פוקר

חוק הזהב לשחקן פוקר מקצועי

Pixabay.com

לא פעם אנו נתקלים בשחקן מעולה שנדמה ששולט בשולחן, מבצע קריאות מושלמות ופשוט נראה שהוא רמה אחת מעל כולם… אבל בשיחה אחד על אחד נגלה שמצבו הכלכלי איננו מזהיר. מבולבלים? אל תהיו ותכירו את חוק זהב מספר אחת בפוקר! ניהול בנקרול (BANKROLL) נכון.

חמישה כללים וסיבות לניהול בנקרול נכון – היסוד החשוב ביותר להתנהלות של שחקן פוקר מקצועי:

1. הפרידו בין ״כסף לפוקר״ ל״כסף של החיים״.

המון שחקנים טובים, נוטים לרוץ טוב תקופה ארוכה, לחיות חיי זוהר ולהתענג על חיי מותרות, אך כאשר מגיעה ה’ריצה הרעה’ (כמו לכל שחקן) הם עלולים למצוא את עצמם לחוצים, לעשות טעויות עקב לחץ כספי ולנסות לשחק משחקים מעבר לבנקרול שלהם על מנת ״לתקן״. הקפידו להפריד בין הכספים, ופעם בחודש, ממש כמו משכורת, הפרישו מחשבון הפוקר לחשבון החיים הפרטיים (10%-15% לא יותר). שימו לב שהמטרה שלנו להגדיל את הבנקרול שלנו על מנת שנוכל לשחק במשחקים עמוקים יותר.

2. שחקו משחקים המתאימים לבנקרול שלכם והקפידו לא לחרוג ממנהג זה!

אם הבנקרול קטן עקב ריצה רעה, נרד בעומק המשחקים וכך אף פעם לא נגיע למצב של 0 בנקרול. התאימו את הבנקרול שלכם למשחקים:

  • למשחקי קאש לייב – בכל משחק נסכן מקסימום 5% מהבנקרול שלנו. נכון שאין לנו אפשרות לחזות כמה נפרוט בערב נתון אבל אנחנו כן יודעים את הממוצע סולדים של השחקנים שיגיעו באותו ערב. משחק ממוצע בבליינדים 5-10 אחרי 3 שעות  משחק הוא 3-5 אלף (מתייחס לישראל ולא למשחקי קזינו בעולם), לכן אם נחליט שה’לימיט’ שלנו לערב נתון הוא 4000 נצטרך בנקרול של 80,000. (בכוונה אני לא מציין מטבע שקלים \ דולרים \ יורו כמובן שהכל יחסי).

  • חשוב להקפיד על לימיט (STOP LOSS) לערב נתון ואין לחרוג ממנו בשום מצב! גם אם השולחן מלא דגים והפיתוי לנסות להחזיר גדול!

** במשחקי אומהה בגלל שונות גבוהה במשחק מומלץ לשחק על עד 2% מהבנקרול שלנו.

*** טיפ שלא קשור לניהול בנקרול – אם יש לכם ערב רע במיוחד ואיכשהו בשארית כוחותיכם הצלחתם לגרד את התיקו, למרות שכבר נשארו לכם כמה צ’יפים בודדים לפני שעה, קומו מהר! אתם לא ב A – GAME שלכם, זה הזמן לזוז לפני שהצניחה תחל שוב ואז הטילט למחרת יהיה כואב יותר.

  • למשחקי קאש און-ליין – כולם יודעים שהרמה באונליין גבוהה יותר, הפילד קשה הרבה יותר והזמינות של המשחק גורמת לכם לשחק המון המון שעות ולכן רבים מאיתנו נוטים לאבד את הריכוז ולעבור למצב אוטומטי. שימו לב כשאתם משחקים און ליין לסכן פחות! 2% מסה”כ הבנקרול שלנו בלבד! כמו כן, באונליין אנחנו רואים יותר ידיים בפער משמעותי… לכן אם נקפיד לשחק משחק רווחי, נגיע לתוצאות זהות לקאש לייב, בבליינדים יותר נמוכים ובאותו פרק הזמן.

  • טורנירים חי -בטורנירים החישוב הוא מעט שונה. ההמלצה לגבי טורנירים חיים היא להשאיר מרווח של 30 טורנירים מסה”כ הבנקרול. זאת אומרת שאם הבנקרול שלנו הוא 15,000 נשחק 30 טורנירים שהממוצע שלהם הוא 500 כניסה.

  • ממוצע הטורנירים הכוונה שניתן לשחק גם טורניר ב800 בתנאי שנאזן אותו בטורניר של 200.

** שימו לב שבטורניר ריביי ואד -און נחשב את הכניסה לטורניר מראש עם ריביי אחד ואד און וזה יהיה סה”כ הכניסה לטורניר ומראש נחליט מה הלימיט שלנו לטורניר זה. הלימיט צריך להיות בטווח של 30 הטורנירים שאנו נשחק.

*** חשוב להדגיש! ככל שהפילד של הטורנירים גדול יותר נאלץ להגדיל את מספר הכניסות. ההמלצה שלי ל- 30 טורנירים היא לטורנירים קטנים של עד 30 שחקנים. במידה ואנו משחקים טורנירים של 80-100 שחקן ומעלה ההמלצה היא לעלות את כמו הטורנירים לבנקרול ל100 לפחות. ככל שתחמירו עם עצמכם כך תקפידו על ניהול בנקרול נכון.

טורנירים אונליין – עולם האונליין! הפילד גדול וקשה יותר! ונאלץ להתמודד עם תוכנות מעקב ושחקנים מקצוענים. הקפידו על לפחות 200 כניסות ממוצעות לבנקרול!

3. זכרו! גם השחקנים הטובים בעולם איבדו פעם את הבנקרול שלהם.

קחו אוויר, תנשמו עמוק… זה הזמן להפסקה קצרה. השיגו כסף לבנקרול חדש, נצלו את ההפסקה ללמידה של פוקר! וחזרו בכל הכוח.

4. הקפידו לרשום ולנתח תוצאות – השתמשו באפליקציות השונות בשוק.

הזינו כמה שיותר נתונים! זמן משחק, כמה כניסה, איפה שיחקנו, מה הבליינדים, איזה סוג משחק, האם השארנו טיפ למלצרית וכו’… האפליקציה תנתח את הנתונים שלכם וכך תדעו באיזה בליינדים אתם מרגישים הכי נוח? איפה המקום שאתם מרוויחים הכי הרבה? אולי אתם שחקני קאש רווחים יותר או אולי דווקא בטורנירים עמוקים? נתחו תמיד עם כמה שיותר נתונים.

*האפליקציה המוכרת ביותר לדעתי pokerincome.com היא חינמית לזמן מסוים ולאחר מכן תאלצו להיפרד מכמה דולרים בודדים בכל חודש.

5. כולם יודעים את זה אבל הרוב לא עושים וזה לפעמים ההבדל בין שחקן מקצוען ובין שחקן שחושב שהוא מקצוען. אל תדחו את זה למחר, התחילו היום!

לנהל את הבנקרול שלכם כמו שצריך, לרשום כל תוצאה ופשוט להיות מודעים. מודעות זה אולי הדבר החשוב ביותר בפוקר. היא תעזור לכם לבחור שולחנות נכונים, לוותר על האגו, למנוע טילטים והכי חשוב להימנע מחובות. ולכן החוק האחרון שלי הוא: לעולם אל תשחקו בקרדיט! לא למחר, לא לעוד שבוע ולא לשום מצב. שחקו אך ורק במסגרת הבנקרול שלכם.

מאחל לכם בהצלחה! זהו שלב לא פשוט לביצוע אך הכרחי. חטאתי בדבר המון פעמים, הימים הכי קשים להקפיד הם להמשיך לנהל מעקב לאחר שורת הפסדים. אך לאחר שקבעתי את החוקים האלה כאילו היו חוקים מן התורה, הפוקר נעשה קל ומהנה יותר בשבילי, מקווה שמעכשיו גם בשבילכם.

A.Blogger
נכתב על ידי
לחץ על מנת להגיב

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .