יחסים

נסיכות או לא להיות

ילדה משחקת עם בובות נסיכות
צילום : Jennifer Murray

מהרגע שאנחנו מגיחות לעולם, בנות מתוקות עם ברק בעיניים, מתחילים להטביע בנו משפטי מפתח מסיפורי אגדות. אנחנו גומעות את כל סיפורי האהבה הבלתי אפשריים האלו ומתחילות לחפש את אידיאל היופי שמחזיק בתוכו גם את אידיאל האהבה לו זוכים רק אנשים שמאמינים באהבה מיידית ולא קשה

אחרי כל ההכנה שעושים לנו בתור ילדות, רחוק היום בו נבין שעולם הנסיכות שמביא איתו אושר לנצח נצחים הוא בכלל לא אמיתי. בגיל מאוחר אנחנו מבינות שאף אחד לא יתאהב בנו בשנייה וחצי ואז בועת הנסיכות והאהבה מתפוצצת.

בחורה במעיל ירוק קוראת ספר

צילום : Leah Kelley

זה הופך למשעשע כשאת מבינה שהבחור שמולך הוא ממש לא נסיך.

הוא לא מגיע על סוס לבן, אולי על מזדה 3 רכב חברה. הוא לא נשבה בקסמייך בשנייה ואת גם בכלל לא יודעת שבא לך ישר על ההתחלה. לאט לאט את קולטת שמה שחיפשת זו סתם אשליה שחנקו אותך איתה מילדות ועד הקאה. פתאום עומד מולך בן אדם עם תסביכים וחומות שהוא בנה, הוא לא משחרר בקלות ולא סוחף אותך כאילו רק חיכה שתגיעי לחייו מהרגע שנשם את נשימתו הראשונה.

תאמיני לי, הוא לא הרגיש עד היום שמשהו מקולקל עם כל אחת אחרת עד שהכיר אותך.

הוא דואג להשאיר לך את חובת ההוכחה ועד שתוכיחי תקבלי רק קליפה. האגו הגברי דואג להגן על שברירי גאווה וביטחון עצמי, ואת מבינה שהנסיך שלך הוא בסך הכל בן אדם שלא בהכרח הרגיש לך נכון מההתחלה. את רק מצליחה לראות בו שכבות שהיית רוצה להמשיך לקלף כדי אולי לקבל בסוף הפתעה.

פתאום האדם שמולך הוא אוסף של ימים מלאים בחוויות וזיכרונות, עבר שבנה אותו להיות הגבר שיכיר אותך ויראה בך את השלם שלו. את קולטת שלא נועדת להיות נסיכה של אף אחד, עולם הנסיכות נועד לעמעם את חושייך ולהכניס אותך לתוך תבנית מוכנה מראש. כבר לא מעניין אותך לחפש את זה שיגיע ויסחוף אותך בסערה, את סך הכל מחפשת את הבחור שהוא בכלל לא נסיך שיגיע ויבחר ללכת איתך הלאה לתמיד. אולי ככה תוכלו לכתוב אגדה אמיתית שבה אתם הדמויות הראשיות, בלי נסיכים ונסיכות. רק שני אנשים אמיתיים שמחפשים אהבה שלא תלויה בדבר ובטח שלא באיזו אגדה.

חנה קבטיאנסקי
נכתב על ידי
תגובה 1

1 תגובה

  1. מוריל

    09/05/2020 10:49

    מקסים ומדויק! לפעמים לוקחות כמה שנים טובות עד שהאשליה מתנפצת ומתחילים להבין כמה קשה צריך לעבוד בשביל לבנות את האגדה הזאת 🙂

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .