יחסים

בצלים וקשר עין

איזה סקסי זה קשר עין. כאילו בואו, נכון שזה מרגיש בהתחלה כמו תחרות מצמוצים כושלת. אבל מסתבר שיש גם קטע, שקיים אצל חלקנו – מנגנון להימנעות מקשר עין. במקרים מאוד ספציפיים קשר העין עצמו עם האדם שממול יכול לגרום לעוררות מוחית גבוהה שגורמת לגירוי חזק ולבסוף הסטה של הראש הצידה. כששמעתי את זה בפעם הראשונה הרגשתי את האסימון נוחת ומהדהד בחלק ריק. קשר עין תמיד הרגיש לי כמו מבחן, לפעמים אם אני פוגשת אנשים בפעם הראשונה אני קולטת שאני לא מצליחה להסתכל להם בעיניים 10 דקות לתוך השיחה ואז מכריחה את עצמי ליצור קשר עין ואז אוכלת סרט שהם שמים לב שאני מכריחה את עצמי להסתכל להם בעיניים. שריטה אני יודעת.

גם אם אשתדל לקפוץ הכי רחוק כנראה שלא אצליח לא ליפול לבור הקלישאות אבל הנה זה בא, אני באמת חושבת שלעיניים יש מסדרון נסתר לנשמה. אי אפשר ליצור קשר אמיתי בלי להתאהב קודם כל בעיניים. דווקא בגלל זה, יחד עם הפחד מתכלס’, כי הרי אנחנו אלופי המינגלינג והכי קליל לנו בעולם לדבר עם מיליון אנשים בערב עם דרינק ביד, עיניים רצות וסורקות, עם מינימום קשר עין בהתחלה ואת קשר העין בסוף בדרך כלל מחליפים בחיבוק כדי לחסוך.

ואז מדי פעם, לעתים רחוקות מדי, מגיע בן אדם שמסתכל בעיניים ‘דוך’ בלי בושה. הראש אוטומטית מוטה הצידה בשאלה, בשנייה אחת השיחה מקבלת גוון אחר לחלוטין כשהסירנה האדומה בראש מסתובבת ורועשת “היי פה נעים!!”. זה מה שקשר עין עושה וזאת רק ההתחלה. זו אשכרה מערכת יחסית מתפתחת ומקדימה, היא מכריחה אותך לעבור תהליך בתוך הראש של עצמך, כל פעם מול זוג עיניים חדשות שמביאות איתן ספקטרום חדש של תחושות ורגשות.

בדיוק כמו המנגנון שלפעמים מקשה עלינו להתמודד עם הגירוי החזק המוח שלנו עושה עוד דבר נפלא, ברוב המוחלט של המקרים כשאנחנו משתחררים מהמבוכה של הקשר עין הראשוני אנחנו פתאום נהנים מזה. המוח משחרר אנדורפינים כי כל ה’ריל שיט’ עושה לו את זה ובום אנחנו ב’היי’. כאילו אפשר ממש להרגיש איך הבן אדם שמולך מטייל לו במסדרונות נפשך, לוקח ימינה, בודק את הוילון מצד שמאל. דגדוגים בנפש אני קוראת להם והם מופיעים לעתים מאוד מיוחדות.

והיום אני קולטת שאני בצל. כולנו בצלים. שכבות על גבי שכבות של עלים שעם קצת חום, אהבה ואדים מתקלפים וחושפים את כל מה שמתוק וטעים. בצלים.

חנה קבטיאנסקי
נכתב על ידי
תגובה 1

1 תגובה

  1. Avatar

    הילה

    19/03/2020 22:00

    מקסים, תודה לך על ההבחנה המדויקת והשיתוף

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .