של 5 שנים ו-100 פחדים שרבים על מקום בבטן ומבליעים כל זיכרון על שקט נפשי.
מכירים את האמרה ״מרוב חולשה אני משחק תפקיד של אדם אמיץ״ ? גבירותיי ורבותיי, היום תכירו את הבחורה שמשדרת אומץ מכאן עד סינגפור. מזל שכעת אי אפשר לצאת מהארץ וסינגפור כבר חודש לא בתמונה (תקופת הקורונה, אם אתם בין החיים וקוראים זאת אחרי שהכל מאחורינו).

 

המון אנטונימים בבחורה אחת. בעוד שאני גרה בתל אביב כבר שנתיים, כמות הפעמים שיצאתי לבר שווה למספר המקסימלי שילד בן 3 יודע לספור. מצד אחד צוללת עם כרישים, מצד שני מפחדת מבלונים. באנרגיות סוליסטית ועצמאית, אבל אם הוא לא איתי אני אסיים את היום עם כפית, נוטלה וNetflix. משתתפת בסדנאות כתיבה, כותבת כתבות , יוצאת בהצהרות, אבל מסננת מפחד בטלפון את העורך של העיתון שרציתי לכתוב עבורו. מגדלת ביצים להתאמן עם חזיית ספורט ולהרגיש בנוח עם הגוף, אבל בעצם יש קורונה והאימון הוא Online וגם אז אני מכבה את המצלמה.
מה זה אומץ ? איפה הוא ? אנחנו יכולים להיות חברים ? match קטן בטינדר עם מר אומץ שיסדר אותי לימים הקרובים.

כשאני בחופים הדרומיים של אילת או בטיול צלילה בחו”ל, הקוליות שבה אלי ואני מודיעה בביטחון שעוד השנה אתחיל ללמוד במדינה אחרת ואשאיר את הסייבר מאחור. למי אכפת ממשכורת שמנה בבנק, אני צריכה לקום מאושרת ולהיות ביולוגית ימית, לא משנה היכן. 

קפיצה לליוויתן הקטלן

צילום: אלבום פרטי

אנחנו משלמים לסדנאות, קוראים ספרים,עוברים לתל אביב, עושים ויפאסנה ויש את הפאנטים כמוני שטסים לסוף העולם כדי למצוא השראה שתגרום לנו להרגיש טוב. מה עוצר אותנו מלהרגיש טוב ? האם זה הפחד ממחסור בכסף ? האם זה הפחד שהגברבר מולי יסרב לי ? או הפחד שהבחירות שלי יאכזבו את הקרובים ? האם זה ה”לא” שנקבל בראיון עבודה ? 

על פי ההגדרה אומץ היא תכונה אנושית המגלמת את היכולת להתמודד עם פחד. זה הכל, היכולת להתמודד עם פחד. אם נזכור שזה רק פחד אנחנו נוכל לעשות הכל. אז יאללה אומץ, השבוע אני מחליטה להתנסות בך קצת. השבוע אני בוחרת להתאמן בחזיית ספורט, לכתוב בלוג אישי יותר, לחתום על חוזה עבודה ראשון, להגיד לכל מי שנראה טוב שהוא נראה טוב. 

לפני שנתיים אמרתי לחיילים שלי “מה הייתם מנסים אם הייתם יודעים שלא תכשלו ?” 

מה הייתם מנסים ? 

עדן בן שבת
נכתב על ידי
עדן בן שבת, בת 23 מאשדוד, גרה כרגע בתל אביב בפשפשים. כותבת על עולם הצלילה , הפרעות אכילה ואפילו כתיבה צינית על מנהיגי העולם. החלום = וטרינרית ימית.
2 תגובות

2 תגובות

  1. chenbo7

    20/03/2020 17:56

    וולקאם כפרה

  2. עמית קפטה

    20/03/2020 21:53

    מדהימה שכמותך

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .