אהבה

זוגיות = אושר?

זוגיות
קרדיט: Canva

רוב השירים הם עליה, סרטים מקדשים אותה ורומנים שלמים ממשיכים להיכתב עליה. כולכם יודעים במי מדובר… אהבה. מה משותף לכל הדברים האלה? כולם שמים אותה במרכז ומצהירים שזוגיות היא מילה נרדפת לאושר

כל שיר שני ברדיו מפציר בנו למצוא את החצי השני וטוען שבלעדיה החיים קודרים, כל קומדיה רומנטית נגמרת עם זוגיות מהממת וקיטשית כנגד כל הסיכויים וברשתות החברתיות זוגות נוצצים מוציאים לכולם את העיניים עם האהבה המושלמת שלהם. ואז רווק ממוצע כמוני מסתכל על זה… לא נעים ובטח שלא קל.

מצד אחד, אני לא ילד ומי כמוני יודע כמה אהבה מוכרת וברשת הזוגות מציגים רק את רגעי השיא. מצד שני, איכשהו זה כן מציק קצת ולא רק זה, יש עוד דברים. מבולבלים? גם אני.

אני רוצה זוגיות אבל לאחרונה נתתי לדימוי עצמי נמוך להשתלט עליי, שוב השוויתי את עצמי לאחרים והקטנתי את עצמי מולם ובעיקר, הרשיתי לעצמי להיות מדוכדך כי אני רווק והידיים שלי כבולות בקשר לזה כרגע.

זוגיות

לפעמים זוגיות יכולה להצטלם מושלם, זה לא אומר שהיא כך גם במציאות. קרדיט: Gabriel Bastelli – Pexels

כך אני מצפה למצוא זוגיות? זה לא יילך.

קודם אני צריך להבין מה הסיבה שבגללה אני מחפש זוגיות. כי הקולות סביבי שאומרים שאני חייב? כי היום זה סטנדרט וסוג של מדד להצלחה? כי אני רוצה להקים משפחה? כי אחרי ארבעה נכדים ההורים שלי מצפים לנכדה ואני מפחד לאכזב אותם? או שמא זה החסך והמחסור שגורמים לי להתעצב לא מעט? אני חושב שיש לנו בינגו; בכל הסיבות יש טיפת אמת, במיוחד באחרונה, וכאן הבעיה.

אני בטוח שזוגיות יכולה להביא אושר, ומנגד, אם לפעמים האושר שלי נפגע מהחוסר הזה, מי אמר שזוגיות תעשה אותי מאושר לאורך זמן? ומה יקרה כשיגיעו משברים? שלא תבינו אותי לא נכון, אני מאושר ושמח בחלקי אבל אני קורא לזה אושר עם כוכבית רק בגלל העניין ה”פעוט” הזה. יש לא מעט רגעי בדידות, במיוחד בתקופת הקורונה, שם אני מוצא את עצמי נופל למחשבות על איך היה יכול להיות אחרת ובעיקר על מה לעזאזל השתבש בדרך וגרם לזה לא לקרות במשך כל הזמן הזה.

זה ברור כשמש

שאיבדתי כיוון ואין סיבה להיבהל; רק לפני שאתחיל להיגעל מעצמי, כדאי שאפסיק לירות לכל הכיוונים אם אני לא פוגע באף מטרה. זה הזמן לעצור את החיפוש, לשים שלט “זהירות! כאן בונים. הכניסה לזרים אסורה” על הלב, לאסוף את הריסות התקופה האחרונה ולבנות את עצמי מחדש. זה בסדר להרפות לפעמים, מה כבר יקרה?

זהירות

קרדיט: Viajero – Pexels

זה תהליך וכלל לא בטוח שבסופו אמצא זוגיות, אבל לפחות אהיה מאושר, שלם ומודע למה שיש לי להציע. אני חושב שזוגיות היא מעבר למשבצת שיש למלא ובטח שאין לי צורך לרצות אף אחד; ומעל הכל – אני מסרב לתת לבדידות זמנית להאיץ בי למצוא זוגיות. אני מעדיף להישאר רווק ומאושר מאשר להיכנס למערכת יחסים בהזדמנות הראשונה שתצוץ ולא בטוח תתאים לי, זו לא המטרה.

* הפוסט נכתב בהשראת הסרטון החזק והמחזק הזה 👇🏼

צחי ברשבסקי
נכתב על ידי
צחי "על מה יש לך לכתוב כל הזמן?!" ברשבסקי. היפי בהסוואה, כותב את מה שהלב צועק ואיש אינו שומע, רודף אחרי שקיעות ומוצא בהן השראה. בואו למצוא אותי בין השורות.
3 תגובות

3 תגובות

 1. דברים שלא אמרתי

  09/07/2020 06:09

  אהבתי.

 2. Avatar

  Kingmil

  11/07/2020 01:08

  הקולות מסביב שגורמים לך לעמים להמעיט מעצמך הם רעשי רקע, תאגנר אותם ותעשה את מה שטוב לך.
  כתוב מעולה!

 3. Avatar

  מלקולם

  13/07/2020 14:40

  אחחח… כיף לקרוא ולשמוע תודה על הכנות חבר חיזקת אותי

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .