טכנולוגיה

סטארטאפ נולד

מסיבבה
קרדיט: pixabay

סוף ההריון

אמנם אף פעם לא ילדתי, אבל אני חושב שאולי ככה מרגישים צירי לידה. הוא עדיין בבטן, אי אפשר לראות אותו, אבל אני כבר נושא אותו תשעה חודשים.
אני לא באמת יודע מתי הוא ייצא כבר לאור, אבל זה בטוח יקרה ממש בקרוב, לכל היותר עוד שבועיים שלושה.
זה לא כואב, אבל הפחד מהצפוי, הוא פחד משתק. הוא לא הילד הראשון שלי, ורבים מכם אולי חושבים בליבכם שאני עושה יותר סיפור ממה שזה באמת. אבל בשבילי מדובר בבן הזקונים שלי, ואני מצפה ומתרגש ומשתף אתכם יחד איתי.

איך אחרים יראו אותו?

האמת, אני מפחד שיחשבו שהוא מכוער. בהתחלה הוא בטח יהיה קצת מקומט כזה, כמו תינוק שרק נולד. אני אחשוב שהוא יפה, אבל כל השאר? האם יתנו לו צ’אנס? האם הוא יצליח להחזיק מעמד במחלות הילדות?
ואיך הוא ישרוד בתחרות מול שאר הילדים?
מרתק אותי לחשוב עליו, על הפִצפון שעוד לא נולד, כגבר שכבר עומד בזכות עצמו.
ועל זה אני הולך לכתוב את הבלוג הזה.

אז על מה מדובר?

לפני מספר שנים ראיתי סדרה מרתקת על סטארטפסטים שצילמו את עצמם משלב הרעיון, עד שלב התפרקות הסטארטאפ. בעיני זה היה מרתק, וחשבתי לעצמי שבפעם הבאה שאפתח סטרטאפ, אעשה משהו דומה. למה ״בפעם הבאה״, כי זה כבר הסטארטאפ הרביעי שלי! הייתי היזם של לינגוור (שהיו לו מליוני הורדות), של נטמן שממנו עשיתי אקזיט קטן, ועוד. חלקם הצליחו יותר, חלקם פחות, והנה אני שוב כאן, בחדר הלידה, מקווה ומתפלל שהילד הזה יצליח יותר מכולם. והפעם, אני אתעד את התהליך, את העליות והנפילות מהתחלה ועד האקזיט.

אבל מתי להתחיל?

כל סטארטאפיסט יודע שבהתחלה הרעיון לא לגמרי מגובש ולכן לספר עליו יראה כבלגן לא מאורגן וגם די משעמם. כי מה כבר אפשר לכתוב כשרק בונים את האפליקציה ומתמודדים עם באגים! על איך ישבתי בסלון מול המחשב כל הלילה? לא, זה ישעמם אתכם.

אז אולי אחרי שיש כבר הרבה משתמשים והאפליקציה מתחילה להצליח?

יש בזה את היתרון שאז זה הכי פחות פדיחה, היי אני מצליח, תראו כמה אני יפה!
אבל אז אני מפסיד את היתרון הגדול שבגללו אני מפרסם את הבלוג הזה, השיווק, וחוץ מזה שזו לא חכמה – כמו כל תינוק, השלב הכי קשה הוא ההתחלה, כשאף אחד עדיין לא מכיר את האפליקציה ואין לה משתמשים.
כשכבר מגיעים למאסה קריטית של משתמשים, כל משתמש חדש כבר מרוויח מזה שיש לו קהל יעד, ספקים ומשתמשים אחרים שממליצים על האפליקציה.

את הדילמה הזו פתרו לי “הבְּלוגָרִים”.

אתמול החלה התחרות, שבמהלכה הם, ה”בלוגרים”, ישקיעו מאמץ לשווק את הבלוגים. ולכן זהו חלון הזדמנויות המאפשר להגיע לכמה שיותר קוראים – והנה אני מנצל את ההזדמנות ומתחיל מעכשיו…

אז מי הילד הזה?

בניגוד לילדים אמיתיים, לילד הזה כבר יש שם, אני לא מחכה לברית, קוראים לו מְסִיבָּבָּה
מְסִיבָּבָּה היא פלטפורמה המסייעת למשתמשים לתכנן ולארגן מסיבה. היא גם במה לחיבור בין לקוחות וספקי שירותים, שמטרתה להקל על הבחירה ורכישת השירותים או הפריטים למסיבה. אני יודע שעכשיו, כשכולנו ספונים בבתים בגלל הקורונה, מסיבות נראות כמו חלום רחוק, אבל כולנו יודעים שהן עוד יחזרו לחיינו, ודווקא עכשיו אני חושב שזו הזדמנות מצויינת לאמץ כלים חדשים המיועדים לייעול ארגון והכנת מסיבות – לכל הגילאים, מכל הסוגים.

אז אני יכול לספר המון על מסיבבה, איך נולד הרעיון, למי זה מיועד, מה הציפיות שלי…
אבל לא אעשה את זה בפוסט הזה, צריך להשאיר משהו לפוסטים הבאים.
מוזמנים להציץ באתר שלנו כאן. ולקרוא בעמוד הפתיחה (לחיצה על “סימן שאלה”) .

מה שאני רוצה זה לספר לכם הוא מה אני מחפש בשלב הזה, שלפני היציאה לשוק.
כמובן שאשמח מאד אם תעשו לייק ותפרסמו את הבלוג הזה לחברים (הלייק חשוב לתחרות).
אבל בנוסף, מכיוון שזאת אפליקציה שמתבססת על ספקים, אני מעוניין שספקים ירשמו לאפליקציה עוד בשלב מוקדם, כדי שכאשר משתמשים רגילים יפרסמו “בקשות לספקים”, יהיה מי שיענה לבקשות.
אז אם אתם ספקים בבקשה – פיתחו כרטיס ספק, זה קל ובחינם, ולכו תדעו – אולי עוד תרוויחו מזה לא מעט!
או אם אתם מכירים ספקים, הפנו אותם לאתר, אתם תעשו טובה לי אבל גם לחבר שיוכל להרוויח בעתיד כסף מההצטרפות.

ומי עוד?

מכיוון שהאפליקציה היא גם (כפי שאסביר בפוסט הבא) אפליקציה חינוכית, חשוב לי להגיע לאנשי חינוך שיהיו מוכנים לנסות אותה עם התלמידים שלהם. בעיקר מדובר על מורים של ילדים בחטיבת ביניים (לפני בר-מצווה או בת-מצווה) או מורים בתיכון. אם אתם כאלו, או אתם מיודדים עם מורים כאלו (או מנהלים שיכולם להשפיע על אחרים) בבקשה הפנו אותם לפוסט הבא שבו אסביר למה האפליקציה משמעותית גם מבחינה חינוכית.

ועד הפוסט הבא – תחזיקו לי אצבעות שתהיה לידה קלה!

כמו שפתחתי, אמנם אני (רק) גבר, ולכן אף פעם לא היו לי צירי לידה אמיתיים, אני יכול רק לדמיין כמה זה כואב וקשה. אבל יש לי ילדים (ואפילו נכדים מתוקים), ועכשיו אני מרגיש מוכן ללדת את בן הזקונים שלי.
ועד הפרק הבא, אשמח עם תעשו לייקים ותשתפו.

מְסִיבָּבָּה
נכתב על ידי
מהנדס תוכנה, מפתח, יזם והקים מספר סטארטאפים מאמין בגישה "אף פעם לא מאוחר ללכת בעקבות החלום".
תגובה 1

1 תגובה

  1. Avatar

    אביעזר

    21/04/2020 00:57

    בהצלחה, איש יקר

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחזרה למעלה .