פוקר

למה אנחנו מבצעים פעולת הימור?

פוקר
Photo by Javon Swaby from Pexels

כמה פעמים שמעתם את המשפטים הבאים בשולחן פוקר? “אני מהמר כי אני מגן על היד” / “מה אני אתן לו לקנות בחינם?” / “אני מהמר כדי לדעת איפה אני עומד” / “הימור בדיקה”… קראתי את הספר “EASY GAME” של אנדרו סיידמן, שבעיני מקצוענים רבים נחשב כספר חובה עבור כל שחקן פוקר ואם לאמ”לק לכם הבנתי שככל שנפשט את המשחק מבחינה מחשבתית, כך נוכל להגיע להחלטה נבונה בזמן הקצר שיש לנו במהלך יד. סיידמן, בוחר בשתי סיבות יחידות להמר (הוא הוציא שני עדכונים לספר, בספר הראשון הוא ציין 3 סיבות ובעדכון הוא צמצם לשתי סיבות בלבד)

1. לערך – VALUE

2. לבלוף – BLUFF

chips and aces

pixabay.com

אם אנחנו מהמרים לערך (VALUE), אנחנו חושבים שהשחקן היריב ישלם לנו עם יד נחותה יותר ואם אנחנו מהמרים לבלוף  (BLUFF) אנחנו מקווים שהיריב יקפל יד טובה משלנו. אם נקפיד לשאול את עצמנו לפני כל הימור שאנחנו מבצעים “האם אני מהמר לערך? או לבלוף?” יהיה לנו הרבה יותר קל להגיע להחלטה נכונה.

בואו נמחיש זאת בדוגמה:


קיבלנו בדולי AKsd  (למתחילים שבינינו – אס קינג סוט יהלומים), פתחנו להימור סטנדרטי וקיבלנו שולם אחד מהביג. הפלופ מגיע Kc4d5d , יריב בצ’ק ותורנו לדבר. האם אנחנו מהמרים כאן לערך? בוודאי! פלופ חלום! השאלה הבאה שנשאל את עצמנו: מאיזה ידיים אנחנו מוציאים ערך? פלאש דרו קטן משלנו? משיכה לקנטה? זוגות בינוניים שאולי ישלמו כדור אחד כמו 8-8 7-7 וכו, K-Q? אילו ידיים טובות אותנו? מעט מאוד… כמה ידיים שמשלמות אותנו יש בטווח של היריב שלנו? האם הוא נוטה לשלם הימור המשך בבורד כזה? אם החלטנו שליריב שלנו יש ידיים כאלה בטווח, והוא נוטה לשלם אז כמובן שנהמר הימור המשך. אם השחקן שלנו ידוע כשחקן שמשלם צר יותר אולי כדאי לקחת את זה לדיליי סי בט ולתת צ’ק (קצת התקדמנו בנושא, נחזור לעיקר).

עכשיו נניח שהפלופ שלנו קצת פחות סקסי… אותו אקשן, אותה יד אבל הבורד הגיע Qc4d5d מה הסיבה שנהמר הפעם? התשובה הנכונה לרוב תהיה לבלוף! נכון… יש לנו טונות של אקביטי ביד, כמעט כל קלף שיגיע בטרן ישפר לנו את היד אבל הסיבה שאנחנו מהמרים היא לקפל ידיים טובות מאיתנו. התסריט היחיד שאנחנו מהמרים ל’וואליו’ את הפלופ הזה היא אם אנחנו בטוחים שהיריב שלנו בריצה כלשהי, או מסוגל לשלם את הפלופ הזה עם אויר מוחלט כמו Ac-7c. 

נניח והימרנו הימור המשך, קיבלנו תשלום, נפל קלף חלום Jd וסגרנו צבע. הביג בצ’ק ותורנו לפעול. הפעם הסיבה שנהמר היא לערך! יש לנו את הנאטס! זמן מצוין לגבות ערך מידיים נחותות ויש הרבה כאלה. הסיבה שלנו להמר יכולה להשתנות מרחוב לרחוב, בדוגמה תארנו מצב די מובן מאליו כדי להסביר את הפשטות שברעיון, אבל לא סתם הספר של סיידמן נקרא “EASY GAME”.

אז מה למדנו? יש אך ורק שתי סיבות להמר: ערך או בלוף. אך מרחוב לרחוב יכול להיות שסיבת ההימור שלנו תהיה שונה כמו בדוגמה מעל. לכן בכל פעם לפני שנבצע הימור נשאל את עצמנו: “למה אני מהמר?”

בהמשך נרחיב על גודל ההימור, תדירות ודברים מורכבים יותר, בינתיים אני מאחל לכם “פוקר פשוט יותר”
בהצלחה!

A.Blogger
נכתב על ידי
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .